Wpis z mikrobloga

@ZlodziejBilonownic: @majk3l: totalnie się na tym nie znam, oznaczenia cpu i gpu to jest dla mnie jakas abstrakcja, seria losowych liter i cyfr, a tak przynajmniej mam 3 elementy już działające z pastą na cpu i chlodzeniem

Czemu na przykład i3 jest lepsza od i7 XD Myslalem ze im wieksza cyferka tym lepiej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Catacombe: tak, im wyższa cyferka tym lepiej, ale jak porównujesz sprzęt z tej samej generacji. Ta twoja i7 jest 3 generacją (seria 3000) gdzie ta wspomniana przeze mnie i3 to 10 generacja (seria 10000) i jest o wiele wydajniejsza. A na rynku już jest 13 generacja procesorów. TL & DR - twoja i7 z 2012 roku siłą rzeczy przegrywa z i3 z 2020, co nie znaczy że ta i7 jest kompletnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Catacombe: wziąłeś tak naprawdę najlepszego procka pod ten socket- rzecz w tym że lga1155 to dinozaur i każdy procesor będzie ograniczał takiego RTX 2060. Na twoim miejscu albo bym został przy tym co masz ale brał kartę pokroju gtx 1060/ rx 580 albo szybko sprzedał to co kupiłeś i brał nówkę i3 10105f (jest za 365 w Komputroniku) plus płytę i ramy do tego. I żeby nie było, sam jeszcze przedwczoraj