Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Inwestuj na #gielda w etf bo bezpiecznie. Od 3 lat jestem na minusie bo wig20
Inwestuj w waluty by uchronić przed #inflacja . Dolar po 4,45 i ciągle spada
Nie miałeś zdolności kredytowej przed covid i teraz też nie mam? #nieruchomosci w mojej okolicy w #gdansk kosztują 1,300,000 cebulionow. Z wkładem własnym na 150,000 wychodzi mi rata 10,000 miesięcznie I 3,500,000 złotych do spłaty na 30 lat.
Serek biały który lubisz podrożał w dwa lata z 2,99 na 5,39
Czynsz w 2019 za mieszkanie 35m kosztował 2400 teraz 4500

Mam 32 lata, nie jestem programistą, nie jestem lekarzem, nie mam bogatych rodziców. Rozumiem że mam #!$%@?* do usranej śmierci albo wyjechać za granicę i pracować na taśmie.

Jakoś tak do 2017-2018 życie wyglądało dobrze. Pensja mi rosła, zacząłem odkładać pieniądze, wyjechałem na jakiś urlop za granicę, chodziłem na piwo i było normalnie. Robiłem kursy podyplomowe, nawet zacząłem magisterkę dodatkowa.

Od 2020 mam wrażenie że tone. Jak mam niby znaleźć panne, pieniądze na mieszkanie, i mieć dzieci i w ogóle jakąś przyszłość? Po nocach patrzę w sufit i nie wiem jak funkcjonować. 3 lata w #!$%@?. Nie mam życia. Podobno teraz są najlepsze lata mojego życia, kariera, pieniądze i młodość. A gówno. Znajomi mają swoje rodziny, boją się wirusa, pracują i spędzają wakacje z teściami.

A byłem takim normalnym chłopakiem co miał znajomych, jeździł pod namiot, ćwiczyłem na siłowni, oszczędzałem i chciałem lepiej.

Czemu osoby które myślą że jak inflacja spadnie o jeden procent to ceny zaczną spadać mogli wziąć kredyty w 2020 na domy, bliźniaki i jakoś spłacają. Czemu oni mogą jakoś żyć, robić kominki, rodzic dzieci, jechać nad morze a ja tylko patrzę jak za moje oszczędności mogę kupić coraz mniej? Patrzę na moje konto i te cyferki nic nie oznaczają.

Teraz jedyna emocja jaka pozostała w moim ciele to #!$%@?. Taki przeszywający #!$%@?. Czuję się jak granat co zaraz wybuchnie. Mam ochotę coś rozwalić.

#pracbaza #depresja
#30plusclub

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #638901ff4bf3873caced59d2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: jonik
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Inwestuj na #gielda w etf bo bezpie...
źródło: comment_1669925888RSNlKILWOSaJdGQZjobo0E.jpg
  • 39
@AnonimoweMirkoWyznania: Mam podobne wnioski, że do końca 2019 było całkiem przyjemnie, coraz lepiej się układało, a po tym covidzie to wszystko jakieś takie nie wiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Nawet z perspektywy pracy w IT, ceny wszystkiego związanego z lifestylem #!$%@?ło w kosmos, jak nigdy wcześniej się nie patrzyło na ceny, to teraz jakiś budżet jednak trzeba mieć. Polecam emigrację, ten kraj już jest spisany na straty…
@AnonimoweMirkoWyznania: z etf popełniłeś błąd jeśli to był etf na wig20, bo zainwestowałeś we wschodzącą gospodarkę. Wyciągnij wnioski, i na przyszłość inwestuj w rozwinięte gospodarki.
Porównaj swój wig20 etf do VTI albo SPY i zobacz różnicę
@AnonimoweMirkoWyznania:

nie jestem programistą, nie jestem lekarzem, nie mam bogatych rodziców. Rozumiem że mam #!$%@?* do usranej śmierci


Tak, a o co chodzi.

Jakoś tak do 2017-2018 życie wyglądało dobrze.


A teraz wróciliśmy do polskiej normy.

Podobno teraz są najlepsze lata mojego życia


Po trzydziestce? Raczej za Tobą.

Znajomi mają swoje rodziny, boją się wirusa, pracują i spędzają wakacje z teściami.

mogli wziąć kredyty w 2020 na domy, bliźniaki i jakoś
@AnonimoweMirkoWyznania: Weź się za robotę, a nie piszesz smuty na wykopie że zaraz coś rozwalisz a jako samotny "nie-lekarz, nie-programista" nie masz pieniążków na za chatkę za 1,3kk. Weź wyjdź z przed kompa i zobacz ile jest osób zarobionych na mieście, knajpy pękają w szwach, galerie pełne ludzi, spróbuj jakiś lot na koniec roku do Egiptu ogarnąć to też samoloty niemal pełne xd

Masz oszczędności, masz zdrowie - masz szansę na
@AnonimoweMirkoWyznania: trochę wiem o czym mówisz. Skończyłem studia, znalazłem robotę w zawodzie.. no byłem pewien że boge za nogi złapałem. Dostawałem coroczne podwyżki, żyło mi się dobrze. Byłem przekonany że jeszcze tylko z 5 lat i będzie mnie stać na jakieś skromny kredycik, mieszkanko, może jakieś autko młodsze niż 10 lat.. i co? I #!$%@? xD
Nagle, jakoś od początku pandemii wszystko się posypało. Ceny mieszkań, aut #!$%@?ło w górę. Do