Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Jak wy ludzie pracujecie długimi latami w jednej firmie? Ja od półtora roku pracuję zdalnie, to mój najdłuższy staż w jednym miejscu i momentami aż mi się rzygać chce. Odtwórcza praca, niby zmienia się "wszystko", poprawiają, ulepszają, a ciągle robię dokładnie to samo, przez co mnie to męczy.
Jeszcze to ciągle "oj nie ma pieniędzy na podwyżki" i choć się starasz, to o każda podwyżkę musisz się kłócić, chodząc wręcz po ostrzu noża. Dajcie spokój.
Wcześniej parę razy mi likwidowano stanowisko, i dwa sam uciekałem. Ale szczerze mówiąc nie wiem, jak można zostsc w jednym miejscu przez 5 czy 10 lat i nie zwariować. Z drugiej strony - zmiany to brak stabilizacji, ale też szansa na lepsze zarobki

#praca #pracbaza #pytanie #przemyslenia
  • 26
Jeszcze to ciągle "oj nie ma pieniędzy na podwyżki" i choć się starasz, to o każda podwyżkę musisz się kłócić, chodząc wręcz po ostrzu noża. Dajcie spokój.


@Shatter: A jednocześnie co kwartał "góra" chwali się rekordowymi wynikami w stosunku do poprzednich lat? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Shatter: zmiany to największa stabilizacja, ale tylko wtedy gdy wbijasz expa. Sposoby na wytrzymanie w jedej firmie są dwa dla takich jak ty czy ja. Własna firma albo stanowisko kreatywne. Ja zrobiłem 2w1 i już sie nie nudzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@HowHigh: była własna firma, ale w złym czasie (2020, covid), terwz jest niby kreatywnie, ale od kilku ładnych miesięcy coraz bardziej odtwórcza robota xd
@Shatter: no i co, że byla? Rób nastepną i następną aż sie coś rozkręci. Nie każdemu udaje się za pierwszym razem, a czym wiecej prób tym wiecej doświadczenia i koniec końców coś sie uda. Chyba, że lubisz sobie tylko ponarzekać to nie było tematu xD
@Shatter: Koleżanka odchodzi po 24 latach ^^ Zaczęła mając 20 teraz ma 44 i na urodziny położyła wypowiedzenie XD

Ja pracuję 6 lat. I tylko dlatego, że w moim mieście nie ma lepszej oferty. Byłem na wielu rozmowach. Za 200zł nie będę zmieniał pracy, gdzie mam luz psychiczny, łatwy dojazd. Plus większość jak usłyszała, że proszę o 7500 brutto kazała mi się popukać w głowę bo dominująca oferta w moim mieście
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Shatter: pracuje w jednym miejscu 15 lat bo dobrze płacą za praktycznie nicnierobienie. Powiem więcej mogę wykonywać najgłupsze pomysły jakie mi powiedzą bo mam na to wszystko #!$%@? i jest mi obojętne co się tam dzieje. Życie to mam poza pracą.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@HowHigh: na horyzoncie się rysuje widmo kredytu hipotecznego, więc etat w cenie. No i trochę się sparzyłem, próbując zaryzykować, więc jeśli będę planować firmę to to sobie o wiele dokładniej przeanalizuję i rozpisze xd ale fakt, wówczas nudy nie było, było sto proc. zaangażowania, nawet aż za dużo czasem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shatter: pracuje w jednym miejscu 15 lat bo dobrze płacą za praktycznie nicnierobienie. Powiem więcej mogę wykonywać najgłupsze pomysły jakie mi powiedzą bo mam na to wszystko #!$%@? i jest mi obojętne co się tam dzieje. Życie to mam poza pracą.

@Mucholep: nicnierobienie za fajne pieniądze brzmi dobrze xd