Wpis z mikrobloga

#wojna #wojsko #obowiazkowecwiczeniawojskowe #depresja

Wiem, że nie powinienem tagować ale jest 04:54. Spałem 4 godziny, pierwsza myśl po przebudzeniu, pobór cywila do wojska.

Chłop siedzi, nie wychyla się, płaci ogromne podatki, nie robi afer, dobrze żyje z sąsiadami, mało odłożonych peniędzy ale jakoś wiąże koniec z końcem.

i nagle przez widzimisie rządu ma iść na front jako mięso armatnie, wykresy im się nie zgadzają? brakuje im ochotników? Nasze wojsko to też jedno wielkie xD.

Sorry, ale jak przyjdzie wojna do tego kartonu to bezpieczniej będzie złapać się za linę i skończyć żywota w lesie. Przecież to będzie rżnięcie polaków jak niewinnych baranków. Powtórka z rozrywki, głowy "państwa" znikną gdzieś w krajach raju podatkowego, a szarak ma ginąć za dobro ojczyzny.

Nie wiem już co myśleć, nie moge spać, myśli mam ciągle pomieszane

No offense dla żołnierzy którzy na prawdę służą temu krajowi, jesteście super.
  • 35
@ciasteczkowyheh: Mirek po służbie przygotowawczej i zawodowej here. Ochotników brakuje bo wojsko zawodowe wygląda jak 30 lat temu . Dużo chłopaków co przyszło rzucało kwita do cywila po 2-3 miesiącach orientując sie jakie to szambo gdzie masz być na każde zawołanie a jak nie to #!$%@? u wyższych przełożonych. I nie mówie tu o godzinach pracy albo jak rzeczywiście była by jakaś sytuacja kryzysowa gdzie trzeba bronić kraju albo ratować kraj
@ciasteczkowyheh: Nie wiadomo jaki jest klucz wyboru. O co w ogóle chodzi tak na prawdę.

Ja też kompletnie nie nadaje się do wojska. Siedzący tryb pracy - ja to nawet 100 m nie przebiegnę. Także trochę mnie to martwi…

No ale,

Generalnie to brak jest jakichkolwiek konkretnych informacji. To akurat nie dziwi w tym kartonowym państwie.

Nie zamartwiaj się na zapas czymś co może nie nastąpić.
@ciasteczkowyheh: ale się zesrałeś na miesiąc biegania po lesie i kopania nagrobków, bo bądźmy szczerzy tele zdążysz się nauczyć, tzn. kopać i biegać, a ty nam tu jakieś jęki o froncie, eskterminacji Polaków w lasach i rejteradzie pozostałych na Malte, a przecież będziesz pierwszy i żadna szkolenia temu nie zapobiegną.
@ciasteczkowyheh: Od kwietnia 2022 roku w Polsce odbywają się szkolenia rezerwy. Wezwania do stawienia się przed komisją Wojskowej Komendy Uzupełnień rozsyłane są do rezerwistów już od lutego. Obowiązkowe ćwiczenia wojskowe będą prowadzone cyklicznie do 2035 roku.
@ciasteczkowyheh: Jak niby armia ma się szybko rozwinąć na wypadek wojny 5 albo 10 krotnie ze 100 000. Mamy wojnę za granicą i aktywnie wspieramy jedną ze stron. To jest wystarczające do wypowiedzenia wojny przez Rosję. I wykopki wszystkie akty wrogie Rosji wspierają.

W jaki sposób Polska ma prowadzić wojnę? Jak niby miałaby wyglądać wojna obronna? I kto niby miałby kraju bronić?