Wpis z mikrobloga

@Jacv: już sam fakt, że to tak nie działa. Jak będziesz ignorował awizo od prokuratury czy sądu w przypadku bycia świadkiem to doprowadzi cię policjant. Wojsko też ma taką policję - nazywa się ZW i również odwiedzi cię w domku
@Jacv: @pawelczixd: Listy polecone mogą być wrzucone do skrzynki, jedynie wtedy, kiedy masz złożone żądanie, aby zwykłe listy polecone bez potwierdzenia odbioru były wrzucone do skrzynki i tyle.

Wezwania są wysyłane z potwierdzeniem odbioru. Nawet jak nie odbierzesz awizowanego listu, w świetle prawa będzie uznawane, że próbowali cię poinformować i tak jak by ci doręczyli ten list.

Całkiem inna sprawa, że jestem listonoszem i listy z wezwaniami do WKU to
@haosek: w kwietniu tego roku znalazłem list polecony w mojej skrzynce na listy, mimo iż nie składałem żadnego żądania (nie było to wezwanie na ćwiczenia xD zwykły list polecony, bez potwierdzenia odbioru)

Bardzo mnie to zdziwiło, napisałem zapytanie do poczty i się dowiedziałem
@Jacv: W czasie pandemii była możliwość wrzucania takich poleconych bez PO do skrzynki "zagrożenie epidemiologiczne", ale nie dotyczyło to różnych służb 'ścigania' jak to mogę nazwać, policji, sądów itp.
Teraz już zostało to wycofane i jeżeli nie masz żądania, listonosz nie powinien ci żadnego listu poleconego wrzucać do skrzynki, ponieważ z definicji list polecony, to list rejestrowany, który doręcza się za pokwitowanie itp.

Jedyny wyjątek jaki teraz znam to przesyłki z
@Jacv: Nie pamiętam dokładnie kiedy wycofano, ale jakoś w okolicach maja. Dotyczyło to tylko listów poleconych bez potwierdzenia odbioru i jeżeli nadawcą nie był "organ ścigania" typu policja czy sąd.

Normalnie polecony list doręcza się za pokwitowaniem, potwierdzenie odbioru to usługa dodatkowa. To znaczy zwykły polecony - pokwitowanie tylko dla Poczty ze odebrałeś. Polecony z potwierdzeniem odbioru - pokwitowanie dla Poczty + pokwitowanie dodatkowe (na papierowej zwrotce lub elektroniczne) dla nadawcy,