Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Nie ma jakiś Mirek do sprzedania klawiszy/pianina do grania w #krakow
Ewentualnie na co zwrócić uwagę przy zakupie.
Wiem że ma być klawiatura dynamiczna 88 klawiszy i nie Casio. I tyle,(,)
Budżet 1kzł.
Na razie chciałbym używkę.
#muzyka #keyboard #pianino
  • 12
Pozwolisz, że skopiuje i zacytuję jeden artykuł. To lepiej tlumaczy niż ja:
"najlepszym rozwiązaniem jest wybór modelu wyposażonego w mechanizm młoteczkowy. Klawiatury tego typu projektowane są tak, by jak najwierniej naśladowały te z akustycznych instrumentów. W ich wnętrzu znajdziemy młoteczki podnoszące się po wciśnięciu klawiszy, a następnie swobodnie opadające w naturalny sposób (jednocześnie podnosząc z powrotem klawisz). Takie rozwiązanie naśladuje akustyczne instrumenty o wiele wiarygodniej niż sprężyny i obciążenia. Z tego powodu
@Arisek: szkoda że nie napisali ile takie sprzęty kosztują ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Sl_w_k_1: zastanów się czy na początek potrzebujesz aż takiego sprzętu. Ja wracając do klawiszy po latach kupiłem sobie Casio LKS250 i jestem bardzo zadowolony.

Jeśli naprawdę chcesz żeby dzieciak się uczył na pełnowymiarowym instrumencie to może lepiej znaleźć nauczyciela z dostępem do takiego albo wręcz zajęcia odbywające się na sali z fortepianem/pianinem?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@powaznyczlowiek:
Chodzi do nauczyciela.
Tylko pani powiedziała że bez ćwiczeń niczego się nie nauczy.
To był pomysł syna że chce grać.
Mnie to wszystko jedno ale jak już mam kupić jakiś sprzęt to taki żebym go szybko sprzedał za pół roku.
I o to mi chodzi tak naprawdę.
@Sl_w_k_1: no to moim zdaniem prędzej sprzedasz takie coś w okolicach 1000zl niż jakiegoś molocha, szczególnie już z trzeciej ręki. Ten Casio jest bardzo fajny bo ma podświetlenie klawiszy dla początkujących, dynamiczną klawiaturę (choć klawisze są b lekkie trzeba przyznać), podłączenie do kompa, jakieś sample - no w sumie wszystko. Nawet aplikacje mobilną można podpiąć i puścić sobie w ramach lekcji jakiś plik MIDI.

Poza tym co mam w domu mam