Wpis z mikrobloga

Jak ktoś ma ochotę na dom poniżej bańki w powiatowym pod Warszawą, to mogę polecić obejrzenie tego:

https://www.morizon.pl/oferta/sprzedaz-dom-legionowski-legionowo-200m2-mzn2041147224

To jest 170m^2, a nie 200m2 (jak ja nie cierpię podawania powierzchni zabudowy zamiast użytkowej w ogłoszeniu ( ͡° ʖ̯ ͡°) ) i też nie wiadomo, czy policzone tak jak trzeba (skosy zgodnie z normą, czy po podłodze + czy wliczono schody). Ale i tak wydaje się ofertą w bardzo dobrej cenie w tej lokalizacji, 950m do stacji brzmi bardzo fajnie.

Działka mała, ale działki w obrębie samego Legionowa są bardzo drogie, więc może to i lepiej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jest do negocjacji, więc może się uda urwać jeszcze trochę.
Oferta o dobre 200-300k lepsza od typowej w tej okolicy cenowo.

Nie znam pułapek, jakie mogą czekać na kupca, bo nie oglądałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #dom
  • 38
@perfumowyswir: 2x większa działka w Legionowie to ok. 700k PLN, dasz radę postawić 170m domu i wykończyć za pozostałe 290k? śmiem wątpić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Cena jest bdb

Przygnębiają mnie takie oferty: jest jak jest, wszystko fajnie, a tu nagle druty nad działką.


@herbatananoc: To chyba sieć trakcyjna. Obok jest linia kolejowa, o ile czegoś nie pomyliłem.
@TypowyZakolak: Za 400k wisi już od dawna działka przy PKP piaski 1000m z mediami, także nie prowokuj, umiesz szukać. Już pomijam, że tą działkę znegocjujesz. A SKM z Legionowa i tak średnie jest, bo nie leci przez Centrum. A jak obok działki są tory to powodzenia, pewnie dlatego się wynoszą.
@perfumowyswir: Tory na tej linii nie powinny być specjalnie uciążliwe. Zresztą pociągi w ogóle nie są bardzo uciążliwe IMHO. Kwestia gustu. Wolałbym tory od zabudowań sąsiedzkich osobiście.

https://www.otodom.pl/pl/oferta/dzialka-1-136-m-legionowo-ID4jeEu

Ta działka? Pal sześć tę linię energetyczną, masz 150m do sali bankietowej. Tory też są i to obok działki. Dom na oko by stał 50m od toru ( ͡° ͜ʖ ͡°) Generalnie ciężko sprzedać coś takiego, trzy problemy naraz.
@perfumowyswir: Akurat działka w Warszawie to zawsze będzie w cenie, choćby ubyło ich o połowę.

Czujesz jednak ten nonsens? nie sprzedała za 390k w okresie stóp 0%, więc przy stopach ~7% jej strategią jest sprzedawanie za 820k. ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡
@analboss: Hm, możliwe, ale szeregowiec to raczej nie jest duże źródło uciążliwości. Chyba, że imprezowi sąsiedzi.

ciekawi mnie co za niespodzianka tam musi być, że tak szybko się wyprowadzają


@perfumowyswir: Tory mają tam od powstania budynku w 2016, więc istnieje szansa, że nowi sąsiedzi z szeregowca to imprezująca patola i nie da się mieszkać. Albo po prostu nie mają kasy, bo np. właściciel robi w budowlance i mu podziękowali, a
@perfumowyswir: To już zupełnie inna "ranga" miejscowości, z Serocka musisz mieć samochód i jechać 20 min do P+R Legionowo, z Legionowa idziesz na stację z buta i śmigasz skm-ką na wspólnym bilecie. Dlatego działki w Legionowie są jakieś 5x droższe.
@perfumowyswir: Tylko wiesz, to nadal są kilometry i fizyczna odległość. SKM do Nieporętu już jeździł, tylko 40 minut. Chociaż oczywiście fajnie, że jest. Dla mnie wszystko > 30 min to już za dużo na komfortowy dojazd do miasta.

Ode mnie jest 28-29 minut. Było 27, ale dodali stację Warszawa Targówek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A co do tego domu w Chotomowie to jest koło mnie. Ogólnie to