Wpis z mikrobloga

Jóźwiak i Puchacz na wahadłach (aktualnie Zalewski i Cash, duży przeskok jakości), dziesiątki gównianych wrzutek w pole karne, a i tak graliśmy bardzo dobrze. Pierwsza bramka stracona po tym jak Jóźwiak nie trafił w piłkę, trzecia bramka stracona po tym jak goniliśmy wynik w ostatnich minutach (remis nic nam nie dawał). Dwie poprzeczki, dwa zajebiste strzały z dystansu Zielińskiego, jeden dobry strzał z dystansu Krychowiaka.

Teraz na kilku pozycjach mamy lepszych zawodników, a gramy gówno jak nigdy. Doceniam wyjście z grupy, ale taka gra w ogóle nie jest przyszłościowa, nic tak nie ugramy. Nie miałem nic do Michniewicza, po meczu barażowym ze Szwecją nawet miałem nadzieję, że będzie dobrze, ale na to nie da się patrzyć, każdy kolejny mecz to coraz większa padaka. Niech bierze premię za ten awans i niech wydupca. Nigdy więcej polskiej myśli szkoleniowej w reprezentacji.
#mecz #reprezentacja
Pobierz
źródło: comment_16701076915QZXgKmHgwyJATltRCsvek.jpg
  • 31
@patrykw96: A wiesz co jest najgorsze? Żyjemy w demokratycznym kraju i są w nim ludzie, którzy uważają i głoszą, że grając na wynik w ten sposób co teraz w końcu coś osiągniemy. Nie biorą zupełnie pod uwagę, że taki fartowny awans trafia się raz na X lat i nie jest to wgl przyszłościowa gra. Oby w PZPN był ktoś równie rozczarowany grą, co my.. zwykli rozsądni kibice.
@patrykw96 nigdy nic nie osiągniemy jako kraj, dopóki co pół roku czy rok będziemy zmieniać selekcjonerow. Można zmieniać, owszem, ale jeśli jest jeden selekcjoner nastawiony na ofensywny styl gry to na Boga nie zmieniajmy go po flopie na betoniarza tak jak teraz, znów brniemy w defensywke, za chwilę komuś się odwidzi i chce ofensywny styl. Po takich manewrach ta reprezentacja zamiast iść do przodu, po raz kolejny cofa się o dwa poziomy
@Revendzer14 Uważasz że niemożliwe było wyjście z tej grupy z pierwszego miejsca? Zwłaszcza po tym co odwaliła Argentyna w pierwszym meczu.

Teraz gralibyśmy z Australią z którą moglibyśmy wygrać. Jakby się udało to następnie zagralibyśmy z Holandią. Tutaj byłoby już ciężej, ale no nie powiesz mi, że wygrana byłaby nierealna.
@patrykw96: Grubasa bronić nie będę ale skąd to brandzlowanie do kadry Sousy się bierze to nie mam pojęcia. Owszem jego kadra miała fajne momenty ale nic z tego nie wynikało. To nie jest sztuka zagrać wesoły futbol i poten, mówić, że no może przegrywamy ale fajnie sie to ogląda. Do cholery, gość przewalił ze Słowacją, gdzie pół drużyny było z Ekstraklasy, a pierwsza połowa w wykonaniu reprezentacji to był rzyg na
@bolekndm: @Pepe9248: Ale on miał za mało czasu, a takie wpadki jak ze Słowacją zdarzają się dużo lepszym drużynom, gdzie trenerem jest gość, który tam siedzi kilka lat.
Oczywiście, że to nie był jakiś wybitny trener, ale był dobry, bo miał pomysł na kadrę, a tu aktualnie nie ma żadnego. Chciał sprawic, że zmienią podejście do grania z teoretycznie mocniejszymi, a teraz im sie wmawia, że to w ogóle nie
@bolekndm Nikt nie twierdzi, że za Sousy było super, ale byl styl któremu każdy kibicował, zaprzeczać chyba nie będziesz, że chciałbyś przy takich zawodnikach jakich mamy oglądać zalążek gegenpress? Zalążki były. Repka ma wbity w mózg styl defensywny od lat, wytrzebić to gunwo będzie ciężko, tym bardziej że u sterów jest kolejny beton. Zalążek ggpress był a teraz mamy ponad 30 podań przeciwników a nasi stoją jak widły w gnoju

@emerald_c pierwszy
@bolekndm
Nie bronię Sousy, masz dużo racji, chodzi mi o to, że on pokazał, że możemy grać w piłkę. Oczywiście, że to nie był jakiś wybitny trener. Chłop uparł się na trójkę w obronie i wahadła, a nie miał pod to zawodników. Obrona ssała kompletnie, tak jak teraz nasza ofensywa. Tyle że wtedy nie marnowaliśmy potencjału defensywy (xD), tak jak teraz marnujemy potencjał ofensywy. Tutaj trzeba coś pomiędzy i tyle.
@patrykw96: No zgadzam się z tym w pełni. To co grała za Sousy obrona to była tragedia, a jak dla mnie jak nie ma ogarniętych tyłów to ciężko mówić o pomyśle na grę. Ogarnięte tyły nie oznaczaja tego co u Grubasa, tylko na przykłąd to co na Euro u Nawałki. Tam też nie dominowaliśmy ze Szwajcarią czy Portugalią ale ta defensywa była zajebiście szczelna. Bramki padały tylko po strzałach z dystansu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@bolekndm: remis z Anglia i przyzwoita gra na Wembley. No generalnie co miał więcej osiągnąć xd To co miał wygrać, wygrał. Z lepszymi miał się nie skompromitować (w przeciwieństwie do Czesia) i zapewnić baraże. Chodziło nam głównie o zmianę mentalności i jakąś nadzieję na lepszą grę w przyszłości, której przy Brzeczku nie było widać.

Na euro wszedł praktycznie z buta przez idiotyczne decyzje Bońka. I połowa ze Słowacją no ok kompletna
@emerald_c: Ale jaki pomysł na grę miał Sousa? Na siłę grać 3-5-2 gdzie nie mamy wachadłowych? Ja nie wiem czy Wy tych meczy nie oglądacie czy co, bo generalnie to była straszna padaka. Cała ofensywa bazowała na zrywach i indywidualnych umiejętnościach, tam nie było nic wypracowanego tylko gra na hurra z bardzo miernym skutkiem. Nawet mecz z Albanią gdzie wygraliśmy chyba 4-1 to był super fartowny, bo Albania grala lepiej od