Wpis z mikrobloga

Mirki pomocy. Mojej mamie znowu Xiaomi utknęło na ekranie startu. Telefon poza ten ekran nie wychodzi. Włącza się i wyłącza. Ostatnim razem telefon został wysłany na gwarancje w Orange gdzie przywrócili go po prostu do stanu fabrycznego. Problem był wtedy ten sam. Teraz pochodził miesiąc i znowu wrócił do takiego samego stanu niedziałania. Moja mama jest dosyć zła na ten telefon bo przy Samsungach nigdy takiego problemu z oprogramowaniem nie miała. Co robić w takim momencie? Jedyne co mi się udało znaleźć w internecie to przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych czego nie chce robić, bo defacto znów usunie wszystko z telefonu i będę musiał na nowo ustawiać mamie aplikacje(nie mam kopii w chmurze). Występuje również obawa że sytuacja znowu się może za jakiś czas powtórzyć. Teraz to był tylko jeden miesiąc. Czy znacie jakiś sposób na naprawę bez usuwania danych we własnym zaciszu? Telefon został wzięty na abonament w lutym tego roku, jednak jest już dosyć awaryjny

#telefony #telefon #smartphone #orange #xiaomi #android
tomaszek1161 - Mirki pomocy. Mojej mamie znowu Xiaomi utknęło na ekranie startu. Tele...

źródło: comment_1670173888Mwcmr3zMZ91ysxYX461OLr.jpg

Pobierz
  • 13
@tomaszek1161 miałem to samo w mi9, po czym ostatecznie więcej się nie uruchomił. Myślę trudno, miał 3 lata, kupiłem mi 10 note lite, po 3 tygodniach to samo w tym modelu, restartował się aż bateria się wyczerpała, po naładowaniu włączony działa. Od 4 miesięcy jest spokój.
Szukalem długo przyczyny i rozwiązania ale nic konkretnego nie znalazłem. Myślę, że przyczyna tkwi głębiej w oprogramowaniu, na co nie mamy wpływu..
@vulcanitu: ale w takim razie od czego ten soft tak łatwo się wywala? Xiaomi zaczęło się samo restartowac po tym jak mama sprawdziła wynik meczu w przeglądarce. Przecież tak nie można funkcjonować ze względnie nowym telefonem który wracając z serwisu po miesiącu sam odmawia posłuszeństwa

@ArchDelux: Nie mam bo zdjęcia są zapisywane na karcie sd a kontakty na koncie Google. Appki może i się potrafią same zainstalować po logowaniu do
@vulcanitu: nauczka na przyszłość. W androidach nie siedzę ale gdzieś tam zawsze słyszałem pocztą pantoflową że dobre telefony o super specyfikacji. Mama tym razem nie miała do wyboru Samsunga w abonamencie, więc dlatego padło na Xiaomi ale nigdy więcej...
@tomaszek1161: Miałam tak samo, na początku czasami działał normalnie, ale nagle z czapy zaczynał wariować dotyk i telefon się wyłączał. Oddałam go na gwarancję i po 2 tygodniach wrócił bez naprawy, bo według nich wszystko było spoko - pewnie go włączyli, popatrzyli na niego przez 5 minut i stwierdzili, że działa (oficjalny serwis Xiaomi, Serwis CCS w Piasecznie powinien zostać zaorany). Po powrocie z serwisu nie chciał się włączyć wcale i
@Shawnee: telefon jest na abonament w Orange więc też nie wiem do końca jak to załatwić. Najprędzej z mamą mógłbym dopiero odwiedzić salon w piątek ale moja mama najprawdopodobniej zrobi to samo jutro. Nie miałem nigdy takiej sytuacji odnośnie telefonów komórkowych więc nie wiem jak rękojmia mogłaby zadziałać w przypadku abonamentu który jest dalej spłacany
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Snurq: możliwe że płyta główna, sam miałem to na mi9. Ale odkąd wgrałem rom Pixel experience, to nie pamiętam kiedy to miałem ostatni raz. Chyba że teraz mi zdechnie bez ostrzeżenia ;)