Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
"Wednesday" (2022)

Ale mam mieszane uczucia, po obejrzeniu pierwszego odcinka...
Bo jeśli ocenić je Addamsowo, to serial jest bardziej pastiszem niż ekranizacją życia córki.
Zniknęła wesoła makabreska, która przecież jest wyznacznikiem Rodziny.
W dodatku w Nevermore widać inspiracje Hogwartem.

Ale jako luźna adaptacja, letni serial na jesienno-zimowe wieczory sprawdza się znakomicie.

Luis Guzmán wygląda jak stworzony do tej roli.
Jenna Ortega jest wybitna w kreacji odludka- dziwaka.

Na zachętę 6/10.
Zobaczymy co przyniosą kolejne odcinki.

#seriale #wednesday #wednesdayaddams #chimeryczneseanse
hiperchimera - "Wednesday" (2022)

Ale mam mieszane uczucia, po obejrzeniu pierwszego...

źródło: comment_1670308954l11kCtrjiV6NbOCMUNON7V.jpg

Pobierz
  • 37
via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
@Jaupiorecispodnie: pytanie co rozumiesz pod tym pojęciem. Bo kiedyś pod hasłem "serial dla nastolatków" mieściła się seria Pan Samochodzik :-)

To jest lekka produkcja, na zasadzie usiądź i oglądaj, natomiast niekoniecznie zastanawiaj się nad meandrami psychiki głównych bohaterów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@tegie: odnośnie kreacji, masz oryginał, to właśnie Raúl Juliá, mimo dobrej gry nieco wypaczył obraz Gomeza Addamsa
hiperchimera - @Jaupiorecispodnie: pytanie co rozumiesz pod tym pojęciem. Bo kiedyś p...

źródło: comment_167031131756LAOA9cxlZm1QaTRE1dvD.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@GdzieJestBanan: a to inna kwestia, w Sherlocku BBC mimo wysiłków aktorskich Martina Freemana cały czas widziałem dr Hobbita Watsona.

@Bemol0: "Jak dla mnie to ten serial zasługuje na max 5/10."
Dlatego pisałem na zachętę o 6/10.
Myślę że po pełnym seansie zrewiduje ocenę, co nie oznacza że musi się zmienić. Jak na nową produkcję Netflixa sięgającą po klasyczne postacie to i tak jest nieźle (
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@hiperchimera: początek fajny ale od połowy zrobił sie... Przewidywalny? Męczący momentami? Sam też nie wiedziałem co autorzy chcą mi przekazać wątkami romantycznymi głównej bohaterki. Jej przemianę czy też jej brak? Ogólnie po końcówce czuje raczej niedosyt ale może właśnie dlatego to miał to być lekki serial "dla nastolatków" sądzę że można było wyciągnąć z niego więcej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Fushnikov: "córka 10lat ma i oglądała"
Jest napisane 13+, więc do Twojej decyzji, jak dla mnie nie nadaje się dla dziesięciolatków (kończyny na drzewach w pierwszym odcinku, krwiste pazury i krzyki zabijanie przez "coś" ofiary), ale to nie moje dziecko.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Fushnikov: "Chociaż Harrego Pottera to ona już zna na pamięć ()"

Jeśli mówisz o filmie to od Czary Ognia też już coraz mniej się robił dziecięcy... A ostatnie Insygnia to stanowczo minimum 13+.

Wszystko zależy jakie ma podejście do tematu i w jakim środowisku się obraca. Bo Ty możesz zakazać, ale na YouTube sama sobie obejrzy wybrane sceny... #pdk
@hiperchimera no ytb to ma tylko kids nie pozwalam jej zbyt wiele na ytb. Bo jak ona kupuje płatki z jakaś Natsu i mówi że to yutbuerka a tutaj latały jej filmy z kamerki to zablokowałem wszystkie śmieci.