Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ile może kosztować wykończenie mieszkania na normalnym poziomie z kuchnią (meble kuchenne, zwykłe AGD + zmywarka) i łazienką (prysznic, pralka lub pralko-suszarka), do sypialni łóżko i pewnie kilka szaf, w salonie jakaś sofa i stół + 4 krzesła, tv nie potrzebuje, w pokoju biurowym biurko i fotel biurowy.

Mieszkanie 3 pokojowe [wiem, od rejonu pewnie zależne, ale chodzi o ceny orientacyjne] w kilku wariantach:

- rynek pierwotny 56 m2 / 66 m2 / 69 m2
- rynek wtórny 55 m2 / 63 m2 (tutaj też w usługę wchodziłoby wywalenie wszystkich starych gratów pewnie nowa instalacja elektryczna oraz inne przeróbki bloki z 1980-1985 roku)

Prosiłbym o orientacyjne wyceny, bo jak tak czytam na necie to mowa tu o 1000 - 2000 zł za m2 co wydaje mi się dosyć dużą kwotą.

Bardzo dziękuje za pomoc

#nieruchomosci #budownictwo #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #638f3cbb5adff1f3a51a5495
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 32
@AnonimoweMirkoWyznania: mnie wyniosło 1.8k/m pare lat temu, wiec zakładam, że 2k/m jest wciąż aktualne, a może nawet być mało. Mowa o stanie deweloperskim, ale już zrobiona gładź i tynki. Nie piszesz, że jesteś w stanie cokolwiek zrobić sam, więc na 2k/m musisz się przygotować, chyba ze jesteś gotowy wprowadzić się na początek bez żadnych mebli.
@breathnoir: noe wiem skad wy bierzecie te ceny. 8 miesiecy temu zrobilem remont wielkiej płyty, z wymiana okien (5k wyszlo) za ok. 1000zl/m2. Nie wymienialem elektryki a instalacje wodna robilem sam, meble kuchenne poszly z gotowca ale niezle wyszlo. Wieksze mieszkanie wychodzi taniej, bo zawsze najwiecej hajsu idzie na kuchnie i lazienke, a czy mieszkanie ma 30m2 czy 80m2 to kuchnia i lazienka jest jedna i niekoniecznie w wiekszym metrazu. Remon
@Wygryw_z_wyboru: Pod siebie ale równie dobrze mógłbym go wynająć. Nie widzę w tym nic dziwnego.

kuchnia Ikea, meble Ikea (krzesła, szafy, łóżka itd) i inne w podobnym zakresie ceny. Panele i płytki ok 100zl/m2. Armatura Groh, Cersanit, radaway parawan. Drzwi porta ok 1k/szt.
Agd Amica I Elektrolux
Na ściany gładzie i farba kabe latex
Zero wiekszych przeróbek.

Serio ale nie widzę sensu w mieszkaniu robić kuchni za 30k ani sprzętu miele
@buysy: mnóstwo ludzi porównuje stolarza z Ikea a nie patrzy co konkretnie jest w zakresie. Jeśli kuchnia jest z blatem z konglomeratu i frontami z fornirem to nie ma co jej porównywać do kuchni z frontami z okleiny i blatem laminowanym.
Inna sprawa to że stolarze liczyli ostatnio robociznę jako 2x materiał. Co jest absurdem i każdy kto wie jak taka kuchnie sie robi to widzi że to jest złodziejstwo.
@mixerro: nie znam się na technikaliach jak i nie znam nikogo, kto wziął kuchnie z castoramy czy leroya i nie miał jakiegoś „ale”. Dla mnie przede wszystkim różnica jest w wykorzystaniu dostępnego miejsca, a taka kuchnia gotowa nigdy nie wykorzysta całego dostępnego.

Ceny za usługi to już w ogóle temat rzeka. No ale wydaje się, że narazie skończyło im się El Dorado ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@buysy: U mnie zestaw kuchenny z bricomana to chyba w okolicy tysiaca wyszedl i to bylo to miejsce gdzie najmocniej przyoszczedziłem, bo na wynajem szło. Ale u siebie mam najtańszego gotowca z IKEA i juz 7 rok sie niezle trzyma. Wychodzę z zalozenia, ze wydatki musza byc spojne i jak stac mnie tylko na wielka plytę to pałacu z tego nie będe robił bo wyglada to potem śmiesznie.
@fledge: jasne, masz racjonalne podejście. Dlatego też nie wjeżdżam mocno z tym co gorsze a co lepsze. Ja akurat kuchnie mam pod wymiar, ale to broszka różowej była i sobie zaprojektowała taką jak chciała. taniej wyszło niż słuchać narzekań przez x lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@buysy: akurat to częste nieporozumienie. Kuchnie od stolarza nie beda też w 100proc dopasowane. Kuchnie są bardzo ustandaryzowane przez producentów osprzętu (szuflady, nerki itd) jak i producentów frontow. Zazwyczaj jest skok co 10cm. Ostatnia szafka to albo szafka otwarta albo blenda.
To samo da się osiągnąć w kuchni modułowej z marketu jak i u stolarza na wymiar.
Markety typu obi czy Leroy nie produkują mebli, zazwyczaj oferują produkty od jakiegoś innego
@mixerro: no okej, teoretycznie to jest to samo, a w praktyce w żadnej kuchni od projektanta z marketu budowlanego nie widziałem górnych szafek do samego sufitu, okuć bluma, fajnych lemansow, rozsądnie zabudowanych kominów. Widziałem za to wiele blend, skrawków pustej ściany czy frontów narożnych za którymi nic nie było. Masz do wyboru gotowe projekty z małą możliwością dopasowania do Twojej kuchni. Nie słyszałem też, żeby w castoramie można było wybrać głębokość
@buysy: nie mam przyjemności z kłócenia się online. Poprostu pomyślałem że podzielę się opinia.
nie jestem z branży budowlanej ale w ostanich 4 latach robiłem 5 zabudow kuchennych
2 od stolarza, 2 Ikea i jedna z obi. I ta z obi mi się podoba najbardziej (najlepszy stosunek efektu i jakości do ceny). Ikea i obi składana samemu.

Takich customizacji jak wymieniłeś nie da się w marketach dostać, ale zabudowa pod sufit