Wpis z mikrobloga

Potrzebuję kupić router który zasięgiem obejmie całe mieszkanie 55m, 3 pokojowe, przy czym router będzie jakby naśrodku mieszkania. Ma obsługiwać wifi 1gb. Lepiej wybrać ten czy ten? Zależy mi tylko na podstawowej konfiguracji, nie potrzebuje zaawansowanego sprzętu, byleby był bardzo dobry zasięc i stabilność sieci. Ewentualnie jaki inny router do około 200 zł który spełnia te warunki?
#komputery #informatyka #sprzetkomputerowy #internet #siecikomputerowe #router
  • 4
wifi 1gb


@Gaahl75: ni da rady, mesh albo będą białe plamy gdzie transfer może i będzie ale za to słaby.

router do około 200 zł


z 1gbps realnego transferu? Raczysz sobie dworować. Wifi 6 się kłania a to nie są tanie rzeczy. No i oprócz routera drugie urządzenie też musi to wspierać. O lubieniu się chipsetu klienta i routera nie muszę chyba wspominać. Mam 2 asusy rt-ax86u w meshu i dopiero
@keton22: w sensie no dobra, wifi nie musi byc to 1gb, wystarczy ze bedzie nawet 400mb, wazne zeby kabel ethernet ktory wchodzi do niego z 1gb, puszczał przez kabel ethernet ktory wychodzi z routera to 1gb
@Gaahl75: no to mówimy o czymś zupełnie innym. Mi się sprawdził Archer C7 i znowu 2 na ten metraż chyba że akceptujesz spadki transferu. Na blisko było 800mbit, na max odległości ze 300
@keton22: Najważniejsze jest to żeby nie gubili zasięgu, a to czy po wifi będzie 300 czy 500 czy 800 większej różnicy już nie robi, bo i tak główny komputer (na którym już max prędkość musi być) mam po kablu