Wpis z mikrobloga

Pomijając, że mamy armię zawodową i wydajemy na wojsko koło 3% PKB,
Pomijając, że mamy tzw. WOT, czyli "zapaleńców", którzy ewentualnie sami chętnie by walczyli,
Pomijając, że prawdopodobieństwo ataku ruskich na kraj NATO wynosi mniej niż 0.01%,
Pomijając, że współczesne wojsko w cywilizowanych krajach to technologia, sprzęt i specjaliści wojskowi, a nie randomy z cywila,
Pomijając, system powołań i że randomowe wyciąganie ludzi na ~ miesiąc/trzy do koszarów, będzie mniej efektywne niż np. zebranie najpierw z puli tych, którzy chętniej by tam poszli się "przeszkolić",
Pomijając wszystkie aspekty moralne typu przymus itd, to:

W tym kraju z dykty i znając życie jestem niemal pewny, że po przybyciu na takie ćwiczenia miesięczne, będą one wyglądały w ten sposób, że masz 2 h dziennie realnych ćwiczeń 8h to sen, a reszta to tracenie czasu i przebywanie z randomowymi ludźmi ( często patusami, z którymi będzie trzeba wchodzić w konflikty itd.)

Takie ćwiczenia ch^%a dadzą to raz, dwa budżet dostanie po dupie, trzy można by je z pewnością zorganizować w dzień lub dwa, a nie miesiąc ja p&&%^&^e.

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko
  • 23
@galgal: Nie masz pojęcia o wojsku. W razie konfliktu armia zawodowa bardzo szybko się kurczy i trzeba mieć czym łatać. Specjaliści wojskowi jak sama nazwa wskazuje są specjalistami i nie są od bronienia okopów jako mięso armatnie, od tego są poborowi z podstawowym przeszkoleniem. Reszty mi się nie chce komentować.
@Rachey Równamy w dół do bantustanów takich jak Norwegia, Dania, Estonia czy Litwa. Finlandia i Szwecja właśnie starają się o akcesję do NATO i szczerzę wątpię żeby to wygasiło u nich obowiązkowy pobór - NATO to po prostu dodatkowe plecy mające na celu odstraszyć agresora. W przypadku ataku nie spodziewaj się setek tysięcy wojsk z zachodu walczących za nas - dadzą nam sprzęt, lepszy od tego, który dają Ukrainie, ale walczyć będziemy
@prze_GRYF: A mam się nie spodziewać bo...? Samo USA wielokrotnie deklarowało, że atak na członka NATO jest dla nich pełnoskalowym wjazdem swoją armią. Bez takiego wsparcia NATO przestaje istnieć po 2 tygodniach bo każdy kraj członkowski zobaczy, że nie działa, a to nie tylko benefity a też obowiązki, składki itp.
@Rachey Po pierwsze takie deklaracje można interpretować na wiele sposobów. Po drugie, co jak przestanie działać po dwóch tygodniach? Pozostają własne zasoby - a Ruskich jest po prostu dużo. Musimy być gotowi na wiele opcji a nie tylko stawiać na jeden scenariusz.

Masz cytat z artykułu 5:

Artykuł 5
Strony zgadzają się, że zbrojna napaść na jedną lub więcej z nich w Europie lub Ameryce Północnej będzie uznana za napaść przeciwko nim
@galgal: gdyby nastala sytułacja i byłbyś powołany ale zeby ywsłać na front chciałbyś być w sytułacji jak ci ruscy poborowi czy jednak coś umieć, mie nie musisz odpowiadać odpowiedz sobie
Takie ćwiczenia ch^%a dadzą to raz, dwa budżet dostanie po dupie, trzy można by je z pewnością zorganizować w dzień lub dwa, a nie miesiąc ja p&&%^&^e.


@galgal: a rozumiesz, że tutaj jest problem, ze te hehe ćwiczenia kończą się przysięgą wojskową?
jednak coś umieć, mie nie musisz odpowiadać odpowiedz sobie


@cisza666: ale co niby umieć pociągnąć za spust i nałożyć maskę hazową? Na to trzeba aż miesiąca? A no tak zapomniałem najważniejsze tupanie synchroniczne bo przysięga to ma najwazniejsza wartość bojową.