Wpis z mikrobloga

Trochę posiedziałem i już jakoś działa mój świetlny wyświetlacz (wstęp: http://www.wykop.pl/wpis/7196968/w-koncu-duzo-wolnego-czasu-i-moge-spokojnie-zabrac/ )

Kilka fotek które udało się zrobić:

http://i.imgur.com/M2hYQXO.jpg

http://i.imgur.com/V1YcpMK.jpg

http://i.imgur.com/LTlspcd.jpg

Jeszcze dużo pracy przede mną, ale bardzo się cieszę, że ogólnie działa jakoś :)

Przede wszystkim program muszę jakoś przyspieszyć, bo aktualnie kwadratowy obrazek wyświetla przez 5 sekund co powoduje prześwietlenia (teraz muszę bardzo redukować moc, aby zdjęcia się nie prześwietlały, przez co tracę odwzorowanie kolorów).

Jak to załatwię, to będę starał zrobić całość bardziej mobilną, żeby można to było ruszyć z biurka bez zasilacza i komputera :)

#elektronika #arduino #majsterkowanie

i dedykowany jakby kogoś zainteresowało #malowanieswiatlem

Aa.. na badpixele nie zwracajcie uwagi, te dodatkowe świecenia to kontrolki arduino, a ten brakujący jest zasłonięty kablem zasilającym :D
profesorek92 - Trochę posiedziałem i już jakoś działa mój świetlny wyświetlacz (wstęp...

źródło: comment_s7hvCtqktdD4NKJj09t6tmRFID0uEaGL.jpg

Pobierz
  • 10
@zenon0800: @PolCzlowiekPolLitra: Arduino Uno czyli Atmega 328.

Pracuje najprawdopodobniej na 16MHz, bo tak mówi opis i taki jest kwarc na płytce. A zgodnie z datasheetem można dojść do 20MHz, więc na tym polu już dużo nie zyskam. Muszę znaleźć w ogóle, co jest wąskim gardłem, czy czytanie z SD, czy wyświetlanie, i wtedy będę starał się usprawnić :)

Aktualnie zmniejszam właśnie jasność, na wejściu daję 3,5 V zamiast 5V, a
@profesorek92: Tak, tak, WS2811/12(gdzieś dzwoniło :) ), właśnie nie mogłem doczytać w czym się różni 11 od 12.

Czytałem, że na AVR da się zrobić, ale szału nie ma, bo problemy mają z szybkością szyny danych(program).

Ta biblioteka rozumiem typowo dla Arduino? czy to czysty C/C++? (w ogóle, arduino wykorzystuje jakiś prostszy język czy to zwykły C/C++?)

Ehh, czas się wziąć za naukę C++ dla AVR, a potem za ws2812(chociaż to
@zenon0800: No to jest zwykły AVR, więc da się :) Biblioteka, jak tak patrzę, to jest czyste C z dwoma Arduinowymi wstawkami które można zastąpić bez problemu (ustawienie pinu jako wyjście i ustawienie stanu niskiego). Arduino używa właściwie C, ale masz po prostu do dyspozycji trochę gotowych wbudowanych funkcji (writeAnalog, readAnalog, pinMode itd., nie musisz się po prostu bawić z żadnymi rejestrami, ta część wykonuje się sama.)
@zenon0800: tak, możesz programować np. czystą Atmegę 8 przez USBasp używając wszystkich dobrodziejstw Arduino :) Musisz tylko wygrzebać z netu plik konfiguracyjny do danego AVRa, bo domyślnie nie wspiera samodzielnych Atmeg innych.