Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Stoję w kolejce w lidlu i kazdy różowy, jeden w jeden, szuka pieniędzy albo karty dopiero jak skończy sie kasowanie i padnie kwota. Zanim znajdzie, kasjer siedzi i sie patrzy. Ludzie wzdychają, niektórzy mdleją. Zapłacone to pakujemy dalej xD
  A niebiescy? Pakuje podczas kasowania, pada kwota, płaci kartą i w międzyczasie pakuje, paragonik i dziękuje bardzo, miłego wieczoru. Szybko, płynnie i komfortowo (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  #logikarozowychpaskow #rozowepaski #niebieskiepaski
  pokaż całość

  odpowiedzi (39)

 • avatar

  Morderstwo Osamy Bin Ladena. Zastawialiście się kiedyś, że to przeszło tak bez echa? Oczywiście o jego zabójstwie było bardzo głośno, ale mało kto zwrócił uwagę co USA odjebało za kadencji Obamy.

  To była zwykła zbrodnia wojenna. Komandosi Navy SEALs polecieli na obce terytorium, zabili człowieka i część jego rodziny na oczach resztki, która przeżyła. Zabrali jego zwłoki i zrzucili z helikoptera. Złamali chyba wszystkie traktaty międzynarodowe jakie się dało złamać.

  - Brak procesu.
  - Działanie na terytorium obcego państwa, bez zgody jego władz.
  - W momencie zabójstwa Osama był cywilem.
  - Nie można uznać, że komandosi działali w samoobronie.
  - Zbezczeszczenie zwłok.

  Nie oceniam czy Osama na to zasłużył czy nie. Być może tak, ale niczego mu nie udowodniono, nie odbył się nawet zaoczny proces. Oczywiście narracja w mediach poszła po linii białego domu. Nagłówki gazet. "Śmierć Osamy" - raczej zabójstwo. "Tak zginął największy terrorysta" - raczej tak został zamordowany. "Osama nie żyje", "Kulisy śmierci Osamy bin Ladena", "Komandos, który zabił bin Ladena: Mózg wypłynął mu na twarz".

  Można stawiać jeszcze ciekawsze pytanie. Czy ktokolwiek odpowie za tę zbrodnie wojenną? Pewnie nie. Gdzie są wszystkie międzynarodowe trybunały, instytucje, sądy, pakty, konwencje, organizacje?

  Co ciekawe chyba jedynym, który potępił działania USA był F. Castro. Cytuję:

  "Niezależnie od tego, co zarzuca się bin Ladenowi, zabójstwo nieuzbrojonego człowieka otoczonego przez członków rodziny stanowi odrażający akt. A to właśnie, jak się wydaje, uczynił rząd kraju najpotężniejszego w dziejach świata" - napisał Castro w swym stałym felietonie "Refleksje" zamieszczonym w czwartek na łamach hawańskiego dziennika "Granma".
  Coś takiego jak prawo międzynarodowe to tylko wydmuszka w której można trzymać słabych. Silni się nie muszą do niego stosować, a słabi jeszcze będą mu przyklaskiwać.

  pokaż spoiler inb4 wiesz co zrobił OSAMA??? - tak wiem i chuj, gdzie proces?


  #terroryzm #geopolityka #prawo #afganistan #przemyslenia #pakistan #alkaida
  pokaż całość

  odpowiedzi (92)

 • avatar

  #rozdajo #rozdajo Kolejne isladzkie przysmaki, najlepsze chrupki na świecie a przynajmniej na Islandii ( ͡º ͜ʖ͡º) kocham je i z tej okazji chce wam dać spróbować. a wiec w tym #rozdajo będzie aż 100% więcej zwycięzców czyli aż 2!! ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ Dawajcie plusy a będzie wam dane. Zwycięzcy z poprzednich już są! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  odpowiedzi (16)