Wpis z mikrobloga

No tak, sporo nic nie pisałem o projekcie, że aż z rankingu wypadłem, ale po prostu mało czasu. Mam sporo zdjęć walących się po telefonie, ale zacznijmy od czegoś najnowszego: styropianowej obudowy jaką zafundowałem (czyt. sam wykonałem) naszemu dronowi. Powstała po tym, jak przy nauce latania stwierdziliśmy, że wersja z pianki od podkładów pod panele nie daje rady (i kolejne złamane śmigło..). A, no i tak: próbowaliśmy tym latać. Mamy filmy, ale jak poprawię sterowanie to może wrzucę znalezisko z nowym filmikiem :)

#quadcopter #diy #projekt #programowanie #elektronika #elektryka #modelarstwo #rc
Visher - No tak, sporo nic nie pisałem o projekcie, że aż z rankingu wypadłem, ale po...

źródło: comment_LHKVTjFGoESTkGd3vBwGMmPVHTmvy3S5.jpg

Pobierz
  • 17
@Tichy: ale od jakichkolwiek socjalistów proszę mnie nie wyzywać.. ;)

@TadeuszSynZygmunta: jakieś 360 gram. To na prawdę jest sporo, ale robiłem ją pod kątem nauki latania. Jest wytrzymała na uderzenia, całkowicie pokrywa od góry i dołu śmigła. Do lotów dystansowych można lecieć bez osłon albo z takimi jakie robiłem wcześniej - one ważyły 170g. Obrazek niżej.

@Filipek50: dziewczyna prosiła, abym jej poczytał Misesa na dobranoc i tak jakoś została
Visher - @Tichy: ale od jakichkolwiek socjalistów proszę mnie nie wyzywać.. ;)

@Tade...

źródło: comment_VNvZ8eHR76gjcseVgC6MTQ8CxWeDdvqO.jpg

Pobierz
@gromwell: sunie po ziemi, bo wyżej na razie go nie podnoszę, czasem podleci na ~15cm. Teraz z taką osłoną mniej się będę bał i wzlecę wyżej :) No a regulator jest taki jak w moim ostatnim wpisie na #quadcopter. Podejrzewam że strojenie będzie ręczne i jego przebieg będzie zależał od zachowania drona w powietrzu.