Przeglądasz archiwalną wersję wpisu.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Mircy, właśnie się dowiedziałam, że "dzieci zjadły (śniadanie)" to regionalizm. Podobno poprawną formą jest "dzieci zjedli śniadanie" - co dla mnie brzmi dziwnie.

pokaż spoiler W moim regionie do liczby mnogiej często dodajemy żeńskie końcówki, np. "chłopaki poszły" (ale już "chłopcy poszli").

Jak jest u Was?

Zastanawiam się, czy jak pojadę gdzieś w Polskę to faktycznie ktoś wyśmieje mnie jak powiem, że dzieci zjadły śniadanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mamy tu jakieś wykopowego Miodka czy Bralczyka?

pokaż spoiler Uprzedzając pytania: taką ciekawostkę dowiedziałam się od absolwentki filologii polskiej (ʘ‿ʘ)

Ej, jak ktoś zaznacza "dzieci zjedli" to niech napisze od razu w komentarzu, skąd pochodzi (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

#polszczyzna #jezykpolski #kiciochpyta
    pokaż całość

odpowiedzi (83)

rano zebralem od niej jajko, ugotowalem i karmie ja tym samym jajkiem

odpowiedzi (31)

Zdziwiony interwencją właściciel stwierdził, że psy przecież nie wyglądają źle - codziennie dostają aż 2 litry gotowanej kaszy! Ostatecznie pozwolił na odebranie psów bez asysty policji, podsumowując: "A zabierajta te psy, na ch..j mi one! 2 stówy miesięcznie w kieszeni!".
    Po lewej - gdy odebraliśmy biedaka od właściciela 4 miesiące temu. Po prawej - teraz (。◕‿‿◕。)

#zwierzaczki #smiesznypiesek #psy #polska #ciekawostki #psotyikoty #zwierzeta #chwalesie
    pokaż całość

odpowiedzi (61)