Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Kurde pszypau.
  Spotkałem dzisiaj po mszy właścicielkę chyba jedynego "małego sklepu" bez franczyzy w promieniu 3km, który do tej pory był w niedziele otwarty pomimo #zakazhandlu - żabki czy inne odido mają tak bardzo wyjebane. Podbiłem z ciekawości, chwilę pogadaliśmy (nie jesteśmy sąsiadami ani nic, ale jak chodzisz do jednego sklepu praktycznie co tydzień od 10 lat po szklaną colę, to jakoś się tam kojarzysz), i dowiedziałem się kilku rzeczy jeśli chodzi o ostatni miesiąc:
  1. Nie opłaca się już otwierać sklepu w niedzielę, bo nawet mimo dobrej pogody i rozpoczęcia sezonu grillowego ruch jest znikomy
  2. Obroty za soboty spadły "znacząco, że aż boli", a za piątki i poniedziałki "wyraźnie" - ludzie robią w soboty zakupy na zapas w pobliskim Lidlu czy Aldi, więc nie mają po co chodzić w niedzielę do osiedlowego. Część robi zapasy już w piątki wieczorem. Ludzie najprawdopodobniej kupują zbyt dużo, więc zostaje im jeszcze rzeczy na poniedziałek, więc znowu spadek obrotów.
  3. Zapytałem o te słynne kiełbasy i lody - znowu, zdaniem pani właścicielki ludzie kupują takie rzeczy jak wurst czy inne ketchupy na zapas, a lody czy inny szajs tam, gdzie idą pospacerować (w pobliżu jest Park Śląski).

  Uznała, że dzisiaj i tak musiała kilka spraw załatwić, więc już się poddała jeśli chodzi o otwieranie sklepu. Chce spróbować jeszcze za tydzień i w maju, ale już widzi, że ludzie zaczynają się uczyć robienia zakupów tylko w dyskontach i innych dużych sklepach. Zapytałem, czy nie myślała o podpięciu się pod franczyzę jak inne okoliczne sklepy w zeszłym roku, ale stwierdziła, że jeśli sytuacja która miała miejsce przez ostatni miesiąc stanie się normą, to po prostu poważnie rozważy zamknięcie tego biznesu (ma jeszcze jeden sklep specjalistyczny, gdzie z tego co wiem, to oficjalnie mąż jest właścicielem) (・へ・)
  #dobrazmiana i trochę #bekazpisu, bo raczej nie taki był cel
  pokaż całość

  odpowiedzi (73)

 • avatar

  kolonie ustka 2006
  djhazelwez_pigulke.mp3

  odpowiedzi (41)

 • avatar

  Elon Musk tak opisywał swoje pierwsze spotkanie z Markiem Zuckerbergiem

  Kiedy po raz pierwszy spotkałem Marka, byliśmy na jakiejś nudnej korporacyjnej imprezie. Znudzony głupimi pogaduszkami i drogimi drinkami, zaproponowałem Markowi pomysł: Każdy z nas miał wymyślić najciekawszą zabawę i zaskoczyć nią drugą osobę. Następnie pojechałem do najbliższego jeziora, kazałem przywieźć moim współpracownikom dwa zasilane wodą jetpacki, dwa markery do paintballa i zaaranżowałem zespół Journey, żeby zagrał na miejscu. Pomyślałem, że nic nie przebije napowietrznego pojedynku paintballowego z Don't Stop Believin' granym na żywo w tle.

  Kiedy wróciłem, żeby zobaczyć co Mark przygotował, znalazłem go w tylnej uliczce obok przerażonego kelnera, który miał nie więcej niż 25 lat. Podekscytowany Mark powiedział mi, że w zamian za spłatę jego kredytu mieszkaniowego mężczyzna ten zgodził się na to, żebyśmy bili go tak długo, aż przestanie się ruszać.

  #takbylo #elonmusk #zuckerberg #lacunacontent
  pokaż całość

  odpowiedzi (34)