Wpis z mikrobloga

Załóżmy hipotetycznie, że mam macbooka i dysk zewnętrzny na usb3. Na macbooku całe oprogramowanie jest legalne, a na dysk zewnętrzny ściągam za pośrednictem uTorrent filmy, muzykę, oprogramowanie. Na tym dysku mogłyby też być zainstalowane jakieś programy.

Szyfruję cały ten zewnętrzny dysk truecryptem z mocnym hasłem i nigdy nie usypiam macbooka, zawsze wyłączam.

Do domu wbija mi się policja z nakazem i kradną macbooka i dysk zewnętrzny.

Pytanie: Jaka jest dalsza część tej historii? Czy jestem bezpieczny, czy coś muszę poprawić, żeby być bezpiecznym?

#technologia #bezpieczenstwo #truecrypt #osx #macbook
  • 13
  • Odpowiedz
@dud3k: Tak też zrobiłem. Zaszyfrowałem całość dysku na macbooku a na dysku zewnętrznym zrobiłem sobie partycje pod time machine, 1,5TB na dane(też hfs+) i małą 50GB exFAT do przenoszenia plików między platformami. Wszystko poza exFATem zaszyfrowane filevaultem. Jedyny minus: system się dłużej uruchamia, poza tym nie odczuwam żadnych zmian. Niemniej, thx za poradę ;) Zastanawiam się tylko, co ewentualnie policja robi z takim sprzętem, który jest zaszyfrowany. Czy jeśli Ci go
  • Odpowiedz
@Rajker: znam przypadki takie, generalnie dostajesz najpierw nakaz ujawnienia hasla pod jakas tam grozba, jakis artykul. Jesli nie to sprzet bedzie lezal u nich latami i mozesz kupic nowy. Lepsze to jednak niz ujawnienie danych jesli masz cos niewygodnego :)
  • Odpowiedz