Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Żyłka mi na czole pęka, gdy czytam o nowelizacji ustawy o abonamencie. Pewnie jak nie jeden z Mirków i Mirabelek mam w salonie telewizor, który nigdy nie był podpięty do żadnej anteny, tylko od zawsze wyjście HDMI zajęte przez #xbox albo pełnoprawny #pc. Płacę za #netflix i #hulu (+ #vpn), oglądam #youtube i czasem uruchomię Iplę albo TVNPlayera. Jak słyszę, że sam fakt posiadania telewizora ma na mnie wymóc rejestrację owego urządzenia na Poczcie Polskiej (który my mamy do cholery wiek??), a później pewnie chodzić na tą pocztę wysyłać przelew w okienku, bo jak do tej pory nie było mowy o żadnym przetargu na system informatyczny z obsługą tego podaku, to mnie w środku rozsadza.
  No i na koniec, początkowa opłata z góry sześciu miesięcy wstecz, no bo muszę spłacić mój dług wobec #tvppis względem ostatnich lat i dorzucić im na Festiwal Kielecko-Płocko-Opolski (pozdrawiam #opole) - w sumie 136 zł.

  Wanna play? Let's play!

  Moja propozycja ogólnopolskiego protestu jest bardzo prosta i służy uszczęśliwieniu zarówno ludzi z Poczty jak i z TVP. Kto ma stary telewizor (najlepiej kineskopowy), bierze go do swojej najbliższej placówki Poczty Polskiej i nadaje paczką do siedziby TVP S.A.:

  Telewizja Polska S.A.
  ul. Jana Pawła Woronicza 17
  00-999 Warszawa

  Adres zwrotny najlepiej na regionalną placówkę TVP.
  Koszt przesyłki wg cennika Poczty Polskiej:
  20 kg - 49,90 zł
  30 kg - 54,00 zł
  50 kg - 80,00 zł

  Czyli koszt maksymalny przesyłki jest o połowę mniejszy niż haracz początkowy.
  Dodatkowo jeżeli macie jakikolwiek inny sprzęt elektroniczny, który Wam się już nie przyda, to warto dorzucić do paczki jeżeli nie osiągnęła limitu wagowego w przedziale cenowym na który i tak wybulicie.
  Niech się do czegoś ekipa z Woronicza przyda, jak ma dostać kasę i przynajmniej zajmie się elektośmieciami.

  taguję to #smieciopaczka i jeżeli się znajdzie przynajmniej 5 osób, które zechce iść ze mną na ta wojnę, to gotów jestem jeszcze w tym tygodniu pojechać po starego 32 calowego kineskopowego Sony i z przyjemnością przytaszczyć go do najbliższego urzędu poczty.
  pokaż całość

  odpowiedzi (39)

 • avatar

  Dawno nie robiłem #rozdajo z #czekolada więc robię.
  Wiecie co robić

  odpowiedzi (7)

 • avatar

  Pani kazała dzieciom napisać wypracowanie, które miało by się kończyć zdaniem "matka jest tylko jedna."
  Na drugi dzień pani każe dzieciom przeczytać co napisały.
  - Małgosiu przeczytaj co napisałaś.
  - Mama jest kochana utula nas do snu, chodzi z nami na spacer,y kupuje nam rowery. Matka jest tylko jedna.
  - Bardzo ładnie Gosiu, 5 siadaj.
  W końcu pani przepytała już całą klasę został tylko Jasiu.
  - Jasiu przeczytaj co napisałeś!
  - W domu balanga, wódka leje się litrami, goście rzygają na dywan. Kiedy wódka się skończyła matka do mnie: Jasio idź do kuchni i przynieś 2 wódki. Idę do kuchni otwieram lodówkę i krzyczę:
  - Matka, jest tylko jedna!!

  #suchana #heheszki wyjątkowo #dzienmatki
  pokaż całość

  odpowiedzi (26)