•  

Ponieważ jest wyraźny nacisk na to by zwolennicy KNP przedstawiali w najdrobniejszych szczegółach program partii oraz zaradzili wszystkim problemom świata, proszę teraz zwolenników partii obecnie znajdujących się w sejmie, które miały i mają wpływ na obecną sytuację Polski o odpowiedzenie mi na pytania:

1. Jak rozwiązać problem ZUSu który ewidentnie chce pobić rekord w nurkowaniu na głębokość?
    2. Jak zaprzestać zadłużania państwa bez zmniejszania opieki socjalnej?
    3. Jak uzdrowić służbę zdrowia by każdy chory był leczony z najrzadszych przypadków nowotworów, a ludzie nie musieli jeść w szpitalach chleba z masłem?
    4. Jak rozwiązać problem emigracji, swoistego drenażu Polski z młodych ludzi?
    5. Jak rozwiązać problem demograficzny, tj. niskiego przyrostu naturalnego?
    6. Biorąc pod uwagę coroczną dziurę budżetową co należy zrobić kiedy zabraknie pieniędzy w kasie, tj kiedy powtórzy się sytuacja taka jaka miała miejsce w Grecji czy Argentynie?
    7. Jak rozwiązać niski poziom polskiego szkolnictwa, tak aby polskie uczelnie liczyły się na zachodzie?
    8. Jak rozwiązać problem wysokiego bezrobocia?
    9. Do jakiego poziomu należy podwyższyć podatki, by starczyło dla wszystkich na wszystko i by nie trzeba było ich już więcej razy zwiększać?

#neuropa #psl #platformaobywatelska #prawoisprawiedliwosc #sld #ruchpalikota #knp #jkm #korwin #4konserwy #polskarazem

+: rogaty_kosiarz, r......7 +70 innych
    •  

@h3lloya: Te pytania dla nich są za trudne. Ja bym to streścił w jednym pytaniu - co wy kurwy jeszcze jesteście w stanie zrobić, żeby jescze bardziej się nażreć?

+: S......r, joyrider +3 innych
    •  

@h3lloya: sugerowanie, że znajdziesz tutaj zwolenników partii zasiadających w sejmie.

GIF

źródło: reactiongifs.com (1.97MB)

•  
      b........s

+28

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@bruceivins: Ale zgodzisz się ze mną, że prywatne szkoły podstawowe, gimnazja, licea, uczelnie istnieją i są chętni by z ich usług korzystać? Ja chcą studiować w innym mieście musiałem zapłacić za studia, by móc pracować na tygodniu, ponieważ moich rodziców nie było stać na opłacenie mi życia, pomimo tego, że za studia zapłacili w podatkach.

Mimo wszystko to nie jest odpowiedź na moje pytania.

+: A...............i, S......r +3 innych
    •  
      b........s

+8

•  

@h3lloya: Prywatne szkoły istnieją. Moje doświadczenia z nimi są takie, że są gorsze. Są dla tych którzy chcą zapłacić za papierek, a nie za wiedzę. Moich rodziców też nie stać na opłacenie mi życia. Otrzymuję stypendium i wziąłem kredyt studencki i daję radę.

•  

Ponieważ jest wyraźny nacisk na to by zwolennicy KNP przedstawiali w najdrobniejszych szczegółach program partii oraz zaradzili wszystkim problemom świata

@h3lloya: A co w tym dziwnego? Skoro KNP się kreuje na partię, która zaradzi wszystkim problemom świata, to chyba mamy prawo pytać jak chcą to zrobić? Większość ludzi, którzy zadają takie pytania bardzo chciałoby zagłosować na sensowną partię z wolnorynkowym programem, no ale, cóż, rzeczywistość skrzeczy. No chyba że mamy być jak te bezrefleksyjne kuce, które na fejsbuku potrafią tylko wypisywać "Janusz, tak trzymać, masakruj lewaków!" albo "niech się Pan nie da reżymowym mediom, jest Pan jedyną nadzieją dla Polski!", ale chyba nie o to chodzi?

Gdzie są te słynne wyliczenia Wilka? Ja ich nadal nie dostałem.

•  

@bruceivins:
      Nikt z KNP nie żąda likwidacji szkół czy szpitali tylko ich sprywatyzowania. Jak będą kiepskie to zlikwidują je konsumenci bo nie będą z nich korzystać.

•  

Skoro KNP się kreuje na partię, która zaradzi wszystkim problemom świata, to chyba mamy prawo pytać jak chcą to zrobić?

@Xianxi: Nie chce zaradzić. To wy oczekujecie, że tak będzie.

Nadal to nie jest odpowiedź na moje pytania.

+: Failar
    •  

Moje doświadczenia z nimi są takie, że są gorsze.

@BongoBong: A moje takie, że są lepsze. Ale wiesz jaka jest tak naprawdę różnica? Taka, że na prywatne złe szkoły nikt nie zmusza Cię do płacenia, a na państwowe tak. Ktoś chce płacić za złą szkołę, jego pieniądze, jego sprawa. Zabraknie jej uczniów to szkoła zostanie zamknięta. Z państwowymi szkołami tak nie jest i musimy podtrzymywać przy życiu kiepskie placówki.

•  
      b........s

+2

•  
      S......r

+1

Prywatne szkoły istnieją. Moje doświadczenia z nimi są takie, że są gorsze. Są dla tych którzy chcą zapłacić za papierek, a nie za wiedzę. Moich rodziców też nie stać na opłacenie mi życia. Otrzymuję stypendium i wziąłem kredyt studencki i daję radę.

@BongoBong: Jak ktoś chce się czegoś nauczyć to chodzi na PRYWATNE korepetycje. Mi w liceum szkoła tylko przeszkadzała, wszystkiego do matury nauczyłem się tylko na korepetycjach. I teraz pytam - po jaką cholerę była mi ta szkoła, utrzymywana z moich (niech wam będzie - moich rodziców) podatków? Jeżeli i tak musiałem uczyć się prywatnie.

+: R......3
    •  
      b........s

+3

•  
      S......r

+1

Poza tym czytać i pisać rozumiem też się nauczyłeś na korepetycjach, które brałeś od 1 klasy podstawówki?

@bruceivins: rodzice mnie nauczyli zanim poszedłem do zerówki. Nie uczyłbym się do matury, tylko do egzaminu na uczelnię.

•  

Nie chce zaradzić. To wy oczekujecie, że tak będzie.

@h3lloya: Dobra, większość problemów Polski, tak lepiej? Będziemy się spierać o słowa? Zresztą, nawet jeśli w ich programie czegoś nie ma to warto się zastanawiać jak te rzeczy, które chcą wprowadzić będą na to wpływały.

Nadal to nie jest odpowiedź na moje pytania.

@h3lloya: Nie jestem zwolennikiem żadnej partii sejmowej, więc pytania mnie nie dotyczą.

•  
      b........s

+1

+: rerwen
    •  

Nie jestem zwolennikiem żadnej partii sejmowej, więc pytania mnie nie dotyczą.
      @Xianxi: W takim razie wątek Ciebie nie dotyczy.

Dobra, większość problemów Polski, tak lepiej?
      @Xianxi: Tylko, że tego chcą wszystkie partie startujące w wyborach...

•  

@Xianxi: Chyba, że jesteś zwolennikiem jakiejś innej partii pozasejmowej.

•  
      S......r

+2

która byłaby prywatna, więc musiałbyś wziąć kredyt, który spłacałbyś całe życie, a najpewniej i tak okazałaby się kijowa, bo skąd byś wiedział która jest dobra i czego tam uczą?

@bruceivins: przecież wiadomo kto ile zarabia po jakiej uczelni. Szkołę jazdy PRYWATNĄ też sam sobie wybrałem i jakoś zdałem prawko. Kredytu bym nie brał tylko rodzice by sfinansowali. Z kolei ludziom biednym (tak się dzieje w Indiach) lecz zdolnym naukę finansują korporacje, które potem ich zatrudniają.
      Przecież studiowanie np. na WAT działa analogicznie - wojsko finansuje studentom jedzenie, ubranie, wyżywienie, a potem trzeba dla nich pracować.
      Akurat byłem zdolnym dzieckiem i w dzieciństwie kupowali mi różnie książki naukowe dla dzieci z których czerpałem wiedzę, więc często wyprzedzałem klasę pod względem wiadomości. Z resztą ten cały materiał to jest nic nie warty, jeżeli nie przydaje się w życiu zawodowym.

+: k...1, S.............r
    •  
      b........s

+2

•  

@bruceivins: Nie ma Ministerstwa Gier Komputerowych a jakoś nie zauważyłem zaniku popytu na gry komputerowe i likwidację studiów produkujących gry. Nie ma Ministerstwa Aprowizacji Narodowej a jakoś nie zauważyłem zaniku popytu na jedzenie. Popyt wynika z potrzeb ludzkich a nie z istnienia jakichś ministerstw. Zwykłemu robotnikowi w zupełności wystarczy umiejętność czytania, pisania i liczenia a więc cztery klasy podstawówki i nie ma sensu by marnował życie na dalszą edukację ogólną skoro może nauczyć się jakiegoś fachu (np. spawania) i wcześniej zacząć zarabiać. Bez ministerstwa edukacji i przymusu szkolnego ilość szkół będzie dopasowana do potrzeb. Dziś trzyma się tumanów w szkole aż do 18 roku życia nie wiadomo zupełnie po co. Jak mniej ludzi będzie tracić czas na bezsensowną edukacje to będzie to korzystne dla reszty bo będzie większa konkurencja pomiędzy nauczycielami. Najgorsi z nich odpadną a reszta będzie przypadać na mniejszą liczbę uczniów.

+: S......r, Kash +4 innych
    •  
      b........s

+7

•  
      S......r

0

tak z innej beczki: nie widzisz że system tych szkół jazdy to jest właśnie bezsensowna regulacja, którą należy wywalić? Służy to tylko nabijaniu kieszeni właścicieli tych szkół i niczemu innemu.

@bruceivins: widzę. dałem tylko przykład, że da się wybrać prywatną szkołę bez obawy, że pieniądze pójdą w błoto. Harvard jest prywatny i jest najbardziej prestiżową uczelnią na Świecie.

Aha, czyli skoro byłeś zdolnym dzieckiem, to reszta niech idzie się pierdolić?

@bruceivins: tak, bo w gimnazjum rozpieprzali mi lekcję i nic nie mogłem się nauczyć :) potem poszli do zawodówek, w takim razie nie mogliby tacy ludzie iść uczyć się zawodu już w wieku 12-14 lat?

a podobno to lewackie rurkowce chcą tylko żreć i żyć.

@bruceivins: czegoś ponad zarabianie pieniędzy mogę się uczyć sam i nie potrzeba na to zatrudniać nauczycieli, a już szczególnie poprzez państwo. Kto chce niech się tego uczy, ale dlaczego ma ktoś być do tego zmuszany (w domyśle - przez kogoś innego niż rodzice).

jak widać nie.

@bruceivins: eh...

•  
      s....a

+1

@bruceivins: szkoła dla dzieci o których piszesz jest zmarnowaniem pieniędzy właśnie. 9/10 przypadków dzieci z takich rodzin to dalej pato, znam dużo takich przypadków. Im naprawdę wykształcenie nie jest potrzebne, jedynie przyuczenie do zawodu. Nauka pisania, czytania, podstawowej matematyki, fizyki, biologii, a potem siut do pracy. Ten 1/10 przypadków będzie miał okazję do uczenia się, jeżeli chce dzięki np. fundacjom. Mądrzy rodzice inwestują w swoje dzieci, niekoniecznie pieniądze, ale np. czas. Jeżeli dziecko pochodzi z biednej rodziny, ale nie "menelskiej", to zakładam, że jeden z dwójki rodziców jest bezrobotny i sam może nauczyć swoje dziecko programu szkoły podstawowej i gimnazjum. Głupi rodzice, to zazwyczaj również głupie dzieci. Chodziłeś albo chodzisz do liceum na pewno. Czy znaczna część Twojej klasy była intelektualnie rozwinięta?
      Ja podam przykład swojej klasy, było w niej około 28 osób, po ładnych kilku latach powodzi się zaledwie 4 osobom. Część poszła na studia i jest aktualnie bezrobotna, część siedzi na kasie w super marketach, część w call center za śmieszne pieniądze. Do wykonywania tej pracy nie potrzeba im papierka, że mają średnie czy nawet wyższe, bo wystarczy umieć liczyć pieniądze (kasa) lub mówić i czytać z kartki (call center).

+: S.............r
    •  
      b........s

+9

+: j.......a, thecar +7 innych
    •  
      S......r

+2

Podsumujmy Twój genialny pomysł na edukację: prawdziwa edukacja tylko dla nielicznych, reszta niech uczy się zawodu i zajmie się jedynie żarciem i życiem. Nawet ta edukacja dla wybranego 1/10 będzie obliczona tylko na zarabianie pieniędzy, więc elita też będzie jedynie żarła i żyła, tyle że na wyższym poziomie. Nie widzisz że próbujesz przywrócić coś w rodzaju XVII wiecznego społeczeństwa Rzeczypospolitej, tyle że jeszcze gorzej (bo zamożna szlachta i magnateria nie musiała się troszczyć o przetrwanie, więc mogli poświęcić czas na ogólną edukację)? Taki kraj zostanie bardzo szybko skolonizowany albo przejmie nad nim władzę bardzo nieliczna elita, która będzie miała świadomość i wszechstronne wykształcenie. Wygląda to jak realizacja jakiejś teorii spiskowej o iluminatach czy innych reptilianach.

@bruceivins: większość rodziców posyła dzieci do PŁATNYCH przedszkoli więc i do szkół by posyłali.

Nie przeszkadza Wam sytuacja, w której większość nie będzie umiała niczego poza tym, czego potrzebuje do pracy i nie będzie mogła się rozwijać.

@bruceivins: mnie by nie obchodziło czy mechanik który naprawia mi samochód zna na pamięć inwokację z Pana Tadeusza, jemu pewnie też nie - a jak tak, to niech sobie przeczyta w wolnym czasie.

bo im i Wam marzy się właśnie rzeczywistość w której większość społeczeństwa jest jak zwierzęta, które żrą, żyją i nawet nie potrafią sobie wyobrazić, że istnieje cokolwiek innego. Rzeczywistość w której mniej niż 1% społeczeństwa decyduje o wszystkim, a reszta nawet nie rozumie, co się dzieje. Cóż, każdy ma swoją wizję utopii...

@bruceivins: A nawet król - czyli jakieś 0,00001% społeczeństwa. I tak 80% ludzi jest takich i żadna ustawa tego nie zmieni

+: s....a, R......3
    •  
      b........s

+5

•  
      S......r

+1

: nie, posyłaliby i starsze dzieci do przedszkoli (czy jak chcesz to nazwać przechowalni, gdzie niczego nie będzie się uczyć) bo taniej wyjdzie.

@bruceivins: nie mam słów...

no właśnie nie, ale żadna ustawa nie zmieni ludzi którzy dopasowują wszystko pod swoją teorię...

@bruceivins: zakładamy, że ludzie zachowują się racjonalnie i chcą wychować dzieci by te utrzymywały ich gdy się zestarzeją. Nie każdy tak się zachowuje, ale to nie powód by dla nich naciągać prawo.

•  
      b........s

+3

•  
      S......r

0

@bruceivins: przez tysiące lat rodzice uczyli swoje dzieci zawodu i jakoś nie były potrzebne regulacje, uważasz, że teraz by były? 80% ludzi nie zna się na rządzeniu państwem, ale niemal każdy z nich potrafi działać w swoim interesie!

•  
      b........s

+4

•  
      S......r

0

@bruceivins: JKM tak mówił, że ludzie są mądrzy w swoim interesie. To było w kontekście stwierdzenia, że większość jest głupia.

•  
      b........s

+5

•  

@h3lloya: tak jak myślałem. Lewactwo przesłuchuje dokładnie każdy filmik z JKM żeby wyłapać kruczki na które ciężko odpowiedzieć (i często nie są powiązane z gospodarką) i zadaje takie pytania oczekując zajebiscie dokładniej odpowiedzi, oddzielnie w każdym podpunkcie, która i tak ich nie usatysfakcjonuje, jednak jak Ty zadasz lewactwu wręcz rażące pytania które codziennie wkurwiają/nurtują większość Polaków i oczekujesz prostej odpowiedzi to już zaczynają kręcić, NO JA PIERDOLE JAK MOŻNA BYĆ TAKIM HIPOKRYTĄ?
      Już tyle czasu minęło...

+: h3lloya, R......3 +2 innych
    •  

@h3lloya: trzeba dodać jeszcze z 10-20 takich prostych podpunktów i codziennie wrzucać aż w końcu jakiś lewak odpowie chociaż trochę merytorycznie.
      Bo oni tego od nas oczekują i dokładnie tak robią.

+: h3lloya, R......3
    •  

@to_jest_chyba_kurcze_zart: Co więcej pomysły KNP są przedstawiane, może nie wszystkim się one podobają, ale propozycje rozwiązania są, natomiast po lewej stronie jest pustka. Totalne zero. Ich jedyny sposób na rozwiązanie problemu to stale podwyższać podatki. I podwyższają tak już od 25 lat...

•  

@h3lloya: Pamiętaj, ważne żeby Korwin nie wszedł do sejmu bo wszyscy dostaną broń i powystrzelają niepełnosprawnych.

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@h3lloya: http://m.memegen.com/pyjmlh.jpg

Idź już spać bo jesteś nieogarnięty a jutro znowu trzeba masakrować lewactwo :)

•  
      M......._ via Android

0

@h3lloya:

chleba z masłem

Burzuj jebany

•  

@bruceivins: ten "urodzony matematyk" @mkrzywkowski o którym piszesz, to czasem nie robi na państwowej posadce, zamiast się wziąć do uczciwej pracy w prywatnej firmie?

•  

@bruceivins: Szacunek, że ci się chciało :)

•  

@Mysiunia_: a co, będzie margarynę wpierdalać za 4zł pół KILO, żeby potem wydawać na lekarzy? Tylko masło ekstra, kórwa.

•  
      b........s

0

•  
      g.............w

0

1. Jak rozwiązać problem ZUSu który ewidentnie chce pobić rekord w nurkowaniu na głębokość?
      @h3lloya: emerytura obywatelska, skłądki emerytalne do likwidacji, chorobowe pozostają.

2. Jak zaprzestać zadłużania państwa bez zmniejszania opieki socjalnej?
      nie da się, ale nie można tego robić ciachnięciem z dnia na dzień, bo system tego nie zniesie i padnie. trzeba to robić powoli, etapami, aby system mógł to strawić. Tak samo jak nie wpierdolisz na raz łyżki cynamonu, tak samo nie utniesz socjalu z dnia na dzień - trzeba jeść po maluteńkich kawałeczkach i za kilka, kilkanaście lat będzie lepiej.

3. Jak uzdrowić służbę zdrowia by każdy chory był leczony z najrzadszych przypadków nowotworów, a ludzie nie musieli jeść w szpitalach chleba z masłem?
      Osobiście wprowadziłbym zasadę zapłaty 10 zł za każdą, KAŻDĄ, wizytę u lekarza. Opłata pobierana od KAŻDEGO, czy to emeryta czy studenta.

4. Jak rozwiązać problem emigracji, swoistego drenażu Polski z młodych ludzi?
      Pobudzić gospodarkę.

5. Jak rozwiązać problem demograficzny, tj. niskiego przyrostu naturalnego?
      Należy wspierać rozwiązania prorodzinne - ulgi dla zakładających działalność związaną z np. prowadzeniem przedszkola, dofinansowywanie miejsc w przedszkolach. Z pewnością nie jest to jednak pomysł Krula na zniesienie państwowych emerytur, które to zniesienie miałoby zmusić rodziców do płodzenia dzieci. Bitch please.

6. Biorąc pod uwagę coroczną dziurę budżetową co należy zrobić kiedy zabraknie pieniędzy w kasie, tj kiedy powtórzy się sytuacja taka jaka miała miejsce w Grecji czy Argentynie?
      Nie grozi nam aż tak drastyczny scenariusz jeszcze, więc nie ma tematu.

7. Jak rozwiązać niski poziom polskiego szkolnictwa, tak aby polskie uczelnie liczyły się na zachodzie?
      Sprywatyzować szkolnictwo wyższe - jak ludzie będą płacić z własnej kieszeni za studia, to zaczną przychodzić na zajęcia, bo wiedzą, żę za to zapłacili. Przynajmniej w teorii.

8. Jak rozwiązać problem wysokiego bezrobocia?
      Nie da się tego opisać w jednym zdaniu. Nawet w 10 zdaniach, to zbyt złożony problem.

9. Do jakiego poziomu należy podwyższyć podatki, by starczyło dla wszystkich na wszystko i by nie trzeba było ich już więcej razy zwiększać?
      Nie mam danych źródłowych, aby odpowiedzieć na to pytanie. Ale podejrzewam, że tutaj jedynie metoda prób i błędów + elastyczność na zmiany na gospodarcze byłaby rozwiązaniem.

pokaż spoiler Aha, jakbyś chciał wiedzieć, to nie idę do wyborów

•  
      g.............w

0

Komentarz usunięty przez autora

•  
      g.............w

+1

co wy kurwy jeszcze jesteście w stanie zrobić, żeby jescze bardziej się nażreć?

@rogaty_kosiarz: a co Ty chuju jesteś w stanie zrobić aby pomóc w naprawie Polski poza postawieniem krzyżyka przy kratce KNP, co każdy pierdolony idiota może zrobić?

+: b........s
    •  

emerytura obywatelska, skłądki emerytalne do likwidacji, chorobowe pozostają.
      @galopujacy_zolw: Jakiej wysokości składka? Jaka wysokość otrzymanych świadczeń? W jakim wieku? Co z obecnymi emerytami? Czy emerytura obywatelska zakłada tą super zasadę, że nie ważne ile wpłacę mam tyle samo co inni?

nie da się, ale nie można tego robić ciachnięciem z dnia na dzień, bo system tego nie zniesie i padnie. trzeba to robić powoli, etapami, aby system mógł to strawić. Tak samo jak nie wpierdolisz na raz łyżki cynamonu, tak samo nie utniesz socjalu z dnia na dzień - trzeba jeść po maluteńkich kawałeczkach i za kilka, kilkanaście lat będzie lepiej.
      @galopujacy_zolw: Jak już rozmawiamy na serio to nie przywołuj przykładów z dupy. Równie dobrze mogę Ci powiedzieć, że musisz brać taką dawkę leku jaką zaleca Ci lekarz, a nie po kawałeczku. Wszystko fajnie, ale to nie ma związku z ekonomią. Skąd przewidywania, że system tego nie strawi? Co dokładnie Twoim zdaniem może się stać? Co stoi na drodze radykalnych cięć? O jaki system Ci chodzi?

Osobiście wprowadziłbym zasadę zapłaty 10 zł za każdą, KAŻDĄ, wizytę u lekarza. Opłata pobierana od KAŻDEGO, czy to emeryta czy studenta.
      @galopujacy_zolw: Jakieś wyliczenia, że w systemie opieki zdrowotnej brakuje właśnie 10 zł od każdej wizyty, by wszyscy mogli być leczeni na każdy rodzaj nowotworu? Osobiście jestem również za wprowadzeniem opłat za wizytę, bo są osoby, które zdecydowanie nadużywają wizyt, ale nie sądzę by było to rozwiązanie dla znacznej poprawy sytuacji.

Pobudzić gospodarkę.
      @galopujacy_zolw: Jak?

Należy wspierać rozwiązania prorodzinne - ulgi dla zakładających działalność związaną z np. prowadzeniem przedszkola, dofinansowywanie miejsc w przedszkolach. Z pewnością nie jest to jednak pomysł Krula na zniesienie państwowych emerytur, które to zniesienie miałoby zmusić rodziców do płodzenia dzieci. Bitch please.
      @galopujacy_zolw: Ulga za prowadzenie prywatnego przedszkola nawet jeśli przełoży się to na cenę to rozłoży się na taką liczbę dzieci to rodzice nawet tego nie odczują. No bo ile możesz dać tej ulgi i czemu miałoby być taniej jeśli istniały by państwowe przedszkola. Ktoś ma urodzić dziecko, bo mu dofinansują miejsce w przedszkolu? Zgodziłbyś się spłodzić dzieciaka tylko z tego powodu? Wiesz kiedy się płodzi dzieci (pomijając patole)? Wtedy kiedy masz jakieś perspektywy w życiu, a kiedy widzisz, że zus się sypie, w pracy niepewnie, nie możesz odłożyć większej kwoty z pensji, bo wszystko idzie na rachunki, to nie myślisz o dzieciach.

Nie grozi nam aż tak drastyczny scenariusz jeszcze, więc nie ma tematu.
      @galopujacy_zolw: A pieniądze z OFE ukradli, bo brakło im na patyczki. Jasne :)

Sprywatyzować szkolnictwo wyższe - jak ludzie będą płacić z własnej kieszeni za studia, to zaczną przychodzić na zajęcia, bo wiedzą, żę za to zapłacili. Przynajmniej w teorii.
      @galopujacy_zolw: I zmniejszyć obciążenia podatkowe? Bo przecież za studia już płacimy w podatkach. Myślisz, że niski poziom polskich uczelni wynika tylko z tego, że ludzie nie przychodzą na zajęcia? A nie uważasz, że jakość łączy się w jakiś magiczny sposób z konkurencją?

Nie da się tego opisać w jednym zdaniu. Nawet w 10 zdaniach, to zbyt złożony problem.
      @galopujacy_zolw: To spróbuj narysować. Jeden obraz wart jest więcej niż 1000 słów.

Nie mam danych źródłowych, aby odpowiedzieć na to pytanie. Ale podejrzewam, że tutaj jedynie metoda prób i błędów + elastyczność na zmiany na gospodarcze byłaby rozwiązaniem.
      @galopujacy_zolw: Rozumiem, że podatki będziemy zwiększać po kawałku zgodnie z teorią żaby w gotującej się wodzie?:) Jakie podatki i o ile byś zmienił, aby sprawdzić czy byłaby to dobra decyzja? Skąd masz pewność, że jesteśmy w stanie zapłacić za cały socjal? Skąd wiesz, że system nie jest dla nas za drogi i zwyczajnie nie stać nas na np. utrzymywanie państwowego szkolnictwa? Co jeśli po zwiększeniu podatków okaże się, że przychody są niższe? Będziesz zmniejszał podatki? Bo w tym momencie już taka sytuacja jest, że po podwyżce wpływy się zmniejszają...

•  

@bruceivins: Ty masz w awatarze logo tej partii, której szef swego czasu wpadł na pomysł dodrukowania pieniędzy, żeby zapchać dziurę budżetową?

•  
      b........s

0

•  
      g.............w

+1

Jakiej wysokości składka? Jaka wysokość otrzymanych świadczeń? W jakim wieku? Co z obecnymi emerytami? Czy emerytura obywatelska zakłada tą super zasadę, że nie ważne ile wpłacę mam tyle samo co inni?
      @h3lloya: wszystko do ustalenia, nie oczekuj ode mnie treści ustawy.

Skąd przewidywania, że system tego nie strawi?
      @h3lloya: raczej obawa. Chodzi o to, że w praktyce nikt tego nie stosował, a średnio mi się uśmiecha być królikiem doświadczalnym. >Co dokładnie Twoim zdaniem może się stać?
      @h3lloya: Załamanie finansów państwa? Krach na giełdzie? Chuj wie, radykalne zmiany zawsze pociągają za sobą straty, bo nikt nie lubi nieprzewidywalnych rządów.

Jakieś wyliczenia, że w systemie opieki zdrowotnej brakuje właśnie 10 zł od każdej wizyty, by wszyscy mogli być leczeni na każdy rodzaj nowotworu? Osobiście jestem również za wprowadzeniem opłat za wizytę, bo są osoby, które zdecydowanie nadużywają wizyt, ale nie sądzę by było to rozwiązanie dla znacznej poprawy sytuacji.
      @h3lloya: Człowieku, ja podałem PRZYKŁAD. To może być i 1 zł. Albo 20 zł. Chodzi o to, aby zmniejszyć cebulactwo januszów, którzy zapisują się do 10 lekarzy tej samej specjalizacji i marnują ich czas, a nasze pieniądze.

Jak?
      @h3lloya: nie będę Ci tu robił wykładu z ekonomii, nie mam aż tyle czasu.

Wiesz kiedy się płodzi dzieci (pomijając patole)? Wtedy kiedy masz jakieś perspektywy w życiu, a kiedy widzisz, że zus się sypie, w pracy niepewnie, nie możesz odłożyć większej kwoty z pensji, bo wszystko idzie na rachunki, to nie myślisz o dzieciach.
      @h3lloya: Oczywiście, zgadzam się w 100%, dlatego np. jestem za całkowitym zniesieniem podatku dochodowego na sam początek, co pobudzi rynek pracy, zwiększy ilość pieniądza w obiegu i dodatkowo pozwoli mieć więcej kasy w portfelu - może właśnie na potencjalne dzieci.

To spróbuj narysować. Jeden obraz wart jest więcej niż 1000 słów.
      @h3lloya: Jak Ty zaśpiewasz to ja narysuję, zgoda?

Jakie podatki i o ile byś zmienił, aby sprawdzić czy byłaby to dobra decyzja?
      @h3lloya: Osobiście zlikwidowałbym PIT i CIT, czasowo zwiększając o 1% VAT (bo skądś ta różnica musi zostać pokryta). >Rozumiem, że podatki będziemy zwiększać po kawałku zgodnie z teorią żaby w gotującej się wodzie?
      @h3lloya: Nie jestem za zwiększaniem podatków.

Skąd masz pewność, że jesteśmy w stanie zapłacić za cały socjal?
      @h3lloya: Nie jesteśmy, chyba wiesz, że mamy deficyt budżetowy, prawda?

Będziesz zmniejszał podatki?
      Generalnie jestem za ZMNIEJSZANIEM wszelkich podatków, tzn. nie urr durr zgodnie z doktryną kiełbasy wyborczej, ale np. nad przywróceniem poprzedniej stawki akcyzy na alkohol i zmniejszeniem akcyzy na paliwo. Tak przykładowo. Oczywiście, aby gospodarka się nie załamała trzeba byłoby zrobić cięcia budżetowe, ale np. ilość urzędasów można byłoby spokojnie moim zdaniem zmniejszyć o, powiedzmy, 10% na początek i np. zerwać finansowanie kleru co by dało już realne pieniądze.

Bo w tym momencie już taka sytuacja jest, że po podwyżce wpływy się zmniejszają...
      @h3lloya: Wiem co to krzywa Laffera, nie bój żaby.

Sorry, ale na dłuższą dyskusję nie mam dzisiaj za bardzo czasu. Jestem na wypoku z doskoku, więc nie będę w stanie opisywać na dalszą polemikę. Zarys mojego wyobrażenia znasz - jestem dość liberalny, ale mając na uwadze to, że niektóre gałęzie nie mogą być prywatne, tylko muszą być socjalne. Taki ze mnie trochę socjalliberał.

+: Rzuku