Wpis z mikrobloga

#grafika #tabletgraficzny #grafikakomputerowa

Używa któryś z was tabletu intuosa wacoma i powie mi czy warto wydać na niego tego kafla?

od niedawna zacząłem szkicować projekty na tablecie (mam jakiegoś starego bambusa za 300zł) i zastanawiam się czy jest w ogóle sens masterować skille na starym czy od razu kupić nowy?
  • 9
  • Odpowiedz
@Sienaq: Używam starego Bamboo i Intuosa Pro M, jeżeli chodzi o tego pierwszego to daje rade, ale gdy spróbowałem Intuosa to dopiero wtedy zauważyłem jaki ten pierwszy jest słaby :D Głównie chodzi o czułość - na Intuosie rysuje mi się bardziej naturalnie, jak na prawdziwej kartce. W przypadku Bamboo, to albo dociskałem piórko za słabo albo za mocno - nie szło go wyczuć.
  • Odpowiedz
  • 2
@Sienaq: ja mam intuos pro M. Wg mnie warto, jest duzo dokladniejszy, nie ma skokow żadnych.


Zerknij na profil. Przyjemnie sie pracuje. ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@Sienaq: a jak manga studio? Warto to instalować, ms cos magicznego czego nie ma PS, brushe nietypowe, whatever?

I czy tez masz na bamboo takie crashe?
  • Odpowiedz
  • 0
@Sienaq: calkiem mozliwe, ze to wlasnie to. Problem w tym, ze przy zamknieciu tego procesu tablet jedynie "czyta" polozenie, ale juz nacisku nie ogarnia. Przynajmniej u mnie. Touch to chyba tez psuje, choc mam go wylaczonego. :c

Mieszanie ladne. Painter robi to tez genialnie! ;)
  • Odpowiedz
@Traviu:

spróbuj odpalić: services.msc

(Klikamy w „Menu Start”

Wpisujemy „services.msc” i potwierdzamy enterem)

następnie wyłącz Usługa wprowadzania na komputer typu Tablet

wsparcie tabletów przez windows 7 to najgorsza możliwa rzecz dla tabletów graficznych

co do manga studio to zobaczyłem że zooc używa tego programu i od gapiłem, bo do niedawna malowałem tylko analogowo i głównie przez interfejs mi się wygodnie na tym pracuje
  • Odpowiedz