Wpis z mikrobloga

@msq: Rekrutacja u nas składa się z zadania (jeżeli osoby bez doświadczenia zawodowego lub bardzo małym) i rozmowy. Z CV i rozmowy telefonicznej wydawało się, że jest konkretny koleś dlatego zaprosiliśmy go na rozmowę w firmie, no ale pewnie sam dobrze wiesz co ludzie potrafią wypisać w CV.
@nitrotoxin: dlatego nie lubie byc pracownikiem

moze chlopak sie zestresowal

albo mial zatwardzenie

albo pomrocznosc jasna

zaloze sie ze w by sobie poradzil w koncu pewnie cos w tym php robil do czasu rozmowy i mu php pokazywal ze - nie dalej nie pojde
@bazingaxl: mamy bardzo ładne i miłe rekruterki które przeprowadzają wstępną rozmowę, nie ma się co stresować:) a serio.. widać kiedy koleś coś wie, a kiedy pociska kit ;) staramy się też naprowadzać jeżeli widać, że coś wie.

Niestety mam wrażenie, że ludzie przychodzą tak jak na studiach na zaliczenie, a nuż się uda i będzie 3. Tylko to nie uczelnia. Ludzie nie wiedzą podstawowych rzeczy z którymi podobno pracują na codzień.
@nitrotoxin: po szczerosci to ja bym nie przeszedl wielu rozmow kwalifikacyjnych co nie przeszkadza mi czerpac wiedze z netu pelnymi garsciami

takie php naucze sie w tydzien a potem w dwa napisze apke i zrobie co potrzebuje choc ktos zrobilby to w jeden dzien i to ten ktos wygra prace bo liczy sie jak szybko moze wykonac projekt i przejsc do kolejnego ... tylko ze imho w it to nie zawsze
po szczerosci to ja bym nie przeszedl wielu rozmow kwalifikacyjnych co nie przeszkadza mi czerpac wiedze z netu pelnymi garsciami


Trochę nie rozumiem co ma jedno do drugiego, czerpać wiedzę z netu można cały czas, nikt nie zabrania, a my nie wymagamy abyś znał wszystko kropka w kropkę. Podejście inżynierskie - masz czaić bazę, wiedzieć gdzie znaleźć, a nie na pamięć wykuwać API czy manuala. Adekwatnie też na rekrutacji jak widać, że
mamy bardzo ładne i miłe rekruterki które przeprowadzają wstępną rozmowę, nie ma się co stresować:) a serio..


@nitrotoxin: To też niezbyt dobrze, przy ładnej i miłej kobiecie to się myśli o innych rzeczach, a nie o typach operatorów porównawczych ;)
@nitrotoxin: ja to wszystko rozumiem i popieram Twoje stanowisko tylko mowie ze nie podoba mi sie najezdzanie jeden na drugiego w swiecie IT :( to smutne i niepotrzebne bo ilosc drog wiedzy jest tu ogromna

taki kierowca tira idzie do pracy na tirze zarabia 3-6k i tyle

programista laravela jest zerem bo nie zna 5 innych frameworkow?