Wpis z mikrobloga

@duckar: nigdy nie szedłem na ilość tylko na siłę. podciągam się w seriach 5x5 z obciążeniem 15 kg spokojnie. max jaki wyciągam na 1 p. to 30 kg.
@loss: ja robię systematycznie pompki i podciągam się bez żadnego planu. Ważne jest aby to robić powoli i technicznie a nie szybko i na ilość

Gdy zaczynałem jakoś w lutym chyba lub styczniu podciągałem się w serii max 9 razy, teraz w serii najzwiewniej zrobiłem 14.
@Deszczowy_Smok: Plan jest bardzo prosty. 3 razy w tygodniu. Podciągasz się max i dobijasz do 8 opuszczaniem - stajesz na czymś, albo podskakujesz i się opuszczasz. Czas opuszczania nie powinien być krótszy niż 3 sek.

Czyli np. 6 podciągnięć + 2 opuszczania i tak 5 serii - przerwy 1-2min.

Ja to stosuję ale jeszcze nie jestem w stanie wykonać 8 podciągnięć x5, ale progres jest co najmniej raz na tydzień.

Jest
@loss: U mnie na siłowni jest taka zajebista maszyna. Ustawiasz sobie ciężar - im większy tym bardziej Cie wypiera, wchodzisz po dwóch schodkach, stajesz nogami na "szczebelek" podpięty pod ciężar i się podciągasz rękami, a ciężar wypycha Cie z dołu. W dwa tygodnie można fajnie nadrobić siłe stopniowo zmniejszając wypór.