Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanko. Niedawno odnalazłem stare kolumny unitry, do których dokupiłem wzmacniacz z myślą o podłączeniu ich przez wzmacniacz (Denon) do TV. Okazało się, że kolumny działają, niby wszystko gra i buczy ładnie, jednak jak zwykle jest małe "ale". Do tv podłączony jest tuner DVBT przez HDMI, a oprócz tego wspomniany wzmacniacz przez kabel 2xchinch. Głośniki ładnie grają dopóki nie zrobię głośniej pilotem, potem zaczynają harczeć. Jest to o tyle dziwne, że jeżeli reguluję głośność pokrętłem na wzmacniaczu mogę dać naprawdę bardzo głośno i nic takiego się nie dzieje. Tak samo jest przy podłączeniu do komputera. Co może być przyczyną i czy można tę przyczynę wyeliminować? Wybaczcie nie techniczny opis, ale jestem totalnym laikiem w tych kwestiach. #elektronika #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 9
@bonkku: a nie ma w opcjach tv eqalizera ( korektora dzwieku? Ja bym zrobil tak.

Ustawil w korektorze w tw wszystkie wartosci kazdej czestotliwosci na minimum, dekoder tez dal na minimum, jesli w tv jest jakis preamp to tez dal na minimum.
@osiembitow: @NieznanyAleAmbitny: Będę szukał, dzięki wielkie za odpowiedź. W TV nie wiem dlaczego, ale wszystkie opcje co do ustawienia dźwięku są wygaszone. Poszukam jeszcze w tunerze. A opcja z prostym dzielnikiem na przewodzie sygnałowym odpada - niestety, ale jak wspomniałem, w dziedzinie elektroniki jestem kompletnym laikiem. Niemniej jednak znam już przyczynę i ewentualne rozwiązania. Jeszcze raz dzięki wielkie za pomoc :)