Wpis z mikrobloga

Pytanie Miraski, kwestie rowerowe macie dobrze ogarnięte, a ja się ostatnio zastanawiam gdzie najlepiej umyć rower? Myjka bezdotykowa i ciśnieniową myjką na szybkości? Trochę mam uwaloną kasetę i mechanizm korbowy i tynie przerzutki też takie brudne :/ Ostatnio sobie czyściłem łańcuch, ale na nic mój trud bo mam właśnie i przerzutki i kasetę uwaloną. No i czym potem konserwować, aby woda niczego nie popsuła?

PS. no i oczywiście koła mega brudne...

#rower
  • 5
@Ficu: możesz myć ale nie waląc ciśnienie bezpośrednio na piasty, support. Raczej do spłukiwania niż mycia.

Ja do napedu używam Ludwik aktywna piana i szczotki jak do butelek po mleku. Jak uzywasz oleju tego zielonego od finish line to zawsze beda uwalone. Taka jego natura ze dlugo sie trzyma a syfi niemiłosiernie.
@Primoza: po nasmarowaniu i odczekaniu aż dobrze "wsiąknie" między ogniwa (ja zwykle czekam około godziny od czasu do czasu kręcąc korbą) wycieraj łańcuch, kasetę i korbę do sucha. Nasmarowane ma być "wnętrze" łańcucha, a nie na zewnątrz. Tym sposobem łańcuch pracuje cichutko i łapie znacznie mniej syfu.
@Ficu: szmaty, odtłuszczacz (chemia kuchenna, do grilla etc, w lidlu taki w pomarańczowej butelce), stara płyta cd, owijasz płytę w szmaty, między zębatki i lecisz. Albo zdjąć kasetę, łańcuch i do benzyny na kąpiel :) raczej nie jeździj z brudnym napędem - szybciej się zużywa.