Przeglądasz archiwalną wersję wpisu.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Cały rok czekałam, żeby dowiedzieć się, która pszczoła zrobiła to przepiękne gniazdo. Pytałam na różnych forach. Na Hymenopterists Forum otrzymałam komentarze: „Nie mam pojęcia, ale poczułem się głodny”, „To musi być meksykańska pszczoła samotnica rodzaju Taco” :)) I tak gniazdo zostało ochrzczone mianem „gniazda burrito”, ale nadal nie wiedziałam, jaki gatunek je tak pięknie przyozdobił.

  W komentarzach, jak zawsze, robię skrót, więc jeżeli ktoś chce przeczytać cały artykuł i nie chce moich spojlerów, to zapraszam na stronę: https://dzicyzapylacze.pl/tajemnica-gniazda-burrito/ a jeżeli ktoś woli skrót, to zapraszam do komentarzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #dzicyzapylacze #ciekawostki #pszczoly #zwierzeta #owady

  Na zdjęciu gniazdo z początku lipca.
  pokaż całość

  odpowiedzi (93)

 • avatar

  Mircy, właśnie się dowiedziałam, że "dzieci zjadły (śniadanie)" to regionalizm. Podobno poprawną formą jest "dzieci zjedli śniadanie" - co dla mnie brzmi dziwnie.

  pokaż spoiler W moim regionie do liczby mnogiej często dodajemy żeńskie końcówki, np. "chłopaki poszły" (ale już "chłopcy poszli").

  Jak jest u Was?

  Zastanawiam się, czy jak pojadę gdzieś w Polskę to faktycznie ktoś wyśmieje mnie jak powiem, że dzieci zjadły śniadanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Mamy tu jakieś wykopowego Miodka czy Bralczyka?

  pokaż spoiler Uprzedzając pytania: taką ciekawostkę dowiedziałam się od absolwentki filologii polskiej (ʘ‿ʘ)


  Ej, jak ktoś zaznacza "dzieci zjedli" to niech napisze od razu w komentarzu, skąd pochodzi (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  #polszczyzna #jezykpolski #kiciochpyta
  pokaż całość

  odpowiedzi (83)

 • avatar

  Będziemy grubi od kompotu, ale musicie znów się ze mną napić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Żelki nie tuczą, pamiętajcie, szczególnie nie tuczą erytrolowe, które niedługo wjadą sa sa sa, no dobra, tak za 3-4 tygodnie, ale wjadą XD obiecuję uczciwiej niż Michał naprawę tagów, to pewne ( ͡º ͜ʖ͡º)

  O co biega? ZNOWU DO BIEDRY UDAŁO SIĘ WJECHAĆ, BEZ KONEKSJI, ALE Z FARTEM (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) Borówki, rekiny, szczęki, misie mini i kawowe jak ostatnio xD

  Poza kompotem przygotowałem moc atrakcji:
  1) -20% na żelki malinki
  2) TO WSPANIAŁE ROZDAJO #rozdajo dla 5 Mireczków lub Mirabelek biedronkowy zestaw do Paczkomatu ( ͡° ͜ʖ ͡°) WYSTARCZY ZAPLUSOWAĆ
  3) Zapiszcie się na erytrolowe na nasz żelkoletter, bo pierwsza partia na pewno tam trafi: http://gusto.pl/newsletter

  UWAGA! MAPA BIEDRONEK (tak mniej więcej): https://bit.ly/mapa-biedronek-z-gusto na tym obszarze szukajcie (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) Na naszych żelkach jest specjalne #pdk dla Was (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) #gusto
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  odpowiedzi (60)