Wpis z mikrobloga

#tatry #gory #topr

Jak mi się uda to przez weekend zrobię podsumowanie dotychczasowych wypadków w Tatrach w ramach mojego tagu, bo ostatnio nie ma dnia bez kolejnych złych wieści.

Ja nie wiem czy ludzie są coraz głupsi czy o co chodzi.

Policzę WSZYSTKO, szczególnie jestem ciekawa ile osób pochłonęły już w tym roku Rysy+ ile akcji ratunkowych się na nich odbyło, bo straciłam już rachubę.

Kolejna akcja:

http://portaltatrzanski.com/aktualnosci/item/1514-nocna-akcja-ratunkowa-pod-rysami
  • 14
@hellyea: nie głupsi, tylko bogatsi. Kiedyś nie mogli pozwolić sobie na urlop. Jak ktoś jedzie w Tatry raz w życiu i słyszał o tym że jest tam coś takiego jak Rysy i Orla i Giewont, no to gdzie pójdzie? A że szlak długi, że warto by zabrać wodę, jedzenie, po co przecież schronisko po drodze jest, w robocie wytrzymuje przez 5 godzin bez jedzenia, to na kamyczkach tym bardziej... Nie głupota,
Nie głupota, tylko brak podstawowej wiedzy.


@cala_w_trawie: A to nie podpada pod głupotę?

Poza tym nie tylko brak podstawowej wiedzy, ale i brak chęci do jej uzyskania. Bo normalny człowiek jak wie, ze czegos nie wie, a może mu to być potrzebne, to się stara douczyć. Oni nawet nie zdają sobie sprawy, że czegoś nie wiedzą na temat wybierania się w góry, myslą że to ot taka przechadzka. Taką ignorancję trudno
@Elmuszka: poki co udalo mi sie przerobic wypadki do 1935 roku. Ale te wczesne nalezy traktowac dosc luzno i tak tez je spisuje, bo dane moga byc niekompletne etc. Dopiero gdzies od roku np. 2000 pojade bardzoej szzegolowo
@hellyea: Ok.

Mam zalajkowane kilka/naście stronek związanych z naszymi górami i chyba dawno tak często nie pojawiały mi się informacje o akcjach ratunkowych.

Z innej beczki, gdzieś mi mignęło, że oglądałaś filmy Porębskiego. Czy "Zakopiańczyków" też? Warto?