•  

Szczerze? Gdzieś mam polskich rolników i ich jabłka.

1. Nie płacą podatku dochodowego.
    2. Nie płacą ZUS-u
    3. Biorą dotacje na byle pierdołę.
    4. Trują ludzi pryskając co chwilę jakimś syfem.
    5. Zatrudniają Ukraińców, często traktując ich poniżej godności ludzkiej.

BTW. Czy dotowanie rolników którzy później sprzedają np. jabłka za granicę nie jest po części zrzucaniem się wszystkich na to by w innych krajach mieli tańsze owoce /warzywa?

#jedzjablka #ukraina #rosja
    #poza #tym #sankcje #to #debilizm

•  

@barteq_g: To źle, że państwo od nich mniej zabiera? I tak chuj by był z tych pieniędzy bo by zostały przepierdolone na głupoty, a tak to przynajmniej ludzie mają więcej.

+: K..........y, f...u +8 innych
    •  
      K..........y

+18

@barteq_g:
      > 2. Nie płacą ZUS-u
      Płacą KRUS

4 Trują ludzi pryskając co chwilę jakimś syfem.
      Oczywiście Ty wiesz czy i czym pryskają i kogo trują.

5 Zatrudniają Ukraińców, często traktując ich poniżej godności ludzkiej.
      Tu również widać że jesteś w dupie a nie w temacie. Skąd wiesz jak ludzie zatrudnieni sezonową są traktowani?
      Ja wiem, bo mieszkam na przedmieściach, niedaleko koloni rolniczych i wiem jak tam jest i ani zarobki ani warunki życia ani tratowanie ludzi niczym nie odbiega od zatrudnienia przy np. budowie dróg.

+: h3co1, f...u +16 innych
    •  

@h3co1: Albo mamy równość wobec prawa albo nie.

@Klockowatyyy:

Oczywiście Ty wiesz czy i czym pryskają i kogo trują.

Mnie, ostatnio prawie mi wypaliło oczy a jechałem samochodem..

Tu również widać że jesteś w dupie a nie w temacie. Skąd wiesz jak ludzie zatrudnieni sezonową są traktowani? Ja wiem, bo mieszkam na przedmieściach, niedaleko koloni rolniczych i wiem jak tam jest i ani zarobki ani warunki życia ani tratowanie ludzi niczym nie odbiega od zatrudnienia przy np. budowie dróg.

Wiem bo na co dzień rozmawiam z tymi Ukraińcami kolego.

W ogóle za chamstwo nie powinienem podejmować z Tobą dyskusji ale czasem mam dobry dzień.

•  

BTW. Czy dotowanie rolników którzy później sprzedają np. jabłka za granicę nie jest po części zrzucaniem się wszystkich na to by w innych krajach mieli tańsze owoce /warzywa?

@barteq_g: nie. Bo pieniądze za nie wracają do polski. Rolnik wytwarza miejsca pracy, kupuje maszyny, kupuje środki ochrony. To nie jest tak że on bierze dotacje, potem jeszcze jabłka idą za granicę a kraj nic z tego nie ma lol.

+: h3co1, f...u +8 innych
    •  

@barteq_g: No tak, jak Tobie zabiorą to i innym najlepiej też. Pewnie zamiast zarabiać z sąsiadem po 20 tys na miesiąc wolał byś mieć 3 tys jeśli on miał by tylko 2 tys miesięcznie xD
      #cebulamotzno

+: R......y
    •  

No tak, jak Tobie zabiorą to i innym najlepiej też. Pewnie zamiast zarabiać z sąsiadem po 20 tys na miesiąc wolał byś mieć 3 tys jeśli on miał by tylko 2 tys miesięcznie xD

@h3co1: Co ty wygadujesz? Mój sąsiad może być miliarderem i nic mi do tego. Ale ma płacić takie same podatki jak ja.

•  

@barteq_g: widzę ze wykopki z miasta biorą się za rolnictwo i juz są znawcami tematu xD

pokaż spoiler Japierdole.

+: h3co1, f...u +23 innych
    •  

widzę ze wykopki z miasta biorą się za rolnictwo i juz są znawcami tematu xD

@Piotrekp666: A to o mnie? Mieszkam na wsi, w okolicach największego (podobno) sadu Europy. Mam wielu znajomych rolników oraz Ukraińców którzy u nich pracują.

•  

Rolnik wytwarza miejsca pracy, kupuje maszyny, kupuje środki ochrony.

@johanneskate1: Równie dobrze możemy zatrudniać ludzi do kopania rowów a innych do zakopywania ich. Wyobrażasz sobie jak pójdzie w górę sprzedaż szpadli, łopat, rękawiczek, odpowiedniego obuwia.
      Bezrobocie się zmniejszy.

Saaaame plusy.

•  

@barteq_g: a to pozdro. Tylko jest różnica między największym sadem w Europie, a zwykłym sadownikiem czy innym ronlikiem. Jeżeli jej nie widzisz to słabo.

+: K..........y, Internatka
    •  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

niedojebanie mózgowe over here widze

@siodemkaxx: Cham ale wyjątkowo odpiszę (dobry humor).

każdy może wziąć dodacje z unii na różne biznesy tylko nie każdy o tym wie i nie kazdy umie zrobić dokumentacje pod to do zusu państwo też dopłaca
      Dotacje i dopłaty do rolnictwa są nieporównywalnie większe. http://doplaty-unijne.eu/

nikt nie truje ludzi bo opryski nie mają wpływu na ludzi i te szkodliwe zostały wycofane dawno temu ... w kiełbasie zwyczajnej 1kg jest więcej chemii niż w 100 tonach jabłek...
      Chyba żartujesz. Dlaczego musiałem jechać do lekarza po tym jak chmura wpadła mi do samochodu?
      Poza tym duża część rolników kupuje tańsze opryski np. z Ukrainy bądź sami robią jakiś syf.

podatek dochodowy jakby wszedł do rolnictwa to 90% bankrutuje bo nie wychodziliby nawet na zero
      A wiesz ile mnie to obchodzi? Tyle co rolników obchodziłoby bankructwo mojej firmy.

skoro polacy nie chcą pracować to trzeba zatrudniać ukraińców i nikt ich nie traktuje poniżej godności bo jak przyjeżdżają to pracują normalnie w większości legalnie na umowach o prace mają zakwaterowanie i wszystko co potrzeba
      Zwyczajnie kłamiesz. Co prawda w części przypadków jest tak jak piszesz ale traktowanie tych ludzi źle jest na porządku dziennym. Często wykorzystywani są jeszcze przez własnych rodaków.

i o jakim dotowaniu mówisz ?
      Dopłaty bezpośrednie:
      http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140225/AGROBIZNES/140229706
      czy np. zwrot akcyzy na ropę:
      http://www.ppr.pl/artykul-doplaty-do-paliwa-rolniczego-w-2014-roku-180882-dzial-1.php

•  

@barteq_g: dobra od początku
      1 dopłaty do hektara to ok 800zł rocznie do sadów to są takie grosze że jeden zabieg na parcha kosztuje często więcej ... wszyscy sadownicy którzy znają sie na rzeczy i mają poważne produkcyjne gospodarstwa w 100% mogliby ci powiedzieć że niech unia sobie wsadzi te dopłaty bo im to nic nie zmienia... jedyni co są z tego szczęsliwi to pseudo rolnicy którzy mają gdzieś tam jakieś ziemie i biorą dopłaty a nic nie robią
      2/ mała część rolników kupuje opryski z ukrainy bo to nie jest to co powinno być w tych opakowaniach... mówie że te sady produkcyjne są opryskiwane zgodnie z zaleceniami i nie przekraczaja żadnych norm pozostałości bo wszyscy robią jabłko pod rynek rosyjski który ma najmniejsze dopuszczalne pozostałości na świecie... po co do lekarza pojechałeś ? co to ma do rzeczy przecież ty nie jesz i nie pijesz oprysków tylko jesz jabłka które są dopiero po okresie karencji dla wszystkich oprysków zrywane i puszczane na rynek...
      3. ty zwyczajnie sobie bajeczki dorabiasz bo nie słyszałem o złym traktowaniu ukraińców od jakis 15 lat... jak kiedys dawniej przyjezdzali i po oborach spali bo ludzie nie mieli noclegów itd teraz wszyscy którzy sprowadzają ukraińców mają pomieszczenia socjalne gdzie są łazienki kuchnie i wszystko co potrzeba do życia... trafiają sie oczywiście przypadki złego traktowania ale to jest moze 3% z całości ok 200 tys którzy co roku przyjezdzają ukraińców...
      a co do zwrotu akcyzy to co ci daje 80 zł do hektara ? skoro paliwa w sadach na hektar zużywa się w tysiącach złotych

•  
      K..........y

+3

@barteq_g:

Mnie, ostatnio prawie mi wypaliło oczy a jechałem samochodem..
      No popatrz, szampon do włosów wpadnie do oka, a jakoś nie truje?

A co do sprawy zatrudnienia ludzi, u mnie (świętokrzyskie) wygląda to tak, że nad ludźmi którzy dają zatrudnienie stoi sanepid z batem i kontrolami np. stanem pomieszczenia sypialnego, czy np. w sadzie jest wychodek(tak, głupie ale prawdziwe).

•  

@siodemkaxx:
      1. 4. Mam gdzieś ile dostają i czy to dużo czy mało. Albo jest równość wobec prawa albo nie.

2. "Mała część" :)

po co do lekarza pojechałeś ? co to ma do rzeczy przecież ty nie jesz i nie pijesz oprysków tylko jesz jabłka które są dopiero po okresie karencji dla wszystkich oprysków zrywane i puszczane na rynek...

Piszę o tym, że na wsi nie da się normalnie żyć bo w powietrzu unosi się smród oprysku. Nie da się normalnie pobiegać / pojeździć rowerem bo sady są do samej drogi i pryskając żaden rolnik nie patrzy.

Poza tym rolników obowiązują jakieś inne przepisy drogowe. Jeżdżą często starymi gruchotami bez świateł, albo przewożą tych Ukraińców na przyczepach jak zwierzęta i nikt im nic nie robi.

3. Piszę tylko to co słyszałem od samych Ukraińców.

•  

@Klockowatyyy: no właśnie teraz są takie wymagania że jakby inspekcja wpadła z sanepidem to by sie rolnik nie wypłacił jakby trzymał ukraińców jak 20 lat temu
      @barteq_g:

•  

@barteq_g: gówno prawda
      jaka równość ? wy macie pensje co miesiąc dodatki premie 13 itp a tu są dopłaty raz na rok 800zł...
      2 znikoma część
      mieszkam na wsi od dziecka nigdy nigdzie jak jezdziłem po okolicy czy to w grójcu czy w swiętokrzyskim czy gdziekolwiek w polsce w sadach nigdy nie unosił sie smród oprysku... chyba że wszedłeś do sadu obok opryskiwacza który akurat pryskał ale ten smród jak ty to nazywasz unosił sie przez chwile... jedne opryski pachną inne śmierdzą i to nei znaczy że są szkodliwe... i nikogo nie obejmują inne przepisy.. jakby policja złapala dostają taki sam mandat jak każdy inny tylko że po wsiach policja rzadko kiedy jeździ...
      3. a skąd wiesz że sobie tego nie zmyślili żeby propagande robić?

•  

no właśnie teraz są takie wymagania że jakby inspekcja wpadła z sanepidem to by sie rolnik nie wypłacił jakby trzymał ukraińców jak 20 lat temu

@siodemkaxx: A brak przerw w pracy? Praca w pełnym słońcu bez zapewnienia wody? Kary za zjedzenie owoców. Spanie bo 15 osób w jednym pomieszczeniu? Praca przez 16 h?

•  
      K..........y

+3

@barteq_g: No to widzę że w niezłej dziczy mieszkasz, kara za zjedzenie owoców? Praca prze 16h? Błagam, gdzieś Ty się takich bzdur osłuchał.
      Sanepid nakłada wymagania jak np. ZAPEWNIENIE wody dla każdego. A co do miejsc do spania, skoro każdy ma swoje łózko to w czym problem?

•  

@barteq_g: przerwy zawsze są to nie korea... od słońca osłony nie zrobisz a wode sobie kupują albo ty im dajesz to samemu ustalasz... praca przez 10h nie 16 co ty pierdolisz człowieku .... i nie 15 osób tylko po kilka razem... co to hotel 5 gwiazdkowy czy praca kurwa ?

•  

@barteq_g: o kurwa chłopie, idziesz po tytuł wykopowego eksperta jak burza. Dawno nie czytałem takiego gówna jak tu teraz usrałeś.

•  

1. Nie płacą podatku dochodowego.
      2. Nie płacą ZUS-u

@barteq_g: Jeśli to prawda, to gumofilce są jedynymi liberałami, którzy nie są gnębieni w tym kraju. #heheszki

•  

@barteq_g: Przez to kocham rodzinne imprezy, kiedy spotykają się wujkowie: jeden rolnik, drugi prowadzi swoją firmę. Oczywiście ten co prowadzi firmę wymienia te wszystkie rzeczy czego rolnik nie płaci, a wujek rolnik odpowiada, że jak mu nie pasuje to już jutro może robić za niego w gospodarstwie. I tak przez 15 minut co najmniej.

•  

@barteq_g: Inaczej byś mówił jak by Twój bliski z tego żył.

•  

@barteq_g: czemu niby nie placa podatku dochodowego?

•  

@barteq_g: ad 5 za korwina polacy tak beda traktowani.

•  

Inaczej byś mówił jak by Twój bliski z tego żył.

@dawid_lbn: Dlaczego?

czemu niby nie placa podatku dochodowego?

A ja wiem? Jest szansa, że zaczną chociaż politycy PSL otwarcie mówią, że będą szkolić rolników jak unikać płacenia tego podatku O.o
      http://www.pit.pl/aktualnosci-podatkowe/1110-podatek-dochodowy-dla-rolnikow-jednak-od-2014-roku-11905/

•  

o kurwa chłopie, idziesz po tytuł wykopowego eksperta jak burza. Dawno nie czytałem takiego gówna jak tu teraz usrałeś

@augusto-mises: Nie odpiszę w temacie bo nie przywykłem do dyskusji na tak beznadziejnie niskim poziomie jaki właśnie zaprezentowałeś.

•  

@barteq_g: Nie musisz, nie ma o czym dyskutować, bo po prostu nie wiesz nic o temacie który podjąłeś.