•  
  Axelio

  +11

  Wybrałem się dziś na obchody Święta Wojska Polskiego. Poniżej zamieszczam nagrania i polecam obejrzeć, znów napracowałem się przy zdjęciach i montażu. A co do samego wojska... no cóż... Stan polskiego wojska jest tragiczny i zacofany. Wojsko wciąż jest wyposażone stare, pokomunistyczne wozy, jeszcze ze związku radzieckiego. Zastanówcie się - czy tym sprzętem mamy jakiekolwiek szanse na obronę kraju? To już bosonodzy talibowie mają lepsze uzbrojenie! A tutaj moje materiały:
  Wersja z komentarzem Andrzeja Pochylskiego, z wyciszonym tłem: https://www.youtube.com/watch?v=rPpBf-saBk4
  Wersja bez komentarza, z surowym audio, gdzie nawet rozmawiam z żołnierzami: https://www.youtube.com/watch?v=pWizyrMYTCU
  Nie muszę chyba dodawać, że lokalni dziennikarze totalnie olali temat i tylko ja (jako jedyny!) kręciłem video jak te wozy bojowe jeździły po białostockim rynku?
  #bialystok #wojsko #zolnierze #armia #swietowojskapolskiego

  źródło: youtube.com

  +: b......k, LibertyPrime +9 innych
  •  
   A.....i via Android

   +2

   @Axelio: Rosomaki tez są radzieckie?
   #niewydajemisie

  •  

   To już bosonodzy talibowie mają lepsze uzbrojenie
   @Axelio: Na przykład myśliwce wielozadaniowe piątej generacji "Oddech Allacha".

   +: b......s, d......k +29 innych
  •  
   d......k

   +35

   @Axelio: Mój kolega mówi, że twój kolega opowiada same bzdury.

  •  
   Axelio

   0

   @dzordzyk: No to niech je obali argumentami.

  •  
   j.........2

   +3

   @Axelio: Sporo jest takich wozów, ale w stosunku do armii Ukrainy to jesteśmy lata świetlne do przodu technologicznie.
   Masz Rosomaki, f16, teraz będą wymieniane chyba praktycznie wszystkie ciężarówki w wojsku no nowe, leopardy mamy które po lekkim unowocześnieniu będą na poziomie bardzo wysokim, mamy twardych sporo, one nie są aż takie chujowe, dużo się zmienia w naszej armii, nie mamy armii jak niemcy, ale na wschód od niemiec w Europie nikt nie ma lepszej armii prócz ruskich, jeśli nie będziemy liczyć pseudo europejskiego kraju jakim jest Turcja

   +: b......s, daniel_w +1 inny
  •  
   d......k

   0

   Komentarz usunięty przez autora

  •  
   Axelio

   0

   @jerzy110992: Czyli jesteśmy w dupie i tak, bo potencjalny najeźdźca Polski to właśnie albo Rosja, albo Niemcy albo USA czy Chiny. Ukraina nas nie zaatakuje bo nie ma po co. A Rosja już tak.

  •  

   @Axelio: Zetnij kuca i wyjedź z kraju śmieszny, zaściankowy niewyedukowany typie. Pozdro!

   +: b......s, pan_zal +7 innych
  •  
   j.........2

   0

   @Axelio: no niestety, za małym krajem jesteśmy, byle niemcy mają od nas kawal ludu więcej a co dopiero ruscy, sami sobie nie poradzimy, nie jesteśmy państwem Izrael, gdzie pare milionów mieszkańców przetrwa w starciu z kilkukrotnie przynajmniej większymi przeciwnikami, aż takiej przewagi technologicznej nie będziemy mieć

  •  
   A....t

   +22

   @Axelio: Plox.

   No to niech je obali argumentami.

   Jedyny argument na temat wojska jaki podaje Twój kumpel to kompletnie z dupy wyciągnięty tekst o słabej jakości umundurowania, powtarzany zresztą parę razy. Co tu obalać niby?

   Większość wywodu to bełkot i powtarzanie "mundury też są złe". Ma też kłopoty z dość podstawowymi kwestiami - i nie są to przejęzyczenia, bo powtarzał to kilka razy:

   BRDMy to nie są transportery opancerzone. Serio. I stawia się im nieco inne zadania niż transporterom.
   Nie ma czegoś takiego jak "tkanina moro". Moro to wzór kamuflażu.

   Jeśli kumpel nie jest w stanie takich podstaw ogarnąć, to po diabła kreuje się na eksperta wojskowego?

   A jeśli chodzi o jakość - wiesz, jakby zrobić mundur z krokodylej skóry, w ogóle byłoby ciężko ją przebić nożem. Ale nie znaczy to, że byłyby lepsze jakościowo i wygodniejsze.

   +: Farrahan, I...................r +20 innych
  •  

   aż takiej przewagi technologicznej nie będziemy mieć

   @jerzy110992: Żydzi też w pierwszych wojnach nie mieli przewagi technologicznej, wręcz przeciwnie, Arabowie mieli lepszy sprzęt. Żydzi za to byli świetnie wyszkoleni i dowodzeni.

   +: j.........2, daniel_w +1 inny
  •  
   Axelio

   0

   @Aqwart: Masz link podany? Nie łaska wejść i skierować słowa do komentującego? Po chuj wpisujesz to mi tutaj? Ja jestem tylko montażystą. To nie ja wypowiadam się na filmie.

  •  
   A....t

   +25

   @Axelio: bo to Ty chciałeś, żeby "obalać argumentami"?

   +: Farrahan, b......s +23 innych
  •  
   Axelio

   0

   @Aqwart: Ale nie mnie, do licha! Pisz do autora tych zdań, a nie do mnie, skoro go krytykujesz mówiąc "że twój kolega opowiada same bzdury".

  •  
   j.........2

   +1

   @LibertyPrime: dałem plusa wcześniej, już któryś raz mnie ktoś zagina na historii Izraela, biorę się za dokształcanie w tej dziedzinie :)) mały kraj ale znaczący w polityce międzynarodowej :)

   +: Rzuku

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  I myk koniec nocnej (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  odpowiedzi (11)

 • avatar

  Uwielbiam #logikarozowychpaskow. Jadę sobie z jedną taką moim autem, staję na światłach. Po mojej lewej widzę inne auto, a tam kobieta jedzie z dzieckiem na kolanach. Oczywiście w żaden sposób niezabezpieczonym. Wkurwiłem się mocno, bo dziecko niczemu nie jest winne a na pewno nie głupoty rodziców i wywiązuje się dialog. Różowa twierdzi, że może dziecko płakało i mama wzięła na ręce. xD PRZECIEŻ TO TYLKO 2 MINUTKI I NIC SIĘ NIE STAŁO. Zapytałem jej się tylko, czy wie, co dzieje się z takim dzieckiem przy nawet nie najmocniejszym uderzeniu w tył samochodu (godziny szczytu, dużo aut, mogło się coś takiego wydarzyć). Dostałem odpowiedź. ''Ciekawe jak ty byś zareagował jak by twoje dziecko płakało?'' Zapewne upewniłbym się, że jest prawidłowo zabezpieczone i przygotowane do jazdy. Wolę, żeby trochę popłakało a nie skrobać je z szyby.
  #gorzkiezale #takbylo #zalesie
  pokaż całość

  odpowiedzi (110)

 • avatar

  Mirki zainteresowane ciągiem dalszym historii ze współlokatorką.
  Powiem tak. Nie będę nawet pisał co odjebała bo by mi nikt nie uwierzył. Sam nie mogę w to uwierzyć że zamiast dołożyć się 20 zł miesięcznie do neta to wolała postawić na swoim i zrobić coś takiego. Załączam zdjęcie które udało mi się ukradkiem zrobić...
  Bez komentarza

  edit dla tych co nie ogarniają; koleżanka żeby tylko postawić na sobie wolała kupić jakiś używany stary laptop i modem do internetu mobilnego i teraz będzie płacić 2x tyle za gorszy net, na gównolapku i pewnie jeszcze z limitami transferu zamiast kulturalnie dołożyć się 2 dyszki do światłowodu xD
  #logikarozowychpaskow
  pokaż całość

  odpowiedzi (226)