Wpis z mikrobloga

@Elephant-gtx500: To nie jest czołg, wspólne z czołgiem ma gąsienice i to że ma duże działo.

To jest CV90120T ze sporą dawką dospawanej blachy/tektury/tworzywa. Zupełnie się nie broni w relacji koszt/efekt z normalnym czołgiem. Kosztuje tyle samo lub niewiele mniej a możliwości mniejsze(w tym słabsze działo z uwagi na ograniczenia w sile odrzutu z powodu zbyt małej masy:) ). Poza tym Polska bez armii z poboru nie będzie miała ludzi by
@Zielony34: Nie stać nas na rozwój czołgu. Znacznie ważniejszy jest teraz bojowy wóz piechoty. Temat czołgów mamy załatwiony do 2025r. Wystarczy modernizować Leopardy, zadbać o ich zaplecze i wyszkolenie załóg. 4 bataliony Leopardów i 4 bataliony Twardych(pod warunkiem że mamy ludzi na załogi) to jest potęga w Europie i poza Rosją, Grecją czy Turcją w temacie czołgów nikt nam nie skoczy.

@Elephant-gtx500: Ale to nawet nie jest kopia, w Polsce
@Elephant-gtx500: To czemu w pierwszym poście nazywasz to coś czołgiem ? Gdzie widzisz jego miejsce w strukturze Brygady Zmechanizowanej i w jakim celu ? W czym jest/może być lepszy od czołgu(klasyczne MBT w stylu Leoparda czy Abramsa) ?
@ktose:

1.To nie jest czołg

2. To marketing BAE

3. Nie będzie tak wyglądał

4. Głównie robiony na potrzeby rynku indyjskiego

5. Jest brzydki

6...dobra kupmy kilka sztuk:)
@stahs: Ale ja wiem że to wyrób czołgopodobny, mnie tego nie musisz tłumaczyć :) I doskonale też wiem że to marketingowa ściema i próba wykorzystania emocji i wpływania na polityków ;) Po prostu trzeba zwalczyć niezdrowe jaranie się tym czymś i skupić uwagę wykopków na mniej medialnym temacie BWP :)

Ale mi się widzi że w tej roli skończą Rosomaki.
@Atrus: tak, wiem, najpierw napisałem, w wyobraźni miałem czołg w którym wieża dochodzi do tych 350, a potem żeby przejechać troszkę dalej musi wrócić do pozycji 0, a potem w drugą stronę, potem natomiast odpaliłem filmik :)