•  

Mirki! Czy ktoś z Was kupował gitarę na www.guitarcenter.pl? Najbardziej mnie ciekawi jak oni pakują gitary i czy transport przebiega bezpiecznie.

#gitara #kiciochpyta #pytanie

+: Cronox
    •  
      n.......y

0

@mentalnykot: Czy sklep mógłby zapakować sprzęt tak, żeby nie mieć pewności jego dotarcia do klienta? Mam nadzieję, że Cię nie rozczarują.

•  
      P.......f

+1

@mentalnykot: ja kupowałem, chociaż dawno temu. Wszystko jest dobrze zapakowane, nie ma się czego bać. W ogóle obsługa tego sklepu jest znakomita - wiele razy kupowałem tam jakieś drobiazgi i za każdym razem było szybko i bezproblemowo.

•  

@mentalnykot: Ostatnio Ernie Ball / Music Man poinformowało, że guitarcenter.pl nie zaopatruje się w ich struny u oficjalnych dystrybutorów. Istnieje więc szansa, że sprzedają podrobione. Inna sprawa, że kompletną bzdurą jest zamawianie gitary przez internet. Aby zakup był udany polecam wybrać się i osobiście wziąć do ręki wiosło, które chcemy kupić. To sprawa dostosowania wygody "leżenia w dłoni" no mus po prostu.

+: Fenol
    •  

@mentalnykot: czasem lepiej zapłacić stówę więcej i ograć gitarę przed zakupem

•  
      r.....1

+1

@mentalnykot: Ja kupowałem ok. 2 mies. temu. Produkt dostałem w fabrycznym pudle, w którym było drugie pudło. Kurier mi mówił, że zobaczył obrazek gitary na opakowaniu i tylko z tego powodu poświęcił jej więcej uwagi przy transporcie.

•  

@mentalnykot: Od 2 tygodni próbuję kupić tam gitarę. Dlaczego próbuję? Dokonałem zamówienia (całe szczęście za pobraniem) i po kilku dniach przyszedł mail, że gitara jest niedostępna u dystrybucji i że są inne kolory, ale tylko poekspozycyjne i czy jestem nadal zainteresowany. Odpisałem, że tak, ale chciałbym wiedzieć, jakie kolory są dostępne. Dostałem odpowiedź, że gitary noszą ślady użytkowania i czy dalej jestem zainteresowany. Odpisałem, że tak, ale że chciałbym się dowiedzieć w jakim są stanie, jakie kolory i jaka cena modelu poekspozycyjnego. Dostałem odpowiedź, że jest właściwie tylko jedna gitara w kolorze natural i że jej stan jest nieznany i czy dalej jestem zainteresowany. Odpisałem, że tak, ale zanim podejmę decyzję chciałbym poznać więcej informacji na temat stanu (zadałem kilka szczegółowych pytań na ten temat), ponowiłem też pytanie o cenę. Potem dostałem jednego mejla, że brakuje wajchy i że czekają na dalszą specyfikację. Następnie dostałem kolejnego mejla, że gitara nosi wyraźne ślady użytkowania i czy nadal jestem zainteresowany. Odpowiedzi na moje pytania nadal nie dostałem. Wtedy nie wytrzymałem i napisałem, że jestem zainteresowany, ale nie powiem im, czy kupię gitarę, która nie wiem jak wygląda, w jakim jest stanie i ile kosztuje. Poprosiłem także, aby nie wysyłali mi jednozdaniowych mejli z niepełną informacją tylko zebrali wszystko o co pytałem i wtedy mi odpisali. W odpowiedzi dostałem jednozdaniowego mejla, że zdjęcia są w załączniku. Niestety były one robione nieobranym ziemniakiem, wobec czego ni cholery nie widać w jakim stanie jest wiosło. Ręce mi opadły, ale nie poddałem się i ponownie poprosiłem o wszystkie informacje. Czekam co będzie dalej. Całą konwersację mam na mejlu, więc jeśli ktoś nie wierzy, to mogę udostępnić. Nie wiem czy to standard w ich obsłudze klienta czy po prostu trafiłem na jakiegoś niepełnosprawnego umysłowo pracownika.

•  

@j3d1: Dziękuję, za obszerną odpowiedź. Daj znać jak to wszystko się zakończy! :)

•  

@mentalnykot: Odpisali mi dziś, że podobno gitara nie nadaje się do grania, jest w stanie agonalnym i prawdopodobnie pójdzie do serwisu. Zapytali też czy chcę kupić jakąś inną. Odpowiedziałem, że zależało mi na tym konkretnym modelu, więc dziękuję i proszę o zdjęcie go z ich asortymentu na stronie, aby nikt więcej nie został wprowadzony w błąd. Zobaczymy czy to zrobią.

Ogólnie jakoś tak mi się wydaje, że coś bujają. Na zdjęciach (co prawda kiepskiej jakości) wiosło nie wyglądało na uszkodzone. Jedyne co, że mogło siedzieć długi czas w jakimś bardzo wilgotnym lub bardzo suchym i ciepłym miejscu, wtedy mogłoby się pokrzywić. Ale raczej myślę, że byłem im wrzodem na dupie, zamówiłem nietypową gitarę, musieliby taniej sprzedać, bo tylko poekspozycyjny model został i chyba nie chciało im się mnie obsługiwać. Wnioskuję to ze sprzecznych informacji, które otrzymywałem, np. takie, że są tylko gitary z podstrunnicą palisandrową, a na zdjęciach była klonowa. Że brakuje wajchy, a na zdjęciach też była.

•  

@j3d1: Ja napisałam do nich wczoraj z pytaniem czy mają w magazynie gitarę, której szukam. Chciałam uniknąć problemów podobnych do Twoich. Okazało się, że jej nie mają. :(

•  

@mentalnykot: He, czyli moja sytuacja nie była wyjątkowa. A jakiego wiosła konkretnie szukasz?

•  

@j3d1: Jak widać nie :) Albo oboje jakieś dziwadła wybieramy. Tutaj link: gitara

•  

@mentalnykot: Tutaj moje dziwadło: http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/godin-redline-iii

Swoją drogą bardzo fajne, niedrogie, a niedoceniane gitary. Kiedyś polecił mi tę firmę dawny nauczyciel gitary. Udało mi się dorwać jeden model używany na allegro (LG Signature) i jestem zadowolony, bardzo uniwersalne wiosło. Teraz szukałem czegoś z ruchomym mostem i typowo hard-rockowego. Niestety chyba pewnego dnia będę musiał sprowadzić go ze Stanów, w Polsce nawet nigdy nigdzie żadnej używanej nie widziałem.

•  

@j3d1: A ja swój model znalazłam na stronie - www.thomann.de. Pewnie ją znasz. Teraz tylko zastanawiam się czy kupić tę gitarę czy nie. Kusi!

•  

@mentalnykot: Kusi kusi, dobrze wiemy jak to się skończy:) Ja sam mam gitar więcej niż powinienem mieć.

•  

@j3d1: Pochwal się! Ile masz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@mentalnykot: z 4 elektryki, jedna akustyczna dwunastke i akustyczny bas. Niestety ilosc gitar nie odpowiada umiejetnosciom:)

Kiedys dawno temu kupilem sam sobie prezent na dwudzieste urodziny, byl to jakis stary, zniszczony akustyk. Podstawy dosc szybko ogarnalem, potem byly jakies epizody w kapelkach, ale generalnie to nie cwiczylem regularnie. Ostatnio to juz w ogole mialem przestoj taki dwuletni, ze nic nie gralem, ale teraz od lutego cwicze codziennie i powoli przynosi to efekty.

Mimo prawie 29 lat na karku wciaz licze na to, ze cos fajnego stworze:) T model ford zaczal grac w wieku 58 lat, a pierwsza plyte nagral majac 75, jesli sie nie myle:) teraz, w dobie Internetu wszystko jest duzo prostsze.

•  

@j3d1: No to masz sporą kolekcję! Gitara, którą chcę zamówić będzie moją drugą. Na razie skupiam się na akustykach. Gram też trochę na pianinie. Chciałabym grać lepiej na obu instrumentach, także muszę dużo ćwiczyć, a czasami jest ciężko z odpowiednią ilością wolnego czasu. Ważne żeby nie przestawać i cieszyć się z samej gry. :)

•  

@mentalnykot: No ja mam też takiego klawisza yamahy, kupilem już z 2 lata temu, troche podstaw się nauczyłem, ale potem miałem drugą pracę i niestety poszło to w odstawkę. Ale planuję wrócić, bo rozwija zmysł muzyczny.

A co do ćwiczeń, masz rację, trzeba być wytrwałym, ale też właśnie cieszyć się grą. Steve Vai podobno ćwiczył tylko to, co mu wychodziło i co lubił, a został mega wirtuozem. Ja widzę, że zmuszanie się do rzeczy nielubianych przychodzi ciężko i często ostatecznie generuje efekt przeciwny do zamierzonego.