Wpis z mikrobloga

@Golomp: w Polsce podejrzewam, że nie tylko giant. Ale w przypadkach łamania ramy może warto kontaktować się z główną siedzibą firmy, nawet jeśli kupiona u Polaków.

Mój znajomy połamał swoja Orbea- szybki odzew i pozytywne rozpatrzenie. Dostał jeszcze jakąś zniżkę na kolejny zakup ramy. ;)
@Traviu: Akurat sporo firm ma dobrą gwarancję - choćby Merida, Spec, Cube :P

Ale jeżeli nie jest dla Ciebie aż tak ważna gwara w Polsce to Gianty są ok, chcociaż najlepiej to poczytaj na forach :P
@Navrazz: @golomp z czystej ciekawości wy mieliście jakies przygody z giantem, czy tylko powtarzacie historie zasłyszane od babci której wnuczek ma kuzyna który ma siostrę przyszywana co ma męża który miał problem ? Bo tak patrzac na wasze wypowiedzi to powiem ze CUBE i SCOTT maja bardzo słabe gwarancje itp itd.. bo słyszałem tak kiedys "gdzies"
@LosB: Tak, nie osobiście, ale znajomy miał sporo problemów z Giantem, skończyło się właśnie na rozmowach z centralą, zresztą oni dobrze wiedzą co tu się dzieje, wystarczy też poczytać na forach.

Co do Cuba to kumbel połamał 2 ich ramy (przy łączeniu górnej rurki i podsiodłowej) - Jedna to była Reaction HPA, później wymienili mu na taką samą, a później dali mu chyba jakiś wyższy model, nie pamiętam już :)
@Golomp: Mam gianty od lat, ujeżdżałem na nich dość ostro. Teraz mam nowego gianta całkowicie rekreacyjnego - odpukać zadnych problemów ani z serwisem ani z samym rowerem nie miałem.
@LosB: ja też mam Gianta i też nie mam żadnych problemów. Chodzi mi tutaj konkretnie o stosunek Giant Polska do reklamacji samych ram. Jest mnóstwo krytyki jeśli chodzi o reklamację ram Gianta w Polsce. Nie piszę o tym żeby hejtować Gianta bo lubię tę firmę.
@Navrazz: Tak czytam opisy problemów na forach, i na razie najbardziej mnie rozbawił koleś co z gianta zostawił tylko ramę resztę osprzętu zmienił. Po czym ma pretensje ze giant nie uznaje reklamacji... jak to mówią ludzie sa dziwni..
@Navrazz: kupie porshe, włożę silnik od stara, zacznie łuszczyc się lakier pójdę na gwarancje.. jak to mówią Św Tomasz załamuje ręce.. Kupujesz "zestaw rowerowy" to zestaw, nawet jeśli gwarancja jest np dłuższa na ramę to w dalszym ciągu jedynie z oryginalnym osprzętem...
@LosB: no to przecież ja od początku mówię tylko i wyłącznie o ramie. Poza tym, jeśli chcesz oddać przerzutkę na gwarancję to nie będziesz robił tego przez Giant Polska tylko przez serwis w którym kupowałeś rower.