•  

  Słuchajcie Mireczki!

  Wchodze dziś z centrum handlowego "Copernicus" w #torun.
  Patrzę, a tam jakiś cwel na miejscu inwalidy.

  Trzeba było za interweniować.

  #swietekrowy #burak #parkujo

  Po zapytaniu pasażerki wsiadajacej do samochodu czy jest inwalidą umysłowym nastąpiło oburzenie.

  źródło: IMG_20140918_180226.jpg

  +: m..._, Z..............w +24 innych
  •  

   @BySpeedy:

   źródło: IMG_20140918_180235.jpg

   +: Z..............w, U........y +1 inny
  •  

   @BySpeedy: Ona może, ma czerwone sportowe auto i dużo pinidzy.

  •  

   @BySpeedy: warszafka, to wyjaśnia spierdolenie?

  •  

   @BySpeedy:

   źródło: IMG_20140918_180243.jpg

   +: Z..............w
  •  

   @sheilacooper: baaaardzo duża część drogich aut ma blachy WZ, bo tam podpada siedziba Raiffeisena, gdzie biorą leasing ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Kacc: dobrze wiedzieć, dzięx

  •  

   @BySpeedy: trzA było poprzebijać opony

  •  

   @BySpeedy: Trzeba było dzwonić po bagiety, żeby go zholowali (i przy okazji trochę porysowali).

  •  
   U........y

   0

   @BySpeedy:

   GIF

   źródło: i1.ryjbuk.pl (486KB)

  •  

   @BySpeedy: Wiesz chociaż dlaczego tego typu samochody tak parkują ? Tylko nie pisz, że to są buraki.

  •  

   @HansJurgen: skoro typ za kierownicą, to nażelowany alwaro, a pasażerka, to blondi z torbą zary, to chyba nie są inwaliczi fizyczni, tylko psychiczni.

   Masz zamiar bronić takich ludzi?

   Moj fanpage organizuje/jestem organizatorem Zlotów na +/-200 aut. Nawet tam ludzie wiedza by nie stawać na miejscach dla inwalidy, poza tym policja podjezdza i zastawia, a potem lecą mandaty po 500 zł.

  •  

   @BySpeedy: Widzisz, nie rozumiesz. Nawet starasz się tłumaczyć to wyglądem.
   Dziwnie się jakoś składa, że większość drogich aut parkuje na inwalidach albo zajmuje 2 miejsca lub staje przy wejściu utrudniając przejazd. Czyżby większość ludzi zamożnych to matoły ?
   Podam Ci najbardziej popularne powody tego postępowania, każdy kto ma auto większej wartości się ze mną zgodzi.
   - Polacy są zawistni. Myślisz, że jak przyjebią w lakier który kosztował 10k to zostawią kartę za szybą ?
   - Cyganie, żebracy, żule z parkingów uwielbiają auta schowane dalej, tylko czekają aby wydoić kogoś z kasy.
   - Zawsitny polaczek zobaczy auto, pomyśli zanim zarysuje auto które jest zapewne monitorowane i w miejscu publicznym.

   Miejsca dla inwalidów są miejscami najbliższymi wejścia, tym samym zmniejszają ryzyko jakiejś nieprzyjemnej sytuacji. Parkowanie na 2 miejscach uniemożliwiając zaparkowanie obok oszczędzi pieniędzy i czasu.

   Tylko nie pisz, że skoro stać kogos na Porsche to stać na odmalowanie. Pewnie, że stać tylko myślisz, że komuś się chce naprawiać skutki skoro mogą złamać prawo dla własnych korzyści.

   I żeby nie było, że to jest właściwe stawać na miejscach dla innych czy blokować. Nie nie jest, ale jest to lepsze niż tracić czas i pieniądze na biedaków.

  •  
   R.....s

   0

   @BySpeedy: a co Ty w Toruniu robisz? jakiś zlocik planujesz? :)

  •  
   S......s

   +1

   Masz zamiar bronić takich ludzi?

   @BySpeedy: bronić nie, ale dla nich to chłodna kalkulacja. We wszystkich samochodach, które miałem drzwi były porysowane uderzeniami innych drzwi, kartki z danymi kontaktowymi nie zastałem ani razu. Taka polska mentalność, że po szkodzie lepiej przestawić samochód niż stracić 10% zniżek OC. Taniej dostać kilka razy mandat niż lakierować drzwi ;-)

  •  
   R.....s

   0

   @Revolas: Akurat w takim wypadku jest to w pełni uzasadnione, że się piana na ustach pojawia, jak taki pajac stawia samochód na miejscu dla niepełnosprawnych.
   Jednak odnosząc się do takich miejsc, mam wrażenie, że w Toruniu panuje jakaś patologia pod tym kontem. Przykład głupie Rubinkowo, obróć się i zobacz ile pod tymi blokami miejsc dla inwalidów, a ile dla normalnych ludzi. A te uprawnione osoby to w 90% młode osoby, które sobie załatwiły papiery na chorą babkę/stryjka. A to nie jest jedyna ulica gdzie ich tak ostro popierdoliło. Są takie miejsca, że nie zaparkujesz samochodu bo 4/5 parkingu to inwalidzi

  •  

   @sheilacooper: Absrachując od tego, że już Ci kolega @kacc wyjaśnił sytuacje z leasingiem, to jeszcze proponuje się doedukować, żeby poudawać oburzonego znawce, bo WZ to nie Warszawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @HansJurgen: No jak się boją jeździć swoim super samochodem to IMO powinni zostawić go w garażu i jeździć tramwajem. To jeszcze bardziej zmniejsza ryzyko uszkodzenia. Rozumiem chłodne kalkulacje, ale dla mnie to jest po prostu nieakceptowalne. Nie zaparkowałbym na miejscu dla inwalidów tylko dlatego.

  •  
   J...e

   0

   @HansJurgen: Codziennie z okna widzę mistrzynię parkowania. Niewielka pani jeździ wielkim samochodem czyli bmw x6. Prawdopodobnie niewiele wystaje ponad deskę rozdzielczą bo podjeżdżając na parking, zwalnia i zostawia samochód w 2-3 metrowych odstępach od innych samochodów czy ściany, zajmując przy tym 3 miejsca parkingowe a też często zostawiając samochód wystający na jezdni. Po prostu przerasta ją brak widoczności w tak dużym samochodzie i jeżeli idzie o miejsca przed supermarketem, taka osoba parkowałaby tylko na miejscach dla inwalidów bo z takimi umiejętnościami, nie wcisnęłaby się tam gdzie nie ma 3 wolnych obok siebie miejsc.

  •  

   @HansJurgen: pod większymi galeriami handlowymi są parkingi strzeżone, więc jebie mnie to jakim ktoś autem jeździ, to nie jest miejsce dla niego. Może niech na czerwonym też przejeżdżają, bo sporo stłuczek się zdarza jak ktoś się zagapi i wjedzie w auto przed nim?

  •  

   @BySpeedy: WZ 6292H i wszystko jasne #warszafka

   +: Domowik