Wpis z mikrobloga

Dear PTK Centertel customer, welcome to the UAE and thank you for chasing du. Stay connected to your family with du's extensive coverage in the UAE. If you wish to call PTK Centertel Customer Care dial *100. If you have voice mail service you can access it by calling *501. Roaming charges apply. If you have a prepaid subscription you must check with your home operator on how to make calls whilst in the UAE. Enjoy your stay!.


Taki oto spam właśnie dostałem, ktoś coś? O co #!$%@? im chodzi? #telefoniakomorkowa #orange #spam Nie podaje numeru jak popadnie, za granicą również nie byłem dawno, więc z roamingu nie korzystałem.

ED: http://www.du.ae/mobile takie gówno znalazłem z tym związane, ale skąd mają numer i po co piszą to nie wiem.
  • 19
@beer_man: A nie mieszkasz przy jakiejś ambasadzie? Była afera z tym, że stawiali własne btsy i podsł#!$%@?ą... ci co szlaczkami piszą mągą knuć zamach :p

napisz na blogu rzecznika, zanim wpadnie tu orangeekspert i każe pisać na pomoc cośtam orange pl ;p a sprawa ciekawa.
@beer_man: Jest szansa, że przechodziłeś obok jakiegoś obiektu Emiratów (ambasada jest w biurowcu przy Złotych Tarasach na 19 piętrze, mogła też być np. rezydencja ambasadora czy innego atache), gdzie "pociągnęli" sieć komórkową z domu (po IP do picocella). Musiałbyś jednak być dość blisko albo coś z potencjometrami poszaleli. Jest też oczywiście taka możliwość, że ktoś zapomniał fałszywego BTSa przestroić po zagranicznej akcji (jak angielski wywiad siał siecią ugandyjską koło ambasady Ekwadoru