Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki,

Potrzebuję Waszej opinii w zakresie nowej wersji witryny mojej agencji interaktywnej.

Jest to podejście numer 2, pierwsze możecie znaleźć tutaj:

http://www.wykop.pl/wpis/9100458/czesc-mireczki-potrzebuje-waszej-opinii-w-zakresie/

Rzućcie okiem na projekt strony głównej i piszcie swoje uwagi, opinie etc.:

http://p.webyourself.pl/webyourself-2.1/1/ (projekt przygotowany pod rozdzielczość 1366px)

Kilka informacji odnośnie funkcjonalności i usability:

1. Działanie strony ma być zbliżone do http://www.therexstudio.com/ a więc efekt parallax na backgroundach.

2. Górna belka będzie position:fixed, czyli będzie na swoim miejscu w trakcie scrollowania (w wersji responsive: dekstopowej i na tablety).

3. Preloader całej strony w formie logo od szarości do koloru.

4. Strona będzie responsywna.

5. Content max-width: 1200px, background max-width: 1920px

6. Zastanawiam się nad wyglądem nawigacji po prawej:

a) czy nie jest za mało widoczna

b) czy nie zmodyfikować jej jakoś

Wołam uczestników poprzedniej dyskusji, czekam na Wasze opinie:

@forvel: @Brodal: @Tehawanka: @blogers: @jurny_juhas: @siteseo: @michalkosecki: @janiepaniemaju: @moon5: @cyberyna: @macza: @elektryk91: @valotr:

Dzięki.

#internet #webdev #webdesign #grafika #webmastering #informatyka #stronyinternetowe #design #frontend #kiciochpyta
  • 13
@gumol

Tak jak mówi @Dreszczyk - samo logo jest kiepskie i odstaje od reszty. W tłach jest mega bałagan - zwłaszcza w kontakcie - te litery w tle strasznie plączą oczy. No i typografia, zwłaszcza w headerze, do poprawy. Poza tym biedy nie ma :)
@yanuncamas ma rację - typografia leży i kwiczy. Dobrego designera najłatwiej poznać po doborze czcionek. Wystarczy żeby zrobił jeden napis na białym tle i w większości przypadków już wiadomo jakie są jego umiejętności. Jak ktos nie widzi różnicy między Arialem, a DinPro to jest dupa nie designer.

A już #!$%@?ąc od czcionek (choć to jedna z istotniejszych rzeczy). Za bardzo nackane. Niepotrzebne gradienty, ktore początkującemu mogą wydawać się fajne, ale w rzeczywistości
Jak lubię inne kolory, ale to nie jest złe.

Jednak, na pewno dałabym trochę ciemniejszy kolor fontu w częściach jasnych, a w pasach ciemnych - trochę bielszy kolor fontu. (Albo jakieś podobne w efekcie zmiany.)

I górny pasek menu/header jest dla mnie jakby za mało rzucający się oczy, za mało wyrazisty i przejrzysty.
@gumol: no jak dla mnie dużo, dużo, dużo lepsze od tego, co było wcześniej :) Jedynie navbar jest oderwany od całości strony - nie pasuje kolorystyką i designem. Poza tym uwagi przedmówców - typografia.
@gumol: niestety wcale nie jest lepiej ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jesli jestescie agencja interaktywna to czemu nie zatrudnicie profesjonalnego projektanta?

Jesli Ty jestes tym projektantem to mi przykro ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@gumol: nienawidze takich stron "na tablety". Mnie uczono i też tak uważam, że po wejściu bez przewijania powinny znajdować się najważniejsze informacje. A tutaj trzeba przewijać i przewijać... Wiem, że taka głupia moda, ale imo to niepraktyczne