•  

Co ja wczoraj widzialem - az do tej pory mnie oczy szczypia....
    Jest sobie procedura. W srodku - miedzy innymi - jest UPDATE. I ten UPDATE zamienia tylko jedna kolumne - ale kurwa JAK!
    Zmieniana wartosc pochodzi z funkcji operaujacej na kazdym rekordzie pojedynczo, a funkcja jako jeden z parametrow przyjmuje wynik z SELECTa. Ale jakiego SELECTa!
    Ten SELECT laczy trzy tabele i najmniejsza ma 30 milionow rekordow. Najwieksza 250 milionow :)
    Balem sie odpalac execution plan dla takiego zapytania bo jesli by faktycznie wyszlo ze taki join jest dla kazdego rekordu czyli kazdego wywolania funkcji budowany oddzielnie to bym zupelnie pod biurko zjechal.
    Nie wnikalem juz w to dalej tylko wezwalem zmianowego egzorcyste i powiedzialem mu co i jak. Zbladl i osunal sie na krzeslo....
    Dalej nie wiem co bylo bo zrobilem sobie kanapke :)

Dzisiaj musze do tego wrocic i udokumentowac jak zle to jest rozwiazanie i dlaczego nie mozna sie doczekac konca wykonania procedury przed zachodem slonca....
    Mam nadzieje ze ktos, kto to napisal zajmuje teraz jakies kierownicze stanowisko i nie pisze juz zadnych zapytan.
    #gorzekiezale #bazydanych #oracle

+: MarcusPlinius, d.........y +17 innych

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Plusujcie jedyną telewizję, którą warto oglądać.
    Kiedy nie włączę to zawsze jakiś fajny film. A nawet jak niefajny, to i tak 100 razy lepszy niż to co leci na gównokanałach od Polsatu, tvp czy tvn.
    #tv #telewizja #takaprawda #tvpis #polska #tvpuls

odpowiedzi (30)

TL;DR: W końcu straciłem dziewictwo!
    Spotykam się z dziewczyną już 4 miesiące, ostatnio zaprosiła mnie na weekend.
    Wiedziałem, że to będzie TEN dzień, ja jebix to będzie epickie.
    Tak w skrócie: po godzinie 22:00 zaczęliśmy się zabawiać, po 10 minutach powiedziała mi, że boli ją głowa i woli iść spać. Pomyślałem "Co Kurwa?!" Rozczarowany poszedłem do łazienki przed snem, idąc do toalety spotkałem jej starego który wciąż oglądał telewizje, nasze oczy się spotkały, cóż mogę powiedzieć? jej ojciec nie miał bólu głowy...
    #zwiazki
    pokaż całość

odpowiedzi (36)

Przed chwilą miałem przygotować mamie stanowisko do prasowania i wpadłem na pomysł, żebym w wieku 23 lat może nauczył się prasować. "Spalisz deskę, zniszczysz spodnie, ja to zrobię"- tyle usłyszałem. Koniec końców wygrałem i wyprasowałem sobie spodnie na jutro. Przekaz ma polegać na tym, że w obawie przed szkodą byłem zawsze wyręczany przez rodziców, zamiast dać mi spróbować, abym choć trochę stał się samodzielny.

#przegryw troche #wychodzimyzprzegrywu bo to taki mały sukcesik
    pokaż całość

odpowiedzi (34)