Wpis z mikrobloga

#laptop #msi #naprawalaptopow @naprawalaptopow

Drogie Mirki!

Od trzech lat jestem posiadaczem MSI GT683. Rok po zakupie pojawił się problem z gniazdem zasilania, coś nie łączyło i nie ładował się. Dałem go do naprawy, wymienione zostało gniazdo zasilające, koszt naprawy 150zł i 6 miesięcy gwarancji. Po tygodniu od odebrania znów problem wrócił wiec w ramach gwarancji poprawili swoją naprawę. Przez ponad rok wszystko było cacy, laptopa oszczędzałem, więcej leżał na biurku niż był ruszany, nie było mowy o żadnym braniu go do łóżka itp.

Na początku lipca tego roku problem wrócił, wtyczka jeśli nie stykała to nagrzewała się do wysokiej temperatury - nawet podtapiała plastik, obecnie laptop kompletnie stracił swoje właściwości przenośne i jest unieruchomiony.

Chciałbym sam mojego laptopa naprawić, bo nie mam zaufania do serwisów. Potrafię polutować coś na własne potrzeby ale nigdy nie lutowałem płyt głównych. Macie może jakieś rady, poparte Waszym doświadczeniem w tego rodzaju naprawach? Nada się zwykła lutownica 30W, jaka temperatura? Gniazdo jedno z tych za 20-25zl allegro? Co myślicie abym przewody przylutował do płyty i wyciągnął je za zewnątrz obudowy. Gniazdo przylutowałbym na drugim końcu przewodów, może takie rozwiązanie wyeliminowałoby usterkę na zawsze - ma to jakiś sens?
sobczi11 - #laptop #msi #naprawalaptopow @naprawalaptopow 



Drogie Mirki!

Od trzec...

źródło: comment_GjZ9KOY6pOWdgJnQybiXrrfYVD7Qh8mR.jpg

Pobierz
  • 21
@sobczi11: po pierwsze nie zwykla lutownica tylko precyzyjna (drogie nie sa a niezbedne :) ) po drugie: to nie brzmi jak wina zlacza. ja bym przejzal cala sekcje zasilania
@dreaper: Oczywiście wtyczkę zasilacza też brałem pod uwagę ale podczas pierwszej naprawy stwierdzili że to gniazdo. Teraz sprawdzałem inny zasilacz i problem nadal jest. Wydaje mi się że to co naprawili się znów zepsuło.

@npsr: W taką lutownicę mógłbym zainwestować, na pewno by się kiedyś jeszcze przydała. Kurcze, byłem przekonany że to musi być gniazdo ale czytając to co piszecie to już nie wiem...
@npsr: Wydaje mi się że grzeje się bo wtyczka i gniazdo się nie zwiera zbyt dobrze, jak wkręciłem wtyczkę w imadło i docisnąłem na odpowiedniej wysokości to wszystko jest dobrze. Nic się wtedy nie grzeje, laptop się ładuje. Tyle że jest to niewygodne ;)
@dreaper: Kiedyś jak czyściłem go i zaglądałem do środka to wszystko wyglądało dobrze ale tez dobrze działało. Teraz od czasu kiedy mam problemy z zasilaniem nie zaglądałem do środka, muszę kupić pastę bo w tym msi żeby dostać się do płyty muszę wszystko wypiąć: radiatory, matryce, klawiaturę itd Zewnętrzny wygląd gniazda nie budzi niepokoju

@boroskov: Też tak myślę bo skoro po odpowiednim dociśnięciu a wiec zapewnieniu dobrego przewodzenia prawidłowo działa
@sobczi11: jeżeli gniazdo jest fizycznie ok i zasilacz jest ok to zostają zimne luty na płycie albo uszkodzenie jakiegoś elementu na płycie głównej, co w sumie wydaje się być chyba najbardziej prawdopodobne.
@sobczi11: Jeżeli czujesz się na siłach wymienić gniazdo to próbuj, jeżeli jednak nigdy tego nie robiłeś i nie posiadasz narzędzi (preheater lub hot air) bo sama lutownica grotowa może nie wystarczyć i będziesz się z tym boksował przez niedogrzany laminat. Wymiana gniazda u nas z roczną gwarancją to 129 PLN. Sprawdzimy też przy okazji czy z Twoim zasilaczem jest wszystko ok.
@naprawalaptopow: Niestety nie posiadam tych narzedzi, moze uda mi sie od kogos pozyczyc. Dzieki za informacje, zastanowie sie i dam znac. Problemem jest ze jestem z Wroclawia i dodatkowo musialbym zorganizowac transport aby Wam go dostarczyc oraz zabezpieczyc. Zobacze jeszcze jak wyglada sytuacja z tego rodzaju naprawami we Wro.