Gorące dyskusje ostatnie 12h

#emigracja #holandia #praca

Napiszę coś całkowicie odwrotnego i rzadkiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Siedzę w Holandii już 3 tydzień pracując przez agencję. Mam fajną robotę, na nocne zmiany. Czyszczę maszyny i hale w zakładzie produkującym żywność. Wypłaty tygodniowe, około 300 euro netto na tydzień. W miesiącu jakieś 120-130h, na wyższej stawce procentowej. Nie najgorsze mieszkanie, chociaż za 99eur tygodniowo można by spodziewać się czegoś lepszego. Poznałem naprawdę fajnych ludzi, oczywiście nie brakuje też różnych patusów i innych odpadów. Szkole angielski przez ciągłe używanie, w czasie wolnym uczę się hiszpańskiego. Fajna pogoda, cały czas koło 15-18 stopni bo to kilka kilometrów od morza. Mam 19 lat i nie jestem na wiekówce. Strasznie mi się podobają tutejsze miasta. Nie czuję się przerażony perspektywą spędzenia tutaj kilku miesięcy.

Czytając tag #holandia czuję, że naprawdę dobrze trafiłem.
    pokaż całość

odpowiedzi (123)

Planuję zrobić ziemiankę metodą earthbag czyli "murując" z worków wypełnionych ziemią. Całość będzie w 100% z materiałów organicznych, a składać się będzie z blisko 250 jutowych worków, stempli drewnianych, desek i mat roślinnych. Koszt szacuję na 650zł przy 9m2 powierzchni użytkowej, a budowa ruszy wiosną. Przez zimę mam zamiar zaopatrzyć się w drewno, które będę ręcznie okorowywał. Ma to być alternatywa dla droższych technologi budowlanych, a niewymagająca umiejętności metoda budowy pozwoli zrobić mi to całkowicie samemu. Możesz zaplusować to zawołam jak projekt ruszy ;)
    #budujzwykopem
    pokaż całość

odpowiedzi (91)

Mirki jaka inba u mnie w robocie. Rzecz się dzieje w brytyjskiej drukarni, przychodzę, a tam przy jednej maszynie siedzi muzułmanin i nic nie robi. Myślę "fajnie, nic nie ma do roboty", a tu podbiega kierownik i mi mówi, że muszę szybko zapierdalać, bo muzułmanin nie może wycinać plakatów pro-LGBT, bo mu religia zabrania. I czy mogę pracować na dwóch maszynach, tj mojej i jego, bo to jeszcze dzisiaj trzeba wysłać. Wkurwiłem się i mówię
    - To chyba jakiś żart, nie będę pracował za dwóch
    - Jesteś Polakiem więc zapierdalaj
    Chwila ciszy i dodaje
    - Serio, bierz się do roboty zamiast wymyślać te żenujące baity, i tak nikt w to nie uwierzy
    - To jest mirko, uwierzą we wszystko co się tyczy muzułmanów i gejów
    - ...
    - ...
    - A w drodze do pracy wyruchałem siostrę w BMW

#pracadrukarzamnieupokarza #pracbaza #heheszki
    pokaż całość

odpowiedzi (25)