•  

  pokaż komentarz

  chyba musza wyrwownywac straty po uciekajacych klientach

  •  

   pokaż komentarz

   @niski_poziom: E tam, takie p%@@#$!enie że zrobili to dla tych marnych odsetek. Bardziej im na pewno zależy na tym, żeby nie było żadnych problemów. A te niestety się zdarzają - złośliwość rzeczy martwych.
   Jedyne, co można im wytknąć i co jest IMO skandalem, to to, że nie informują gdzieś, że mają taką awarię. Przecież tu chodzi o pieniądze ludzi, a na tym punkcie każdy jest trochę uczulony.

  •  

   pokaż komentarz

   @sowiq: Awaria to jedno, ale np. wczoraj przez KUP TERAZ kupiono na 322920 aukcjach. Nie wiem ile rzeczy łącznie, ale nawet przyjmując, że jedno 'kup teraz' to 100zł (a podejrzewam, że dużo więcej) daje to kwotę ponad 32 mln zł. Nawet jeśli liczyć 'marny' 1% odsetek w skali roku, dziennie daje to prawie 880zł odsetek. Dziennie!
   Wiem, nie jest to zawrotna kwota, ale w ciągu miesiąca jest to 'gratis' 26000 zł, więc na pensję dla kilku pracowników jest...
   Nie biorę pod uwagę, tego, że:
   wczoraj dodano 1089225 nowych aukcji,
   licytowano na 388716 aukcjach,
   a 1070285 aukcji się zakończyło (nie wiem ile z nich zakończyło się 'sukcesem', ale przyjmijmy, że co druga na której licytowano, co daje kolejne 200.000 aukcji z których wpadnie kasa).

   Ot taka mała dygresja ;-)
   Całe szczęście ostatnio nic nie kupowałem, więc nie zauważyłem tego błędu :)

  •  

   pokaż komentarz

   @husky83: Przyjmować, że co druga aukcja zakończyła się sukcesem jest błędem imo.
   Swoją drogą fajne dane, skąd je brałeś z chęcią bym sobie w nie pozaglądał czasem.

  •  

   pokaż komentarz

   @husky83: 800 zł dziennie to Twoim zdaniem dużo? Myślisz, że tak duży serwis jest w stanie poświęcić kawałek swojej reputacji dla takich pieniędzy? I myślisz, że jak to niby wygląda? Przychodzi do programistów szef i mówi, że mają na tydzień popsuć płatności? :D

   Już pomijając to, że Twoje obliczenia są tylko domysłem. Nie wiem czemu uważasz, że średnia cena przedmiotu to powyżej 100 zł. Nie wiem czemu też zakładasz, że 100% tych zakupów było opłacanych przez PzA. Nie wiem też czemu zakładasz, że 100% PzA nie dochodziło. Przejrzałem kilka komentarzy i ludzie pisali też, że wszystko u nich działa.

   Allegro to bardzo duży serwis, z bardzo dużym zapleczem serwerowym. W takim środowisku na prawdę bardzo łatwo o jakąś awarię. A z powodu rozmiarów infrastruktury błędy znajduje i naprawia się bardzo trudno. Powtórzę jeszcze raz: jak dla mnie największym ich przewinieniem jest brak informowania użytkowników.

  •  

   pokaż komentarz

   @ElCidX: z dziennika webapi. Za niedługo będą dostępne na mojej stronce, póki co jeszcze nie dostępnej (w nowej wersji) publicznie.
   http://multizakup.pl
   Póki co stronka jest jeszcze 'stara', ale do końca marca będzie nowa wersja, zawierająca także statystyki allegro właśnie podobne do tych powyższych ;-)
   (a przede wszystkim zmieniony silnik wyszukiwania przedmiotów, statystyki to tylko dodatek do wyszukiwarki)..

  •  

   pokaż komentarz

   @sowiq: Nie napisałem, że to świadome działanie ;-) też uważam, że to awaria. 800zł dziennie to nie tak dużo, ale miesięcznie daje to wypłaty dla kilku osób.
   Dlaczego uważam, że średnia cena przedmiotu to 100zł? nie wiem. Ot tak luźna kwota. Przy czym może to być np. 10zł, a średnia ilość kupionych przedmiotó przy jednym kup teraz to 10 i na to samo wychodzi (bo wiem ile razy kupiono przez kup teraz, wiem tylko ile razy kliknięto kup teraz).
   Moje obliczenia są czysto teoretyczne, ale postaram się zaraz przygotować raport średniej ceny przedmiotu kupowanego wczoraj na allegro (ale nadal nie wiem ile sztuk kupiono...).

  •  

   pokaż komentarz

   @sowiq:
   Niestety szczegóły mam tylko dla 95 tysięcy klikniętych 'kup teraz' (skrypt zbierający dane za krótko pracuje).
   Dla tych 95 tysięcy klikniętych KUP TERAZ średnia cena jednego przedmiotu to 90.67 zł. Dużo się nie pomyliłem ;-) No i przypominam - obliczenia są z założeniem, że 1 KUP TERAZ = 1 KUPIONY PRZEDMIOT - nie mam dostępu do danych na temat ilości kupionych przy jednym 'kup teraz' przedmiotów. A niektórzy kupują więcej niż jeden przedmiot ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   @husky83: Ok, spoko. Można więc założyć, że średnia cena przedmiotu Kup Teraz to około 100 zł. Ale nie wiesz jaki procent tych ludzi płaci za te zakupy przez PzA ani jaka część tych płatności nie dotarła do sprzedających.
   A nawet jeśli Twoje obliczenia są w 100% poprawne, to i tak uważam, że dla takiego serwisu jak Allegro 900 zł dziennie to śmieszne pieniądze. Policz sobie jaką kasę dostali za te wszystkie aukcje z prowizji. Na tych prowizjach zależy im na pewno dużo bardziej niż na niecałym tysiącu odsetek.

  •  

   pokaż komentarz

   @sowiq: będzie w statystykach, będzie ;-) Tylko muszę się najpierw uporać z podstawowymi funkcjami serwisu... A statystyki będą raczej ciekawostką. Ale prowizję też chętnie tam umieszczę. Chyba że Allegro zacznie się rzucać, że tajemnica handlowa i tyle, ale jaka to tajemnica, skoro każdy użytkownik Allegro mający dostęp do WebAPI (a każdy może mieć dostęp, wystarczy ich poprosić) może obliczyć sobie plus-minus prowizję, jaką pobiera Allegro...

  •  

   pokaż komentarz

   @husky83: Rocznie masz obrót na Allegro ok. 9mld , dziennie ok. 250 mln. A takie statystyki jak Ty to już robi chyba pół internetu :P oczywiście Cię nie zniechęcam, po prostu sam robię coś podobnego :P

  •  

   pokaż komentarz

   @krupek: Statystyki mają być tylko dodatkiem do innego serwisu. Skoro już mam wszystkie niezbędne dane, to czemu takich nie zrobić ;) Nie łatwo mnie zniechęcić :)

  •  

   pokaż komentarz

   @husky83: Wiem,wiem. Nie zniechęcam Cię. Sam musiałbym też siebie zniechęcić a tego nie robię.
   BTW uważaj jak pobierasz dane z journala i filtruj jak Ci zwraca dane o zakończonych aukcjach z przyszłości.... mi potrafi zwrócić aukcje, które "zakończą się" w 2013 roku... oczywiście takich przypadków masz może 0,01% jak nie mniej no ale przy kilku mln wpisów w dzienniku trochę się tego zbierze.
   Ogólnie w Allegro WebAPI jest straszny burdel :P

 •  

  pokaż komentarz

  Kolejna afera! dzein bez afery na wykopie to dzien stracony, ide kupic popcorn.

 •  

  pokaż komentarz

  swego czasu pracowałem w pomocny technicznej w jednym z polskich banków i dość duży odsetek reklamacji dotyczył własnie płatności z allegro, a raczej chodzi o firmę PayU, w przypadku zwrotu środków od nich to właściwie nie było szans, tak samo jeśli chodzi o sprawdzenie czemu po zapłacie wplata niedotarta, wyglądało to zawsze tak samo, my mieliśmy w systemie ze wplata wyszła od nas i poszła do payu, a w payu pieniądze znikały (czasem pojawiały się po kilku dniach)
  Problem jest taki ze PayU to osobna spółka, do której allegro outsource-uje usługi finansowe, i problem jest taki (przynajmniej nam w banku się tak wydawało), że allegro też ma pewne problemy z komunikacja z PayU

 •  

  pokaż komentarz

  Ja miałem lepszy problem. Otóż wysłałem kasę, czekam na towar, czekam i nic. Dzwonię do gościa, a facet nie odbiera. Wysłałem e-mail, dwa dni później odpowiedź, podał numer konta i prosi o wpłatę. Zaraz zaraz, przecież wysłałem kasę już dawno. No więc napisałem mu, ponownie, że na PayU ma kasę, a facet zdziwiony odpisuje, że on ma konto w pko, a nie payu i tam trzeba wpłacić kasę... Na szczęście facet poczytał trochę i skumał, ale co się nerwów najadłem czekając na listonosza...

  •  

   pokaż komentarz

   @yuio: ja zawsze wpłacam bezpośrednio na konto sprzedawcy. jeżeli ma podane dane wysyłane po zakończeniu aukcji.

  •  

   pokaż komentarz

   @r102: Ja też, nie korzystam z płatności allegro bo im zwyczajnie ufam, a o tym że kasa potrafi iść kilka dni od odbiorcy było wiadomo od początku i było to głównym argumentem przeciw pomysłowi kolesi z alledrogo.

  •  

   pokaż komentarz

   @yuio: Miałem bardzo podobną sytuację. Użytkownik allegro dawno nic nie sprzedawał i pewnie także nie kupował. Sprzedał jakąś rzecz. Ja wpłata natychmiastowa po wygraniu aukcji, zawsze tak robię. Tydzień nie ma przedmiotu, drugi tydzień, przedmiotu brak. Dzwonię poirytowany, facet na mnie z oburzeniem że jak ja śmiem dzwonić chociaż nie zapłaciłem, po kilkuminutowej konwersacji wyjaśniłem Mu co i jak :)

  •  

   pokaż komentarz

   @yuio: Ja się zawsze dostosowuję do życzenia sprzedającego, choć preferuję PayU - POK lepiej działa, czekam właśnie na zwrot pieniędzy.
   Jako sprzedawca również wolę PayU, bo jest zwyczajnie szybciej. Od czasu do czasu zdarzają się kwiatki typu [cool story]:
   -panie podaj pan konto bo ja nie mam konta w tym całym peju
   Podaję wtedy numer (mimo, że był podany w mailu) i dodaję informację o tym, że przez PayU jest szybciej i bezpieczniej, nie trzeba mieć konta PayU, wystarczy zwyczajna karta płatnicza lub konto internetowe.
   -przecież pisałem że nie mam konta peju [/cool story]

  •  

   pokaż komentarz

   @r102: i każdy może Cię zrobić w trąbę.

   Ja jeśli mam płacić z góry a nie przy odbiorze to zawsze płacę kartą - w tedy mam pewność, że w razie co kasa do mnie wróci bez mieszania w to policji i sądów.

  •  

   pokaż komentarz

   @r102:
   @thewickerman88: a ja tam wole Platnosci Allegro wlasnie dlatego, że kasa dochodzi odrazu (przynajmniej od razu przychodzi mail potwierdzajacy, przynajmniej u mnie) i można od razu sfinalizowac transakcje.

  •  

   pokaż komentarz

   @mnlf: wyjaśnij dlaczego ktoś może mnie zrobic w trąbę? Moim zdaniem PayU może mnie szybciej zrobić w trąbę, bo nie mam ani ich nazwiska ani nic poza nr aukcji, i zgłaszając sprawę policji nie wiem kogo mają ścigać, a wiadomo jak działa nasza Policja jak mają mieć doczynienia z komputerami.
   Natomiast jeżeli chodzi o ochronę kupujących allegro, to nie ma wymogu płacenia przez PayU, żeby dostać zwrot kasy.

  •  

   pokaż komentarz

   @r102:

   wyjaśnij dlaczego ktoś może mnie zrobic w trąbę?
   Może np nie wysłać rzeczy za którą zapłaciłeś.

   Bank w takiej sytuacji nie cofnie przelewu, przelałeś kasę nieznajomej osobie na własne ryzyko i teraz sam sobie ją odzyskuj.

   Moim zdaniem PayU może mnie szybciej zrobić w trąbę
   Nie jeśli zapłacisz kartą - wtedy wystarczy dosłownie jeden telefon do banku i kasa wraca (wprawdzie dopiero po około miesiącu ale Ty niczym się nie musisz przejmować to bank wszytko załatwia).

   I nie ma znaczenia kto zawinił, bank ściąga kasę z konta instytucji na którą szła płatność (czyli w tym przypadku PayU), a potem niech oni załatwiają to miedzy sobą.

   Nawet gdyby PayU czy tam inna firma której płaciłeś tą kartą ogłosiło upadłość i okazało się niewypłacalne itak dostaniesz kasę z powrotem ze specjalnego funduszu bankowego.

  •  

   pokaż komentarz

   @mnlf: no tak ale dalej nie rozumiem czemu ktoś może mnie zrobić w trąbę?
   Jak ktoś mi nie wyśle przedmiotu to zgłaszam spór i dostaję kasę od allegro. Jedynym problem może być czas w którym to będzie się działo, ale nikt mnie nie zrobi w trąbę

  •  

   pokaż komentarz

   @r102: allegro wcale automatycznie kasy nie oddaje tak jak to robi bank tylko próbuje się wyręczać policją z którą jest sporo problemów.

   Podstawowa różnica jest taka, że bank każe sprzedawcy udowodnić, że nie jest oszustem, jeśli ten nie dostarczy wymaganych dowodów we wskazanym czasie nie ma dalej żadnej dyskusji kasa wraca. (Nie tylko, że paczkę nadał ale i że dotarła wraz zawartością taką jaka powinna). Nawet jeśli ostatecznie zawini poczta/kurier to i tak banku to nie obchodzi, oddaje kasę a sprzedawca niech się potem rozlicza z pocztą.

   Allegro tak nie działa w allegro są jakieś spory, przerzucanie winy z jednego na drugiego, policja i niepewny wynik śledztwa.

   Niedawno była opisana na wykopie sprawa komputeronika która niby nie była oszustwem ale bank również ukrócił by szybko taki proceder gdyby było płacone kartą (bo wprawdzie kasę i tak by oddali z własnej woli ni mieszając w to banku ale nieuczciwy sklep który oferował towar a potem nie chciał go sprzedać był by do tyłu o prowizję z płatności kartą więc szybko zaprzedał takich działań).

 •  

  pokaż komentarz

  Przed chwilą płaciłem w ten sposób i płatność przeszła bez problemu i ma status "Zakończona". Widocznie jakiś przejściowy problem i pewnie tylko część wpłat utknęła. Wykopuje, może ktoś to wyjaśni.

  •  

   pokaż komentarz

   @vipperek: Wczoraj zakupiłem przedmiot płatność i dotarła, choć po kilkudziesięciu minutach.
   Być może masz rację i jest problem ze starszymi wpłatami, a nowe idą na bieżąco. Cały czas od kilku dni pojawiają się nowe wątki na allegro, że wpłaty nie docierają, i ludzie czekają na nie od kilku dni. Więc nie jest to odosobniony przypadek, może być opóźnienie 24, 48 godzinne, ale trzymać pieniądze przez 5 dni, i nie informować dlaczego tak się dzieje... :(

  •  

   pokaż komentarz

   @teleimpact: Ja płąciłem niedawno i wpłata była na koncie w parę min. Bez problemu. Może nie jest to problem samego allegro tylko systemu PayU, albo niektórych banków ?

  •  

   pokaż komentarz

   @ozgrozo: W bankach płatność przechodzi, nikt z użytkowników nie ma dostępu do systemu payu, to allegro powinno informować o problemach. Czy to swoich czy systemu payu, na których opiertają swoje usługi.

  •  

   pokaż komentarz

   @teleimpact: Zgoda ale to trochę dziwne że jednym przechodzą tranzakcje od razu a innym wiszą w nieskończoność. Nie ma tu jakiejś logiki lub jakiegoś jednorodnego wzorca działania :)

  •  

   pokaż komentarz

   @ozgrozo:
   kupiłem tak w zeszłym tygodniu 2 rzeczy, jedną już mam w domu, druga już idzie z chin.

  •  

   pokaż komentarz

   @ozgrozo: Sorry, że się podpinam ale chciałbym się dołączyć do prośby o wykop effect. Prowadzę sprzedaż na allegro (skala ok100k miesiąc). Sytuacja toczy się od stycznia. Przez działanie allegro otrzymaliśmy kilkadziesiąt negatywów.
   MAŁO TEGO
   UWAGA!!!!
   MAŁO TEGO
   UWAGA!!!!
   Allegro źle wylicza opłaty za prowadzenie kont. Sprawdzajcie swoją sprzedaż i to ile powinniście płacić za prowizje. W zeszłym miesiącu po skrupulatnym przejrzeniu całej sytuacji okazało się że oszukali mnie na 500zł i dopiero poprzez liczne maile doprowadziłem do zwrotu pieniędzy!!!
   ALLEGRO SIĘ STACZA!

  •  

   pokaż komentarz

   @mi3chal: Super ! Tylko jaki związek ze sprawą ?

  •  

   pokaż komentarz

   @bladys: wieszczu apokalipsu kurde :D allegro się stacza? leć na świstaka

  •  

   pokaż komentarz

   @ozgrozo:

   Może nie jest to problem samego allegro tylko systemu PayU, albo niektórych banków ?

   Ale użytkownicy, którzy zwracają się z prośbą o pomoc, są użytkownikami Allegro :-) Więc wypadałoby się zainteresować i wyjaśnić sprawę.

  •  

   pokaż komentarz

   apokalipsu kurde :D allegro się stacza? leć na świst

   @dusieqq: i co tam będę robił? Zawijał w sreberka? 90% klientów to klienci z allegro. Świstak jest nadal totalną mniejszością i nie ma szans na wybicie się

 •  

  pokaż komentarz

  wszystko ma swój koniec. mnie za 14 zł komornikiem straszyli :)

 •  

  pokaż komentarz

  Ci sprzedawcy którzy najpierw wypłacają kasę z PzA a dopiero potem wysyłają towar chyba do końca nie rozumieją po co są PzA. A są po to żeby w ciągu kilku chwil mieć potwierdzenie że kupujący zapłacił. Jeśli robi przelew z innego banku to trwa to min 1 dzień. Co z tego że sprzedający w przypadku PzA nie ma kasy na koncie? ale wie że kupujący zapłacił a gwarantem tego jest allegro. Nóż mi się w kieszeni otwiera jak słyszę te narzekania sprzedających że kasa z PzA idzie jeden dzień i jeszcze przez to opóźnia wysyłkę. No litości, jeśli ktoś traci płynność finansową z powodu jednego dnia opóźnienia to nie powinien brać się za biznes. Tutaj chodzi o to że te pieniądze są gwarantowane umową z allegro. W przypadku zwykłego przelewu od kupującego tej gwarancji nie ma i dlatego trzeba czekać aż on faktycznie dojdzie.

  To tyle jeśli chodzi o mechanizm PzA. Co do samego allegro to uważam że kupowanie tam straciło sens. Niemal wszystko kup teraz w cenach sklepowych+prowizja allegro. Po prostu się nie opłaca.

  •  

   pokaż komentarz

   @m_i_n: A ty chyba nie przeczytałeś albo nie zrozumiałeś znaleziska bo mówisz nie na temat...
   Mowa jest o tym, że sprzedawcy w swoich panelach widza wplate jako "Rozpoczętą" mimo że już zapłacono...

 •  

  pokaż komentarz

  Też tak kiedyś miałem. Dzwońcie bezpośrednio do firmy która się tym zajmuje. Ciężko się dodzwonić, ale efekt natychmiastowy.

 •  

  pokaż komentarz

  Czekamy na kolejne AMA Allegro! A, no i PayU też. A, no i przy okazji z Solarisem też bym prosił AMA, skoro już sobie takie życzenia tu wpisuję ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Miałem okazję sprzedać 2 dni temu pewien przedmiot. Kupujący zapłacił oczywiście przez PayU. Nim wpłata dotarła do mnie minęło dobre 10h. Teraz czekam na wypłatę środków i zawsze odbywało się to w ciągu 24h. Teraz nadal jest status wypłaty jako Rozpoczęta. Ciekawe ile przyjdzie mi czekać.

 •  

  pokaż komentarz

  Zasada jest prosta - jeśli jest taka możliwość zawsze należy płacić bezpośrednio na konto podane przez sprzedawcę a nie przez jakiegoś pośrednika.

 •  

  pokaż komentarz

  Allegro rzadko ingeruje w komentarze, więc wątpię by coś tu zrobiła. Allegro nic nie robi z komentarzami "odwetowymi" więc wątpię by chcieli coś zrobić w tym przypadku. Tym bardziej, że klient rzeczywiście jest niezadowolony z szybkości transakcji.

 •  

  pokaż komentarz

  hiehiehie szykuje się kolejne AMA z Allegro :D

 •  

  pokaż komentarz

  Niech Ci którzy piszą na forach o błędach na allegro albo, że podadzą ich do sądu liczą się z tym że Allegro z byle powodu zablokuje im konta. Ja już tak miałem jak próbowałem walczyć o swoje.

 •  

  pokaż komentarz

  Na początku, chciał bym podziękować wszystkim wykopującym! Nie spodziewałem się aż tak dużej ilości głosów.
  Allegro właśnie wysłało mi odpowiedź na maila z przed kilku dni:

  Witam.
  Dziękuję Panu za przesłaną wiadomość.
  Proszę o udzielenie dokładniejszych informacji, wraz z przytoczeniem numeru oferty (lub odnośnika do strony z ofertą), której problem dotyczy.
  Pozdrawiam,
  Anna Niebudek
  Zespół Allegro
  http://www.allegro.pl


  Ja nie wiem, czy oni próbują zrobić debila z użytkowników, ale takimi tekstami udowadniają że to oni mają coś z głową.
  W mailu do nich był dokładnie opisany problem, nawet numery przedmiotów i nazwy użytkowników których wpłaty problem dotyczył.
  Po prostu już nie mam siły, i chyba tracę nadzieję na odzyskanie pieniędzy. :(
  Z tego co czytam na forum allegro, inni użytkownicy podobnie tracą nadzieję. Allegro robi z nas palantów, trochę przykro bo za swoje usługi kasują nie małe kwoty. :(

 •  

  pokaż komentarz

  Ale wiesz,ze allegro ma 3 dni robocze na wyplate srodkow? Wiesz,ze jesli zadanie wyplaty zglosisz w piatek,to kase mozesz dostac w srode?(5 dni!). Czy masz pretensje,a nie czytales regulaminu. No i oczywiscie wiesz,ze jako sprzedawca masz obowiazek wyslac towar po wplynieciu naleznosci na konto allegro, a nie na Twoje osobiste?(o tym tez mowi regulamin).

  Chyba,ze mowisz o tym,ze naleznosci nie ma na twoim koncie allegro,wtedy jak najbardziej masz racje.

  •  

   pokaż komentarz

   @reaper1: Nie chodzi o wypłaty z konta PayU na allegro, ale o wpłaty od kupujących. Przechodzą one przez następujące statusy: Rozpoczęta (idzie z banku kupującego do PayU), Zakończona (idzie z PayU na konto kupującego) lub Anulowana. W opisanej w wykopie sytuacji wpłaty od kupujących mają przez kilka dni status 'Rozpoczęta', co oznacza że nie dotarły jeszcze na PayU. A jak nie dotarły na PayU to oznacza że pieniądze wiszą 'gdzieś' wirtualnie i sprzedający nie ma pewności że wpłata do niego dotrze, ponieważ jeżeli wpłata ma status 'Rozpoczęta' to kupujący może ją anulować i cofnąć.

   A teraz wyobraź sobie sytuację - sprzedaję buty za 250 zł. Ktoś kupił 3 pary, wpłaca przez PayU 750 zł + przesyłka. Wpłata ma status 'Rozpoczęta', więc nie ma jej na koncie PayU. Kupujący żąda natychmiastowej wysyłki i straszy negatywem. "Na słowo" wysyłam, paczka do niego dociera, a wpłata jest dalej 'Rozpoczęta' - on towar ma, ja pieniędzy nie. Dodatkowo on jak dostanie paczkę może kliknąć 'anuluj wpłatę' i cofnąć przelew. Jeżeli to robi to ja jestem bez towaru i bez pieniędzy, a on ma i to i to. Wiadomo można odzyskać w sądzie itd, ale to jest dużo zachodu i wydatków, prawda?

   Oczywiście sytuacja hipotetyczna, nie jestem debilką żeby wysyłać towar zanim zobaczę status wpłaty 'Zakończona' ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Elliannia: Rozumiem Cie. Nie rozumiem natomiast tych,ktorzy nie dostali potwierdzenia,ze srodki zostaly do Ciebie dostarczone. To ich problem,ze ich pieniadze nie zostaly Tobie przekazane,nie Twoj. Podobnie ja mialem kiedy taki problem z rozpoczeta platnoscia i pamietam,ze z 3 czy 4 razy musialem ja anulowac aby kolejna przeszla natychmiast. Nie smialbym miec roszczen do sprzedawcy gdy nie ma on moich pieniedzy.

   Mozesz w opisie aukcji zaznaczyc,ze platnosc uwaza sie za dokonana gdy pojawi sie status: zakonczona oraz po potwierdzeniu mailowym z allegro, a w razie braku takiego statusu aby kupujacy kontaktowal sie z allegro.

  •  

   pokaż komentarz

   @reaper1:

   Ogólnie gdyby to działało jak powinno to byłabym bardzo zadowolona - nie muszę się przekopywać przez historię w banku żeby znaleźć zaksięgowane wpłaty, spisać dane, odszyfrować tytuły itd (allegrowicze mają naprawdę dużą wyobraźnię), tylko od razu widzę 'Nowa wpłata od kupującego' i sobie odhaczam jako zapłacone i do wysłania. Powiem wręcz że wolę jak mam wpłatę przez PayU - byle PayU nie nawalało tak jak teraz z tymi statusami :/

 •  

  pokaż komentarz

  Olać PayU płacić bezpośrednio.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Potwierdzam. Właśnie mija 4 doba od momentu wpłaty za przedmioty, które sprzedałem a kasy ciągle nie mam na koncie. Status zapłaty: rozpoczęta.

 •  

  pokaż komentarz

  Allegro nic nie usunie. Wielokrotnie miałem sytuacje, że kupowali u mnie użytkownicy "po złości", np 24.12 zamawiali towar, 27.12 z niego rezygnowali, a 29.12 wystawiali negatyw bo "nie dostał towaru". Allegro z założenia nie ingeruje w komentarze. Co do opóźnień w płatnościach, w moim przypadku trudno zweryfikować jaki odsetek ma takie problemy gdyż sprzedaję dość dużo i nie mam czasu na weryfikowanie tego. Kiedyś jak nie korzystałem z menadżerów i obsługiwałem całe Allegro po mailach to miałem inny problem - nie dostawałem maili z informacjami że otrzymałem wpłatę :/ Oczywiście Allegro twierdzi że to moja wina, ale dziwne że wszystkie inne maile dostawałem tylko nie te, które notabene są najważniejsze.

 •  

  pokaż komentarz

  To dziwne, bo dokonywałem płatności poprzez PayU w dniach: 2012-03-05 i 2012-03-07, i wszystkie mają status "zakończona". Nie było najmniejszych trudności...

 •  

  pokaż komentarz

  Jak mnie wkurza Ebay polski, świstak itp. - Chętnie bym z nich korzystał, ale nie mogę uporządkować przedmiotów które chce kupić pod względem ofert.
  NA allegro naciskam porządkowanie i najczęściej wybieram to co najczęściej kupują inni. Dopóki będzie to wyglądało w ten sposób, to allegro zawsze będzie monopolistą...

 •  

  pokaż komentarz

  U mnie ostatnio , od statusu rozpoczęte, do wpłaty na konto sprzedającego minęło 7dni....

 •  

  pokaż komentarz

  Allegro zbija kokosy z odsetek przetrzymywanych pieniedzy przeznaczonych na transakcje.

 •  

  pokaż komentarz

  Jeśli klient chce szybkiej wysyłki to najpewniejsza jest płatność za pobraniem.

 •  

  pokaż komentarz

  Potwierdzam. Przedwczoraj coś kupowałem i sprzedawca nie mógł ruszyć mojej wpłaty.

 •  

  pokaż komentarz

  Ot ciekawostka. Mnie to nie dziwi. Jak robiłem AMA jako były pracownik, gdzie pisałem, iż pracowałem podczas największej awarii PzA, to nikt nie zadał nawet jednego pytania w związku z tym tematem, a teraz nagle wielkie rozczulanie się. Każdy myśli, że Allegro zerwie umowę z PayU jednak mało komu chciało się zagłębić, że PayU wchodzi w skład Grupy Allegro. Sorry, teraz to się ładnie po amerykańsku nazywa allegrogroup.

 •  

  pokaż komentarz

  @ Ellianniaç wiem, ze dziwne moje konto jest czyste, nie ma zadnego sladu i nikt z mojej rodziny nic nie kupil, bo nikt nie wie o koncie. Allegro nie raczylo odp na moje wyjasnienia

 •  

  pokaż komentarz

  Taa, proszę o zmianę ilości dostępnych sztuk - nie ma technicznie takiej możliwości, proszę o aktualizacje opisu bo mi hosting obrazki wykasował - to samo. No k%%!a płace im tyle prowizji, a oni mają mnie w dupie.

 •  

  pokaż komentarz

  jakbym czytał tabloida
  najpierw w tytule widzę: "a użytkownicy dostają kolejne negatywy..."
  a później czytam: "A użytkownicy którzy liczyli na szybką wysyłkę, zapowiadają negatywy."

 •  

  pokaż komentarz

  O, znowu Allegro coś zj!#%ło...
  Ja tam kupuję już tylko kiedy na prawdę muszę... popatrzeć po sprzedawcach - pełno negatywów, opisy z dupy, zdjęcia robione kartoflem. Ostatni tydzień spędziłam na szukaniu w miarę dobrego, używanego monitora - k#$$icy można dostać >.<
  PayU nie używam i nie zamierzam, szybciej i pewniej byłoby wysyłać kasę gołębiem pocztowym.

 •  

  pokaż komentarz

  Przydałaby się jakaś konkurencja dla allegro bo to najlepszy sposób dyscyplinowania nieuczciwych firm. Problem jest taki że kupujących te problemy sprzedawców nie obchodzą. Na wszystko jednak znajdzie się w końcu rozwiązanie.

 •  

  pokaż komentarz

  Mi właśnie zmienił sie status wpłaty z "rozpoczęta" na "zakończona" po prawie 25 godzinach...

 •  

  pokaż komentarz

  Taka sytuacja ma miejsce już od dawna, niestety. W ciągu 3 miesięcy miałam z 15 takich sytuacji - ale po pierwszej nauczyłam się już po 2 dniach pisać/dzwonić do kupującego żeby skontaktował się z allegro w sprawie wpłaty, bo wciąż nie jest zakończona. Dzięki temu można się zabezpieczyć przed negatywami. Żeby było śmieszniej - jak napisałam do allegro i ja i kupujący w tym samym czasie, jeden z konsultantów napisał do mnie żebym nie wysyłała dopóki wpłata się nie zakończy, za pół godziny allegro przekazało wpłatę, a ja dostałam maila z groźbą ostrzeżenia od innego konsultanta - i informacją że mam natychmiast towar wysłać bo wpłata jest zakończona. Tylko została zakończona 5 minut przed otrzymaniem maila :/

  No i uważam że kupujący nie powinien otrzymywać maila 'Sprzedający otrzymał Twoją wpłatę' ale maila 'Twoja wpłata zostanie przekazana kupującemu w ciągu 5 dni roboczych' ;)

 •  

  pokaż komentarz

  To ja miałem też ciekawy przypadek z płatnościami allegro. Kupiłem dwie rzeczy u jednego sprzedawcy, na oddzielnych aukcjach. Chciałem za nie zapłacić razem i jednorazowo za przesyłkę. No i wyszło tak że pojedynczo mogłem zapłacić(w jakikolwiek sposób z linków które dostarczyło mi allegro, po aukcji, na emaila etc.). Ale nijak nie miałem możliwości. W kupionych w panelu nie pokazywały mi się te dwie aukcje, więc nie mogłem zaznaczyć i przez to zapłacić. Dopiero po 24 godzinach się pojawiły i dopiero wtedy mogłem opłacić. Sporo razy kupowałem po dwa przedmioty, pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło.

 •  

  pokaż komentarz

  A wszystko po to żeby było miło xD.

 •  

  pokaż komentarz

  Serwisy allegro właśnie padły :)

 •  

  pokaż komentarz

  to wina PayU a nie allegro, tytuł wprowadza częściowo w błąd

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @qweq3: ale Allegro za to odpowiada.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @qweq3: Allegro korzysta z usług PayU, która jak widzimy, zawodzi już nie po raz pierwszy. Zamiast czym prędzej zmienić swojego usługobiorcę Allegro milczy nie podając żadnych szczegółów awarii. Priorytetem powinno być zadowolenie klienta a Allegro ma to w dupie.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @qweq3: Oprócz tego jest to zgodne z regulaminem:

   1.4.
   Agent Rozliczeniowy dokonuje przekazania otrzymanych środków na rachunek Użytkownika nie później niż w terminie 3 dni roboczych, od chwili zgłoszenia przez Użytkownika żądania udostępnienia zgromadzonych środków. Agent Rozliczeniowy nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia w przekazywaniu należnych środków na rachunek Użytkownika spowodowane przyczynami powstałymi po złożeniu przez Agenta Rozliczeniowego polecenia przelewu, a także za niezrealizowanie oraz opóźnienie w przekazaniu należnych środków spowodowane nie podaniem przez Użytkownika bądź podaniem nieprawidłowych lub niekompletnych danych, które uniemożliwiają zrealizowanie przelewu bankowego, jak również za opóźnienia będące następstwem zdarzeń niezależnych od Agenta Rozliczeniowego, w szczególności zdarzeń o charakterze siły wyższej.

  •  

   pokaż komentarz

   @qweq3: Racja, Allegro zachowuje się bardzo w porządku względem swoich sfrustrowanych klientów nie odpisując na maile, forum, blogu oraz nie publikując swojego oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

   Sądzisz, że PayU się sprawdziło, winy Allegro nie ma żadnej czyli wszystko jest cacy i sprawa znikających pieniędzy tak naprawdę nie istnieje, bo Ci wstrętni użytkownicy sobie ubzdurali.

  •  

   pokaż komentarz

   @kaskaderMike: Sprawa jest taka sama jak z PKP i jak skomentował ich ją prezes / rzecznik:
   - Jakby ludzie nie jeździli, to by problemów nie było.

 •  

  pokaż komentarz

  "dostają negatywy" jeśli kupujący ma choć jedną półkulę mózgową to nie wystawi negatywa bo wie że wpłata nie dotarła do sprzedawcy i nie obwinia go o to

 •  

  pokaż komentarz

  Po moich interwencjach i tego co zapłacił , allegro przysłało mi odpowiedź,że moją skargę rozpatrzy w ciągu miesiąca. Następnej osobie, która u mnie kupowała napisałam, żeby nie płaciła przez allegro ,bo mnie okradli i nie mają zamiaru zwrócić kasy,a ja przedmiot wysłałam zaraz po otrzymaniu linku,że kupujący wybrał sposób zapłaty. Pieniądze z tej transakcji zaraz znalazły się na moim koncie. Czyżby przypadek?

 •  

  pokaż komentarz

  swoją drogą, działa Wam Allegro? bo mi nie wczytuje stron

 •  

  pokaż komentarz

  mnie allegro inaczej zrobilo w bambuko a mianowice zglosil sie koles Piotr26047 i zazadal od Allegro zwrotu prowizji za nie zaplacenie niby przeze mnie za ksiazke, ktora niby od niego kupilam. I dostalam ostrzezenie. Z Piotr26047 skontaktowac sie nie mozna inaczej jak tylko mozliwosc wyslania 3 maili z prosba o usuniecie ostrzezenia, oczywiscie zero odzewu !!!!!
  Oczywiscie nigdy nic od tego kolesia nie kupowalam wiec zadnych podstaw do zwracania prowizji nie bylo. I to byla moja pierszwa i ostatnia transakcja na Allegro. Nigdy wiecej!!!!!!!!

  •  

   pokaż komentarz

   @wojtynaaa: Trochę dziwne, bo allegro od momentu jak sprzedający zwróci się o zwrot prowizji czeka 7 dni na wyjaśnienie od kupującego zaistniałej sytuacji... Mało tego, procedura zwrotu prowizji jest taka, że jak ktoś nie kupił nic od Ciebie to nie masz możliwości starania się o zwrot prowizji - ja mam na liście tylko aukcje które zostały wygrane i tylko użytkowników którzy dokonali zakupu. Sprawdź lepiej czy ktoś z rodziny nie dokonał zakupu z Twojego konta.

 •  

  pokaż komentarz

  A po cholerę płacić przez Allegro? Nie można normalnego przelewu chlapnąć?
  PayU może się komuś pomylić z PayPalem i w przypadku płacenia kartą kredytową czeka nas niemiła niespodziewanka w postaci naliczenia opłaty 10 zł za transakcję gotówkową.
  Płacąc przez PayPal wszystkie transakcje są traktowane jako bezgotówkowe i zwolnione z opłaty.

  Kwota straty to jakieś 10 zł, co może być procentowo dużą kwotą przy drobnym zakupie.

  •  

   pokaż komentarz

   @mwitbrot: Chyba nie wiesz jak działa payu, allehro wręcz narzuca użytkownikowi aby dokonał płatności przez ten system, w kolejnych krokach po zakupie... I tak na koniec użytkownik nieświadomy klika zapłać, i jest w szarej dupie bo dokonuje płatności poprzez payu. Którego to nie da się wyłączyć.
   Kupuję i sprzedaję na allegro od lat, ale sam wpadam w pułapki płatności payu, tak mają skonstruowany system.

  •  

   pokaż komentarz

   @teleimpact: A ja zawsze klikam "Dane kontrahenta" (czy jak to się tam nazywa) i przelewam na tam podane konto. Jeśli konta nie ma, to e-mail. Nie zamierzam korzystać z jakiś bzdur.

 •  

  pokaż komentarz

  Btw., jest obecnie dużo aukcji/ofert, w których np. klucz do gry wysyła się sam po otrzymaniu wpłaty. Niestety, w PayU boty działają tylko w dni robocze od 8 do 20 :) Sam na grę musiałem czekać 2 dni, bo tyle czasu zajęło PayU zauważenie, że doszła wpłata.

  •  

   pokaż komentarz

   @msichal: w dni robocze banki realizują między sobą przelewy - NIE boty allegro człowieku

  •  

   pokaż komentarz

   @mjklkg: W PayU wpłaca się pieniądze w obrębie jednego banku, więc dochodzi natychmiastowo.

  •  

   pokaż komentarz

   @msichal: w obrębie jednego banku to by było gdyby wszyscy użytkownicy mieli w tym samym - dodatkowo są sesje bankowe

  •  

   pokaż komentarz

   @mjklkg: Mi chodziło o samo 'zauważanie' wpłaty przez PayU, wygląda na to, że sprawdzaniem wpłat zajmują się pracownicy... A z drugiej strony, skoro mają tyle kont do wpłat, to nie mogliby w tej samej chwili też wypłacać sprzedającym z kont w odpowiednich bankach?

  •  

   pokaż komentarz

   @msichal: Kocham wypowiedzi ludzi piszących o czymś, o czym nie mają pojęcia. Maile "nowa wpłata od kupującego" przychodzą 24/7.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ebeb: Czyli mam zwidy, że moja kasa doszła co najmniej dzień od wysłania? Masz szczęście, widocznie Twój klient używa akurat banku, który posiada jakiś automatyczny system(allegro się pewnie dogadało).

  •  

   pokaż komentarz

   @msichal: w sumie dzisiaj kopiłem coś na allegro i zapłaciłem w ten sposób... zobaczę co się będzie działo

  •  

   pokaż komentarz

   @msichal: Dobry pomysł, żeby wysnuwać tezę na podstawie jednej płatności... Dłuższą niż natychmiastową realizację "umożliwia" jedynie wybranie opcji "zwykły przelew" zamiast odpowiedniego banku lub wpłata na poczcie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ebeb: W skrócie powiem, że masz po prostu szczęście. Czekając na 'zadziałanie' wpłaty miałem trochę czasu na czytanie, i doszedłem do fajnej tabelki na stronie PayU, gdzie było napisane, kiedy realizują wpłaty w odniesieniu do poszczególnych banków :) Jak nie zapomnę, to zedytuję, albo dopiszę, jak to znajdę.
   EDIT: Went better than expected.
   http://www.payu.pl/dla-sklepow/szeroki-wachlarz-uslug
   Obczaj sobie tabelkę na dole. Ja wpłacałem z BGŻ już parę razy i widzę, że miałem szczęście, bo wpłata 'przychodziła' w moim przypadku w sobotę.

  •  

   pokaż komentarz

   @msichal: Więc moje stwierdzenie było poprawne, z tym, że część banków nie jest obsługiwana aż tak szybko jak reszta. Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale w formularzu płatności przy wybieraniu banku nie ma ich aż tylu ile w tabeli, podejrzewam, że są tylko te, przy których jest realizacja ONLINE. W takim wypadku pieniądze między wpłatą a dotarciem na subkonto sprzedającego nie mogą być wykorzystywane przez PayU, tak samo jak przy przelewie między różnymi bankami w sesji ELIXIR, a tempo realizacji mogłoby być szybsze jedynie wtedy, kiedy sprzedający i kupujący mają konta w tym samym banku.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja osobiście kupiłem gitarę 28 lutego, wpłaty przez PayU dokonałem w 5 minut po aukcji, a sprzedający do dzisiaj nie otrzymał wpłaty.

  Zamierzam napisać do Urzędu Ochrony Konsumenta, niech się tym zajmą.

  •  

   pokaż komentarz

   @szczypek45: Nie dostałeś maila "Sprzedający [nazwa] otrzymał Twoją wpłatę"? Jedyne, co mi przychodzi do głowy to "zwykły przelew" z błędnie wpisanym tytułem lub kwotą. Sprawa ciekawa, mógłbyś rozwinąć?

  •  

   pokaż komentarz

   @Ebeb: Nie rozumiesz że ludzie wpłacają poprzez PayU, i wpłaty nie docierają do drugiej osoby, więc logiczne że maile "Sprzedający otrzymał twoją wpłatę" nie docierają.

  •  

   pokaż komentarz

   @teleimpact: Nie rozumiem. Mam powiedzieć, ile wpłat dostałem w ciągu ostatniego tygodnia? Jedyna awaria PayU/PzA z jaką się spotkałem miała miejsce, gdy gmail zablokował maile od Allegro. Kwestia dotarcia wpłaty do drugiej osoby jest dwojako traktowana, część ludzi uważa, że otrzymali wpłatę dopiero wtedy, gdy mają ją na koncie, widać to też tutaj w paru komentarzach.

  •  

   pokaż komentarz

   jsce, gdy gmail zablokował maile od Allegro. Kwestia dotarcia wpłaty do drugiej osoby jest dwojako traktowana, część ludzi uważa, że otrzymali wpłatę dopiero wtedy, gdy mają ją na koncie, widać to też tutaj w paru komentarzach.

   @Ebeb: Skoro klienci mają bankowe potwierdzenia że wpłaty wyszły już dawno, to gdzie są pieniądze???

   Pozwolę sobię zacytowac mojego klienta, który wpłacał pieniądze poprzez PayU i do części klientów one nie dotarły:

   Szanowny Panie,

   My też spotkamy się z błędami Allegro - przy ostatnich "zakupach" dokonaliśmy 2-3 płatności zbiorczych, w których między innymi był też Pan. Jak
   się okazało, wielu sprzedawców (1/5 całości) napisało do nas że nie otrzymało pieniędzy - mimo że zostały wysłane.

   Sprawę oczywiście monitorujemy, pieniądze zostały przesłane przez PayU za pomocą płatności zbiorczej (kilka akcji opłacaliśmy jednorazowo)


   Sytuacja jest bardzo niepokojąca.......

  •  

   pokaż komentarz

   @teleimpact: Boję się odpowiadać, bo znów mi dasz minusa i spadnę w rankingu, lol.
   Powinienem chyba grać w lotka, wychodzi na to, że jestem niebywałym farciarzem, 9x% kupujących u mnie płaci przez PayU i nie mam najmniejszych problemów. Ostatnio też sporo kupowałem, nie uwierzysz, ale wszystkie wpłaty dotarły błyskawicznie. Poczekam na jakąś kumulację.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ebeb: Dostałem takiego maila zaraz po zakończeniu aukcji, a pomimo tego sprzedający nie dostał pieniędzy. I tytuł i kwota były wpisane dobrze, sprawdziłem.

 •  

  pokaż komentarz

  allegro.pl onet.pl nie działają w tej chwili ??

 •  

  pokaż komentarz

  Bardziej to mnie wkurza ta opcja "PayU" co się dawniej nazywała "Płacę z Allegro", która jest domyślnie włączona i nie można jej wyłączyć! Ja nie chcę aby moi klienci wysyłali pieniądze na to konto Allegro, tylko bezpośrednio na moje konto! Później muszę naklikać się i zrobić przelew z PayU na moje własne konto. Przecież to absurd! Dlaczego Allegro zmusza mnie do korzystania z tego konta?

Dodany przez:

avatar teleimpact dołączył
1246 wykopali 12 zakopali 77.8 tys. wyświetleń