Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, liczę na radę. Kupiłem fablet (duży smartfon), który ma 7 cali. Wydawało mi się, że to dobry pomysł bo potrzebuję i telefon i tablet, ale dotarło do mnie, że kłopotliwe będzie noszenie go w kieszeni więc wszędzie będę musiał brać torbę/plecak. Zaznaczam, że mam jakiś stary telefon więc ew. jak bym szedł na koncert czy coś mógłbym go wziąć tylko, że to fabletu muszę włożyć kartę micro SIM a do telefonu tę zwykłą;/

Pytanie brzmi- zostawić fablet czy oddać i kupić zwykły smartfon (i żyć z piętnem braku tabletu)?

#wykoppomaga #elektronika #problemypierwszegoswiata
  • 19
@ruski_88: a no właśnie, jeśli się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu- wydawało mi się, że mogę tam włożyć zwykłą kartę jak do telefonu i normalnie dzwonić korzystając ze zwykłej oferty na abonament, nie jest tak?
@Sepang: To po co ludzie kupują tablety?;) Duży ekran jest fajny, miałem tablet 10 calowy, ale mi się popsuł. Mało dzwonię więc wydawało mi się rozsądne wzięcie większego ekranu kosztem mniej wygodnego dzwonienia.
To po co ludzie kupują tablety


@nakamikado: jako lżejsza wersja laptopa, głównie do zabawy i lansu. choć jak się dołoży zewnętrzną klawiaturę, to wychodzi fajne urządzenie do notowania na wykładach. ale wtedy znowu lepiej kupić netbooka ( )
@nakamikado: nie potrafię Ci udzielić dokładnej odpowiedzi na to pytanie. U mnie w pracy kolega kupił sobie za moją namową ASUS FONEPAD i zamówił do niego kartę AERO. Używa go do nawigacji, oglądania filmów, słuchania muzyki itp.Sprawdza się doskonale w tej roli. A sprawdzałeś czy da się z niego zadzwonić? i cholera to musi być niewygodne. Mam tablet 7 cali i nie wyobrażam sobie, żeby z nim chodzić przy uchu.
@Sepang: Na podstawie doświadczeń z poprzednim tabletem powiem- tak, ale na tablecie można oglądać/czytać/grać wygodnie w podróży a na netbooku nie bardzo. No, ale żeby notować na nim to raczej przydałby się 10tka a nie 7ka.
@nakamikado: Z tego co się orientuję to fonepad ma wbudowany mikrofon jak w smartfonie i da się z niego dzwonić, chociaż osobiście w ręce go nie miałem. Powinna być dedykowana aplikacja, jeśli nie to ściągnij jakąś z marketu żeby sprawdzić. Sam od dawna zasadzam się na tablet głównie do czytania, ale myślę ze powinno to być coś minimum 8". Mam do sprzedania moto g. Póki co pytam znajomych i mirków. Później