Wpis z mikrobloga

Ogarnąłem wygodne tworzenie kont na #dhgate (bez użycia telefonu).

1. Ściągamy Genymotion.

2. Robimy wirtualny Samsung S5 (Android 4.4.4).

3. Uruchamiamy.

4. Ściągamy to i przeciągamy na uruchomiony system Android. Restartujemy.

5. Ściągamy to i jak w punkcie 4.


6. Ściągasz aplikację DHGate z Google Play.

7. Tworzysz konto na komputerze w trybie inkognito (z czyjegoś reflinka, żeby mieć kupon ważny 3 miesiące). Zamykasz okno inkognito.

8. Wchodzisz do aplikacji i się logujesz na zrobione konto (dostajesz wtedy kupon na $10).

9. Na Androidzie wchodzisz w Ustawienia -> Aplikacje -> DHGate -> Wymuś zatrzymanie i Wyczyść dane.

10. Wchodzisz w Menadżer plików i usuwasz:

/storage/emulated/0/system/tmp (katalog)

/storage/emulated/0/libs/com.dhgate.buyer.db (plik)

11. Powtarzasz punkty 7-10 aby zrobić nowe konto z kuponem.

12. Wybierasz przedmiot za więcej niż $11 (może być kilka, ale u tego samego sprzedawcy), różnicę dopłacasz (tzn. minimum $1). Na komputerze możesz dodać do koszyka (żeby nie szukać na aplikacji mobilnej). Ale złożyć zamówienie musisz na aplikacji mobilnej i wpisać tam adres do dostawy oraz wybrać kupon (to się da tylko na aplikacji). I teraz dwie opcje płatności:

a) na aplikacji mobilnej płacisz kartą,

b) jeśli chcesz za pomocą przelewu przez przelwy24.pl, to na komputerze w przeglądarce wchodzisz w Orders i opłacasz zamówienie (które zacząłeś na aplikacji mobilnej).

13. Powtarzasz punkt 12 ;)

---

Dziękuję @theqkash: za zrobienie poradnika: http://zoba.to/-/dhgate_10USD/ oraz @iKrzysiek: za napisanie gdzie dane zapisuje aplikacja.

Bez nich bym nie ogarnął.

Niby nic odkrywczego nie napisałem, ale komuś może pomoże (bo nie wszystko było dla mnie wcześniej jasne).
  • 55
@mk321: nie chcę śmiecic ale czy jest jakiś faq o dhgate? Nie za bardzo wiem o co chodzi, a dopiero tego tutaj się przewija, ale bez podstawowych informacji.

Chodzi o 10$ w gratisie?

Czy zakup do 10$ za friko?
@hpiotrekh: To jest taka podstawa: http://zoba.to/-/dhgate_10USD/

W skrócie: wiesz co to było wish? To jest prawie to samo.

Jeśli nie wiesz to:

- DHGate to zwykł sklep internetowy (tylko, że chiński),

- jest teraz promocja, że jak zrobisz konto i zalogujesz się na aplikacji mobilnej, to dostajesz kupon na $10 do wydania u nich (ale możesz go wydać jedynie jeśli zamawiasz coś co kosztuje min. $11),

- tym sposobem kupujesz rzecz,