Wpis z mikrobloga

#facebook #empik #muzyka #marza #litza

z facebooka:

Dzisiaj musiałem kupić jeden egzemplarz własnej płyty bo spotkałem na świątecznych zakupach w Malta Markecie starego >przyjaciela i chciałem mu dać Buraki. Więc odważyłem się wejść do empiku. Patrzę i oczom nie wierzę. Cena 54,99 !!!! Nie >polecam tej marży.
Queltas - #facebook #empik #muzyka #marza #litza

z facebooka: 


 Dzisiaj musiałem k...

źródło: comment_cEdqkOCqbEFiIPLdDrud4iIb37cjJggS.jpg

Pobierz
  • 50
@Pantograf: Z wiki:

Robert Friedrich (ur. 15 kwietnia 1968[1] w Babimoście[a]), znany również jako Litza – polski muzyk, kompozytor, >wokalista i autor tekstów, gitarzysta, a także realizator dźwięku i producent muzyczny. Robert Friedrich znany jest >przede wszystkim z występów w grupie muzycznej Acid Drinkers, której był członkiem w latach 1986–1998. W latach >1989–1990 i 1991–1992 grał odpowiednio w zespołach Turbo i Creation of Death.


Następnie związał się z zespołem Flapjack, którego
@Mave: Wydawca się zajmuje tym. Muzyk ma tworzyć muzykę, dystrybucją zajmuje się kto inny. Jednak napisał iż marża go przeraża i nie poleca. Możliwe, że było mówione co innego przez dystrybutora a co innego spotkał w sklepie.
@klema: Jasne, że jest tak jak mówisz. Widzę tutaj jednak błędne koło stworzone przez samych artystów w ogóle - ludzie piracą nasze utwory, więc zabezpieczmy się za pomocą debilnych pośredników, ściągając przy tym coraz więcej kasy z normalnych ludzi, w związku z czym nawet oni przestają kupować, więc obwińmy piratów.

Dla przykładu twórcy gier już dawno temu odkryli ze to ślepa uliczka.
@Mave: @RPG-7: @Queltas: @Mave: Jeżeli muzyk narzeka na to, że nie ma kasy z płyt to jest albo głupi, albo niedoświadczony. Każdy dobry muzyk wie, że płyta to TYLKO WIZYTÓWKA, forma reklamy, a reklama to inwestycja, a nie źródło zysku. Prawdziwa kasa dla muzyka jest na koncertach. Żeby nagrać, wytłoczyć i dystrybuować płytę na dużą skalę potrzeba całej machiny, w której skład wchodzą wytwórnie, OZZ, sklepy, pośrednicy itd.