Wpis z mikrobloga

@fijol1:

W CSS tylko, bez zmian w HTML.

.menu {

background-color: #666666;

height: 55px;

margin: 0 auto;

position:fixed;

margin-top: -5px;

}

(U mnie działa. A jak nie -5px, to inna liczba idealnie pasująca.)

Ale nie wiem, czy to jest postępowania wzorcowe.
margin-top: -5px;


@moon5: dzięki stary, margin-top: -8px; działa ale pasek jest tylko do połowy, trzyma się lewej krawędzi.

Pytałeś po co

right: 0;

left: 0;

Dzięki temu pasek nie ucieka w którąś ze stron i działa poprawnie czyli prawidłowej odpowiedzi udzielił mi @Aysorth:

Pozdrawiam :)
@fijol1:

Dzięki temu pasek nie ucieka w którąś ze stron i działa poprawnie


Gdy zrobiłam test z "right: 0;" i "left: 0;" pasek menu poszedł w bok (parę pikseli w lewo) w stosunku do reszty strony... ale pewnie tylko tam, a w Twojej sytuacji takie ustawienie może się sprawdzać.

(A faktycznie reszta strony się przesunęła w prawo.)

Pozdrawiam :)

Ilustracja
moon5 - @fijol1: 


 Dzięki temu pasek nie ucieka w którąś ze stron i działa poprawni...

źródło: comment_5xCVjljoRTGFdqs7ZE5QIGvrdIbKOOXs.jpg

Pobierz
@fijol1:

pamiętaj jeszcze o


top: 0;

Miałam też "top:0".

Jak najedziesz myszką na menu to pojawia się szary pasek ale nie na samym dole jak na wykopie tylko w środku i właśnie myśle jak zrobić żeby pasek pojawiał się na dole:


Ten pasek wygląda jak "border-bottom" pod "menu item" (albo czymś podobnym) w pozycji przy najechaniu myszą ("a: hover")

Trzeba dać większy margines pod tym borderem (czyli "margin" czy "margin-bottom" -->
@fijol1:

Zwykle wystarczy "margin", ale są takie szablony czy sytuacje, że trzeba wstawić "padding" nie "margin" (zwłaszcza w okolicach "menu"). Ja jestem w tym średnio-zaawansowana. Robiłam to parę razy, ale nie mam pełnej wiedzy.