Wpis z mikrobloga

@Jerycho: Psychologia spoleczna ? Ja moge cos polecic, ale musze odkopac posty na takim jednym forum o tematyce NLP.

A @pies_harry: raczej bazuje na wlasnych przemysleniach, niz czystej przelozonej wiedzy z literatury tego zakresu. Choc mozliwe, ze cos tam liznal, bo poddawanie wszystkiego w watpliwosc to zboczenie kazdego kto posiedzial troche nad neurolingwistyką.
Mi bardzo zalezy na pokazaniu wplywu reklam na sposob odbierania bodzcow przez potencjalnego klienta w czasie. Ale potrzebuje do tego duzo informacji m.in. z zakresu NLP.
@Jerycho: Nie chce uchodzic za znawce tematu, wiec sie poddam, bo lepszej odpowiedzi udziela Ci na tym forum (forum.psychomanipulacja.com.pl/), sam tam swojego czasu naskrobalem 2 kola postow, wiec forum jest aktywne i wzglednie pomocne. Polecam najpierw lekture dzialow, bo tak powinienes znalezc wiekszosc materialu. Co do samej literatury to tutaj polecam chomiki - wystarczy szukac pod haslem psychomanipulacje, perswazja i znajdziesz tysiace opracowan.

NLP to szerszy temat, latwo naciac sie na
Czytałem całą masę książek na ten temat, do tego trochę artykułów popularnonaukowych, oprócz tego rozmowy z ludźmi (nocne Polaków rozmowy). Jedne z ciekawszych pozycji, moje ulubione to Eric Berne "Dzień dobry i co dalej" (o analizie transakcyjnej, ale świetnie opisuje też ogólny mechanizm relacji międzyludzkich), "W co grają ludzie" - też a.t. trochę w kontekście teorii gier, do tego jeszcze nie mogę sobie przypomnieć tytułu rewelacyjnej książki Martina Seligmana.

Seligman badał różne
@pies_harry: Naprawdę wyczerpująca odpowiedź. Ja osobiście mam przy okazji dosyć dużo wspólnego z manipulacją w pracy. Jestem doradcą finansowym i mam regularnie szkolenia z zakresu wpływania na ludzi. Szkolący próbują nastawić nas na konkretne zachowania. Pokazują pożądane gesty i słowa klucze. Manipulacja jest dla mnie fascynująca do momentu, gdy muszę zamienić się w manipulanta. Tutaj włącza się samoświadomość, że ja sam bym się szczerze wkurzył, gdybym wiedział, że ktoś mną manipuluję