Wpis z mikrobloga

Mam problem z komputerem. Przy dużym obciążeniu (gry, pierdyliard kart w przeglądarce) komputer mi nagle w jednej chwili zwlania niemiłosiernie i zaczyna sie ciąć, a czasem po prostu zawiesza. Nawet dźwięk jest wtedy jakby spowolniony. Akurat po grze w Battlefielda 4 wygada to tak, zużycie procesora dochodzące do 100% Po zabiciu aplikacji spado, ale komputer pozostaje w takim tnącym się stanie, aż się go ponownie nie uruchomi. Co może być przyczyną? Wcześniej tak nie było, zaczęło się jakoś w wakacje ale że mało go używam to w zasadzie sie z tym po prostu męczyłem.

#pytaniedoeksperta #kiciochpyta #informatyka #komputery #problemykomputerowe
C.....r - Mam problem z komputerem. Przy dużym obciążeniu (gry, pierdyliard kart w pr...

źródło: comment_sKhOYw2kRYaD3NBLXmnPwauc40DpqthJ.jpg

Pobierz
  • 24
@Crusier: zwalnia bo się przegrzewa, normalne, zabezpieczenie przed stopieniem się

a że może nadal pracować, to robi wstrzymanie wykonywania kodu do momentu obniżenia się lekkiego temp.

dlatego nie wyłącza się komputer natychmiast, tylko daje tobie możliwość dalszej pracy niestety ale po pewnych przecinkach

tak działają współczesne procesory
@Dreszczyk: Dmuchałem prosto w niego latem dużym wentylatorem i temperatury nie dochodziły do jakichś niebotycznych wartości. Choć co prawda pasta na procku nie zmieniana od nowości (ze 4-5 lat? więcej?) zresztą nie znam się na tym.

W dodatku czasem jest tak że gram cały dzień i wszystko śmiga. A innym razem po poł godziny się zawiesza.
@Crusier: ściągnij everesta, i poka screen z temperatury na idle. potem zarzuć mu jakieś obciążenie i daj drugiego screena tak po jakieś minucie obciążenia, to pogadamy. aa i daj tez screeny z zakładki przetaktowania dal idla i obciążenia.