Wpis z mikrobloga

Mirki, są tutaj jacyś headhunterzy?

Jeśli tak to skąd Wy bierzecie namiary na ludzi? Nigdzie się nie ogłaszam, nawet konta na Linkedin nie mam, a dzwonią do mnie często. Ostatnie CV do jakieś firmy rekrutacyjnej to chyba z 8 lat temu składałem i mój numer się już zmienił, więc nie to ;)

Tak mnie to męczy od jakiegoś czasu, podzielcie się wiedzą ;)

#hr #headhunting #rekrutacja #sapmmmasterrace
  • 4
@Usurper: Hoho... Możliwości jest wiele:

- masz znajomych, byłych pracodawców, itp. - być może ktoś Cię poleca;

- dzwoni się na recepcję do firmy w której pracuje i prosi się Ciebie do telefonu - nie ma Cię w pracy? Oj, szkoda to proszę koniecznie o numer komórkowy, bo to pilne, pali się i w ogóle (oczywiście osoba, która dzwoni na recepcję nie mówi, że jest headhunterem);

- jeżeli jesteś bardzo rzadkim
@zongobongo: Większość moich znajomych nie wie czym jest SAP ;) Byłych pracodawców w zawodzie, który wykonuję nie mam, 10 lat w jednej firmie, z której mało kto odchodzi ze względu na dobre warunki.Cześć użyszkodników mnie nie lubi i twierdzi, że jestem chamski i bezczelny, może oni próbują się mnie pozbyć ;)

W firmie bardzo niewiele osób ma mój prywatny telefon, a już na bank nie ma go nikt spoza SAP Core
@Usurper: Wiesz, mogło być też tak, że np. 4 lata temu jakiś łowca głów wyjął Twój numer skądś (np. od pracownika na zbliżonym stanowisku do Twojego w tej samej firmie, gdy go rekrutowali, a on nie był zainteresowany, więc na odczep się dał Twój numer) no i odtąd numer poszedł w świat...