Aktywne Wpisy
Schwarzfahrer +136
Tak gadam z ziomkami o obecnym rynku matrymonialnym i jest jeszcze gorzej jak było 2 lata temu. A 2 lata temu ja już z niego wyskoczyłem i stwierdziłem, że mam w------e na jakiekolwiek interakcje romantyczne, bo mieszkając w powiatowym jako osoba z biedackiej rodziny, a rywalizując z oskarkami z bogatych rodzin i wielkich miast, nie mam szans. To tak jakby człowiek na piechotę ścigał się z autem. Wyścig, którego nie da się
Człowiek, który wywołuje największy ból d--y u ludzi nieodpornych proste fakty.
Do tego zarabia na tym tyle ile wy w życiu nie zarobicie.
Do tego zarabia na tym tyle ile wy w życiu nie zarobicie.
źródło: Screenshot_1
Pobierz




Mieszkanie:
Jezeli chcecie wynajac mieszkanie to musicie sie liczyc z wydatkami od 1000$ w gore przyczym 1000$ to raczej slabe mieszkanie w kiepskiej dzielnicy. Przyzwoita kawalerka, w dzielnicy gdzie nie strzelaja, 30 minut od centrum to jakies 1500$
Dosc popularne na przedmiesciach jest wynajecie jednego pietra w domku. Dom ma przewaznie 2 oddzielne wejscia od ulicy i wspolna klatke schodowa z tylu + dzielona piwnica / garaz. Taka przyjemnosc to mniej wiecej od 2500$ w gore.
Pokoj w dzielonym mieszkaniu to 400-600$. Taniej ciezko znalezc cos co ma wiecej niz 5 m2 i nie przypomina wygladem meliny.
Jedzenie:
Zakupy spozywcze dla dwoch osob to miedzy 75 a 150$ tygodniowo (w zaleznosci od fantazji kucharza i sklepu w ktorym robisz zakupy :D)
Przykladowe ceny z ostatniego rachunku:
Wolowina (4 duze befsztyki)........ 6.5$
Olej rzepakowy ............................. 1.8$
Fasolka w puszcze........................ 0.6$
Fasolka (danie) w puszce ............1.7$
Ryz (2.5 kg).....................................4.9$
Ziemniaki (1kg).............................. 2.0$
CocaCola (12 puszek).................. 3.3$
Mleko (2L)....................................... 2.5$
Jablka (1kg).................................... 2.2$
Cebula (1kg)................................... 1.9$
Banany (1kg)................................... 0.8$
Chleb (jadalny)................................ 3.0$
To sa ceny z miejscowego sklepu klasy Lidla, jak chcecie "organic" to liczcie 2-3 razy tyle.
Jak chcecie robic zakupy taniej to musicie sie zaprzyjaznic ze sklepami "etnicznymi" to sa przewaznei Azjatyckie, Hinduskie albo Meksykanskie, ale powiedzmy sobie szczerze ze przewaznie z czystoscia sa troche na bakier a i dogadac sie z obsluga troche ciezko ;)
Najtanszy obiad na miescie jaki jadlem to obskurna (ale bardzo smaczna) knajpa w China Town 4$ za spora porcje.
Przecietnie obiad w knajpie to 10-25$ za osobe (z napiwkami).
Komunikacja:
Bilet jednorazowy 2.1$
Bilet miesieczny 80$
Kolejka podmiejska 6-20$ (w zaleznosci od strefy)
(Cena za bilety normalne)
Kupno najtanszego w miare jezdzacego samochodu ~1000$ za tyle wyrwiecie Toyote albo Honde z lat 90 ktora co prawda bedzie zardzewiala ale dowiezie was do celu. Cos w miare przyzwoitego to 3-5k$. Najtanszy nowy samochod (male miejski golas to jakies 10-12k $)
Paliwo 0.7$ za litr
Ubezpieczenie ~100$ miesiecznie ale moze byc drozej jak nie macie (miejscowej) historii bezwypadkowej jazdy.
Telefon
~40-50$ miesiecznie za nielimitowane rozmowy i internet
Rozrywka:
Bilet do kina 15-20$
Bilet do teatru/opery od 40$
Generalnie wyjscie na miasto w 2 osoby (kino + jedzenie) to okolo 100$.
STAWKA MINIMALNA
W MA stawka minimalna to 8$/h dla pracownika ktory nie dostaje napiwkow i 2.63$ dla tych ktorzy napiwki dostaja.
Jezeli ktos posiada jakiekolwiek umiejetnosci, nie ma 2 lewych rak i mowi po angielsku to praktycznie nie ma szansy zeby pracowal za stawke minimalna.
#emigracja #emigrujzwykopem #zakupy
Jak ktos chce dodac do obserwowanych to #podrugiejstroniebajora
Jak macie jakies pytania to odpowiem za kilkanascie godzin bo teraz jest 2:00 i czas spac.
Tansze (do zarobkow) jest jedzenie, elektronika, ubrania, samochody, komunikacja, rozrywka
Podobne: uslugi, mieszkania.
Drozsze: Leczenie (w tym leki) i edukacja (o tym bedzie jeszcze oddzielny wpis)... ale to ciezko liczyc bo my mamy "bezplatne" ale placone w podatkach
Komentarz usunięty przez autora