Wpis z mikrobloga

@nayerbo: nie posiadacie nożyczek? xD

Uwielbiam imbir do herbaty, chyba spróbuję dodać też do yerby, ale mam złe wspomnienia z dodawaniem czegokolwiek do yerby odkąd próbowałam dodać miodu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Fajnie wiedzieć, że Despalada jest dobra, @Grizwold dostał wczoraj w prezencie, jestem chętniejsza do próbowania () te Wasze matera są jakieś lepsiejsze? Powiem szczerze, że w pracy używam
Szczerze obstawialiśmy, czy ktoś zaproponuje nożyczki w komentarzu :D

Dodawanie do yerby jest super! Trzeba tylko dobry sposób znaleźć, miód osobiście proponowałbym rozpuścić w ciepłej wodzie, którą będziesz zalewać yerbę.

Osobiście najbardziej lubię despalade:) Green Mate jest o tyle dobra, że ma zarówno moc jak i smak... do tego wypuszczone mieszanki, które recenzujemy są Polskiej produkcji (wiadomo, że yerba jest z Brazylii w tym wypadku, ale reszta procesu produkcji przebiega u nas).
@nayerbo: wydawało mi się że już ktoś Was powiadomił o fukncji 'Odpowiedź'. Ludzie nie będą wiedzieć, że im odpowiedzieliście jak ich nie zawołacie. Dobrze że mi się nudzi dzisiaj bo chora leżę w łóżku ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Pewnie jeszcze pomyślę o kupieniu Palo Santo, może lepsiejszy smak bedzie miała yerba, kto wie. Utrzymywanie czystości to pewnie i tak kwestia przyzwyczajenia.

Artur i Filip, ok.
@13czarnychkotow: Tak, cały czas zapominamy używać tej funkcji :P Yerba z Palo Santo smakuje tysiąc razy lepiej, ma głębszy smak :) Wiadomo, że jak zdarzy Ci się zapomnieć i yerba postoi jeden dzień w naczynku, to nie bedzie tragedii, ale lepiej wyrabiać sobie nawyki... ostatecznie to drewno i gdy za długo jest wilgotne, to po prostu zaczyna gnić i łapać pleśń.