Wpis z mikrobloga

Ma ktoś sprawdzony sposób na weryfikacje czy dany rekruter jest rzeczywiście tym za kogo się podaje. Nie mówie tu o osobach które przedstawaiją się jako zatrudnione w firmach zajmujących się headhuntingiem, ale o 'łowcach' którzy przedstawiają się np. jako "engineering staffing team at google/microsoft/facebook itp."? Zastanawia mnie również jak bardzo profil na LinkedIn może być scamem?

#linkedin #headhunting #korposwiat
  • 10
@fake_name: bardzo. jakiś czas temu napisał do mojej siostry "rekruter" z M$, że jej profil odpowiada ich wymaganiom. Wszystko byłoby wspaniale gdyby nie fakt, że siostra ma ... 17 lat i jej jedyną pracą jak do tej pory było zbieranie malin u prywaciarza niedaleko mojego miasta i uczy się w liceum ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@miki4ever: chwile po napisaniu wpisu sam się zacząłem zastanawiać po co ktoś by się wysilał i próbował oszukać przez linkedIn. Może uzyskanie informacji kontaktowej jest tego warte. Odpowiadając na linkedin-owy 'InMail' domyślnie przesyłane są również własnie dane kontaktowe.
@fake_name: Profil na linkedinie może być scamem, ale jeśli ktoś ma w profilu zdjęcie (którego google images nie pokazuje również w 15-stu innych domenach), prawdziwą nazwę firmy oraz kontakty z tej firmy (to w sumie najważniejsza część) to można mu zaufać.

@miki4ever: Mnie jakiś czas temu zaprosił do kontaktów jakiś "prawnik" z Anglii i po mojej akceptacji jego zaproszenia wysłał mi wiadomość w stylu nigeryjskiego przekrętu - że niby jakiś
@fake_name:

'łowcach' którzy przedstawiają się np. jako "engineering staffing team at google/microsoft/facebook itp."? Zastanawia mnie również jak bardzo profil na LinkedIn może być scamem?


No niestety czasem zdarza sie, ze to scamy

Scenariusz 1:

Praktycznie kazda duza korporacja ma system polecenia, w skrocie - polecisz kogos kto dostanie robote, dostajesz X $$ (zazwyczaj calkiem niezle sumki, u mnie w korpo od 5 do 14 tysiecy brutto, zalezy od poziomu stanowiska, wiec
@PoCoToKomu Czyli jeżeli osobnik ma wpisane jako miejsce pracy jakąś znaną firmę/znane korpo i na jego profil widnieje informacja że ma konto premium to można stwierdzić że nie jest to jakaś próba 'cwaniactwa'?
@fake_name: tak, jesli masz watpliwosci to warto wygooglowac ta osobe, zazwyczaj ma konta na innych portalach (np. Xing) czy nawet na glupim facebooku, jesli dane zgadzaja sie w x miejscach a nie tylko w jednym to z duza doza prawdopodobienstwa to nie scam. czesto sa tez informacje o nich na stronach danego korpo